Skocz do zawartości

Dylemat: Yamaha czy Marantz - zgłupłem :)


janist

Recommended Posts

Witam,

 chcę nowy amplituner KD. Obecny to Denon AVR-X1200W i chciałbym lepszy dźwięk.

Właśnie testuję Yamahę RX-V6A (chciałem RX-V685 ale już właściwie niedostępna) i Marantza SR5014.

 Oba grają lepiej w stereo niż Denon, Marantz trochę lepiej ale oba są nie do przyjęcia.

Przy Denonie wchodzę sobie w przeglądarkę, piszę IP kina i nieprzerywając oglądania filmu ustawiam sobie co chcę. A to wyłączę suba do muzyki, a to dam go głośniej to filmu, a to wyłączę centralny jak mnie wpienia.

W Yamasze i Marantzu music casty, heosy srosy a wejścia przez przeglądarkę ni ma. Albo jestem za tępy, żeby się tam dostać.

Jak oglądam Netflixa albo TV to żeby wyłączyć centralny to muszę zatrzymać film, wybrać jakieś zewnętrzne źródło, wejść w menu na TV ostawić i wrócić do filmu. To totalnie bez sensu!

Dodatkowo te gówniane, małe wyświetlacze. Koszmar.

Podpowiecie jakiś rozwiązania?

Jakiś stary Denon wyższej klasy?

Coś innego stare albo nowe w cenie ok. 3k?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Stolarz napisał:

Wyłączasz centralny jak Cię wpienia? :D

Tak naprawdę to zwykle jest wyłączony. 

 

25 minut temu, Markcox napisał:

to może czas najwyższy wymienić centralny

Właściwie mam 2 systemy z różnymi centralnymi. I oba zwykle wyłączone.

Tak mam i już. :)

Ale nie na tym polega problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Markcox napisał:

Szczerze mówiąc, ciężko w ogóle wyczuć, na czym właśnie polega problem. Zdradzisz, z jakimi kolumnami masz w ogóle spiętą elektronikę, w jakim pomieszczeniu i jak masz to rozstawione? Wpienia Cię centralny, to po co Ci kino?!

To nie o to chodzi czy centralny jest ok czy  nie. 

Chodzi o to, że dla mnie możliwość sterowania ustawieniami amplitunera z poziomu przeglądarki jest bardzo użyteczna.  Sprowadzasz to do filozoficznego pytania czy KD może być 4.1 czy nie. A jest wiele innych potrzeb np.  poziom dialogów jest za niski/wysoki. Chcę dać suba głośniej bo oglądam jakiś film akcji. Albo jest późno i chcę go wyłączyć bo żona śpi i jej sub przeszkadza a ja oglądam coś z treścią gdzie efekty nie są tak istotna. Albo słucham muzyki i  jakiegoś kawałka chcę posłuchać z subem lub bez.  Wszystko to fajnie jest zrobić np. z tableta bo jest to wygodne, szybkie, nie wymaga zatrzymania filmu/muzyki, dodatkowo nie przeszkadza innym korzystającym bo nic nie jest wyświetlane na ekranie TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Iron napisał:

Zdaje się , że powinno dać się tak samo sterować jak w Denonie.  Wpisz w przeglądarkę IP amplitunera i zobacz co będzie.

Właśnie to rozgryzłem. :)

Okazało się, że jest ale przeglądarka mi pokazywała, że strona nie jest bezpieczna bla, bla, bla i wystarczyło zaakceptować zagrożenie. Czyli okazało się, ze jestem tępy. :)

W Marantzu jest jak w Denonie. Dostęp do wszystkich opcji. W Yamasze bieda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, janist napisał:

Właśnie to rozgryzłem. :)

Okazało się, że jest ale przeglądarka mi pokazywała, że strona nie jest bezpieczna bla, bla, bla i wystarczyło zaakceptować zagrożenie. Czyli okazało się, ze jestem tępy. :)

W Marantzu jest jak w Denonie. Dostęp do wszystkich opcji. W Yamasze bieda.

To zależy od przeglądarki. W Fiefoxie wchodzi od razu a np. w Vivaldi faktycznie pokazuje się taki komunikat 🙂

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, janist napisał:

Właśnie to rozgryzłem. :)

Okazało się, że jest ale przeglądarka mi pokazywała, że strona nie jest bezpieczna bla, bla, bla i wystarczyło zaakceptować zagrożenie. Czyli okazało się, ze jestem tępy. :)

W Marantzu jest jak w Denonie. Dostęp do wszystkich opcji. W Yamasze bieda.

Na telefonie czy na laptopie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tasslehoff napisał:

aplikacje na telefonie?

AV CONTROLLER - Yamaha

Marantz 2016 AVR Remote

Obie aplikacje nie dają pełnej kontroli. Dają tylko to co jest na pilocie.

Jak dla mnie (podkreślam, ze dla mnie) idealne rozwiązanie to:

1. Dostęp do tego co jest obsługiwane przez menu ekranowe poprzez stronę www.

2. To co jest obsługiwane przez pilota wygodniej obsługiwać pilotem.

 

Sprzęt przetestowany i będzie marantz bo lepiej gra i ma te opcje, które potrzebuję. Yamaha w dostępie przez IP to porażka. Na szczęście brzmieniowo wygrał Marantz bo inaczej byłby dylemat.

Dodatkowo muszę skomentować jedną rzecz. Nie potrafię zrozumieć dlaczego producenci (przynajmniej Yamaha, Denon i Marantz) kompletnie nie przykładają uwagi do wyglądu menu ekranowego. To jest po prostu tragedia.

Mój x1200w to porażka totalna. W Marantzu z 2019 r do tego samego menu z tą samą czcionką dodali tylko jakąś grafikę w tle ale to tak naprawdę niewiele zmienia. Najlepiej jest w moim starym Denonie 3312. w 2012 mogło robić jakieś przyjemne wrażenie ale bez efektu wow.

Ja jestem raczej ukierunkowany na funkcjonalność a i tak moje wrażenia są negatywne. Co dopiero większość kupująca oczami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha rzekomo ma taką mozliwość tak jest w instrukcji ale nigdy tego nie robiłem i nie widziałem aby ktoś obsługiwał amplituner przez przeglądarkę.

Nie widze problemu w amplikacji musicCast ani Yamaha AV controler. W Denon i Marantz trzeba się trochę pobawić ale też to działa.

Zasadnicze pytanie jest czy Ty po prostu chcesz stereo?

Kup po prostu wzmak i poprawisz kwestię stereo i dasz sobie spokój z centralnym.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie aplikacji już pisałem. 

Co do stereo to myślę i o tym. Myślałem o KD z pre out i wznacniaczu stereo ale skłaniam się do tego, że to połączenie bez sensu.

Bardziej chyba przekonujące jest dla mnie zmajstrowanie prostego elektro mechanicznego przełącznika na kable głośnikowe. 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, janist napisał:

Obie aplikacje nie dają pełnej kontroli. Dają tylko to co jest na pilocie.

Jak dla mnie (podkreślam, ze dla mnie) idealne rozwiązanie to:

1. Dostęp do tego co jest obsługiwane przez menu ekranowe poprzez stronę www.

2. To co jest obsługiwane przez pilota wygodniej obsługiwać pilotem.

 

Sprzęt przetestowany i będzie marantz bo lepiej gra i ma te opcje, które potrzebuję. Yamaha w dostępie przez IP to porażka. Na szczęście brzmieniowo wygrał Marantz bo inaczej byłby dylemat.

Dodatkowo muszę skomentować jedną rzecz. Nie potrafię zrozumieć dlaczego producenci (przynajmniej Yamaha, Denon i Marantz) kompletnie nie przykładają uwagi do wyglądu menu ekranowego. To jest po prostu tragedia.

Mój x1200w to porażka totalna. W Marantzu z 2019 r do tego samego menu z tą samą czcionką dodali tylko jakąś grafikę w tle ale to tak naprawdę niewiele zmienia. Najlepiej jest w moim starym Denonie 3312. w 2012 mogło robić jakieś przyjemne wrażenie ale bez efektu wow.

Ja jestem raczej ukierunkowany na funkcjonalność a i tak moje wrażenia są negatywne. Co dopiero większość kupująca oczami.

Używam AVR Remote od kilku lat i nie wiem jakich funkcji może brakować, a które są dostępne przez przeglądarkę?

14 minut temu, janist napisał:

Co do stereo to myślę i o tym. Myślałem o KD z pre out i wznacniaczu stereo ale skłaniam się do tego, że to połączenie bez sensu.

To połączenie ma ogromny sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcinus napisał:

Używam AVR Remote od kilku lat i nie wiem jakich funkcji może brakować, a które są dostępne przez przeglądarkę?

Już o tym pisałem ale może niezbyt precyzyjnie. Niekoniecznie są w przeglądarce funkcje których nie ma na pilocie, fizycznym lub aplikacji ale:

W przeglądarce masz dostęp do funkcji dostępnych po wejściu w funkcje setup na pilocie. Właściwie to tylko do nich. Tyle, że są dostępne bezpośrednio.

Ty, jeśli Twoim źródłem jest TV i na przykład oglądasz Netlixa to, żeby np. wyłączyć suba (a ja to robię często jak żona idzie spać bo jej w drugim pokoju przeszkadza) to musisz zatrzymać film, przełączyć na jakieś zewnętrzne źródło, wyświetlić menu ekranowe i wyłączyć suba. Ja wchodzę w przeglądarkę i go wyłączam. Czy to naprawdę nie wydaje się wygodniejsze?

Odkryłem dostęp przez przeglądarkę jakieś 2 lata temu i myślałem, że jestem ostatnim który z tego korzysta. A tu się okazuje, że tylko dla mnie to ma sens. :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, janist napisał:

Już o tym pisałem ale może niezbyt precyzyjnie. Niekoniecznie są w przeglądarce funkcje których nie ma na pilocie, fizycznym lub aplikacji ale:

W przeglądarce masz dostęp do funkcji dostępnych po wejściu w funkcje setup na pilocie. Właściwie to tylko do nich. Tyle, że są dostępne bezpośrednio.

Ty, jeśli Twoim źródłem jest TV i na przykład oglądasz Netlixa to, żeby np. wyłączyć suba (a ja to robię często jak żona idzie spać bo jej w drugim pokoju przeszkadza) to musisz zatrzymać film, przełączyć na jakieś zewnętrzne źródło, wyświetlić menu ekranowe i wyłączyć suba. Ja wchodzę w przeglądarkę i go wyłączam. Czy to naprawdę nie wydaje się wygodniejsze?

Odkryłem dostęp przez przeglądarkę jakieś 2 lata temu i myślałem, że jestem ostatnim który z tego korzysta. A tu się okazuje, że tylko dla mnie to ma sens. :)

 

Z. AVR Remote robisz to z telefonu lub tableta w mgnieniu oka :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

A po co Ci takie kombinacje jeśli masz amplituner z wyjściem pre out? 

Po pierwsze to nie mam. Myślałem, żeby kupić KD w wyjściem pre out i może z czasem rozwinąć o wzmacniacz stereo Po drugie nie sądziłem, że ta dyskusja się rozwinie i pójdzie w takich kierunkach. Ale może jest szansa dowiedzieć się czegoś nowego.

Jeśli dobrze rozumiem to działa to tak: W KD fronty idą na wzmacniacz stereo przez preout a reszta przez wzmacniacze KD do pozostałych głośników. Frontowe kanały są wzmacnianie przez wzmacniacz stereo.

Czyli, biorąc pod uwagę, że wyjście preout są w droższych amplitunerach to płacę za lepsze wzmacniacze w amplitunerze i wcale z tego nie korzystam.

Dodatkowo, o ile się nie mylę, to brzmienia mogą być inne.

I czy można podłączyć wzmacniacz stereo bez HT bypass? Bo jeśli nie to wybór wzmacniacza staje się mocno ograniczony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, janist napisał:

Czyli, biorąc pod uwagę, że wyjście preout są w droższych amplitunerach to płacę za lepsze wzmacniacze w amplitunerze i wcale z tego nie korzystam.

Takim tokiem rozumowania, to faktycznie nie wiem czy jest sens :)

A tak serio to już w modelu SR5014 masz wyjście pre out

4 minuty temu, janist napisał:

I czy można podłączyć wzmacniacz stereo bez HT bypass? Bo jeśli nie to wybór wzmacniacza staje się mocno ograniczony.

Można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...