Skocz do zawartości

Jbl 9.1 soundbar


LukeWookiee

Recommended Posts

Testowo zamowilem i kupilem sobie problem. Ten soundbar opisywany jako bardzo dobry do filmu i muzyki a dla mnie zupelnie nie ma on gory( wosokich czestotliwosci). Juz moj tv lg c9 fajniej gra gitary w highway to hell... 

To samo w filmie, a to wazniejsze dla mnie niz muzyka. W dodatku mam kanape zaraz pod sciana i satelitki graja glosniej niz przod. Mimo kalibracji i ustawieniu satelitek na minimum...

Chyba zwroce ten soundbar a nie 5.1 w kolumnach. Tylko zastanawiam sie co za niego. Nie jestem az tak wymagajacy i moze jakis soundbar by wystarczyl. Tylko zastanawiam sie czy jest sens testowac samsung q950t. 
napewno sonos arc by sie sprawdzil ale cena z sub i satelitkami to 9000...

Edytowano przez LukeWookiee
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość "przetestować" grajbelkę JBL 2.1 na domówce u znajomego.  Był to dom nie mieszkanie, duże pomieszczenie salonowe z kominkiem itp. I to był dramat. Możliwości modyfikacji barwy dźwięku sprowadzają się tylko do zmniejszenia lub zwiększenia basu. Dosłownie. No bo to przecież najważniejsze. Przy głośniejszym słuchaniu okazało się dlaczego tak jest. Po prostu niskimi tonami zagłuszasz jazgot (nigdy nie słyszałem na żywo czegoś co bardziej pasuje do definicji tego wyrazu) który wydobywa się z belki.

To jest narzędzie tortur. Uszy krwawią

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Niestety ale soundbar nie jest najlepszą opcją. Dodatkowo w LG C9 są całkiem niezłe głośniki jak na TV i nie dziwię się, że JBL 9.1 nie zagrał tak jak byś tego oczekiwał. 

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie system stereo, wydasz mniej pieniędzy, a uzyskasz lepsze brzmienie. Pytanie czy jesteś w stanie pójść w kierunku wzmacniacza + kolumn? Napisz jeszcze jakiej wielkości masz pomieszczenie do nagłośnienia. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,
Niestety ale soundbar nie jest najlepszą opcją. Dodatkowo w LG C9 są całkiem niezłe głośniki jak na TV i nie dziwię się, że JBL 9.1 nie zagrał tak jak byś tego oczekiwał. 

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie system stereo, wydasz mniej pieniędzy, a uzyskasz lepsze brzmienie. Pytanie czy jesteś w stanie pójść w kierunku wzmacniacza + kolumn? Napisz jeszcze jakiej wielkości masz pomieszczenie do nagłośnienia. 

 

Zestaw glownie bedzie sluzyl do kina, potem gry i muzyka. Dlatego jednak celuje w cos na tyle. Niestety moj salon na najblizsze 5 lat jest nie do ruszenia. Licze, ze male sateliki za kanapa cos jednak zdzialaja. Ponizej rozstawienie. Kanapy i TV narazie nie rusze. Na fioletowo moje propozycje co do rozmieszczenia. Kanape sune 30 cm w lewo i to max.

Co zaproponujesz? cenowo celuje w 7000-8000zl

1228235283_Beztytuu.png.121306573d40aa99d0162ea48291bd25.png

 

 

Edytowano przez LukeWookiee
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...