Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
RW001

Brak Dolby Atmos

Recommended Posts

Witam, 

Mam problem z dolby Atmos na Netflix , celem wyjaśnienia podam informacje które mogą być potrzebne do rozwikłania tej zagadki.

Netflix - wykupiony najwyższy pakiet,

Amplituner - Pioneer VSX-LX 304 - Oczywiście obsługujący atmos, 

Urządzenia:

Apple tv 4k, - Najnowsza aktualizacja 14.3

Nvidia Shield Tv 2019 - z atmosem , 

TV LG z Atmosem (chociaż nie ma to znaczenia ) bo boxy podłączone do amplitunera więc one podają audio a tv odbiera tylko obraz.

Na netflix nie działa Atmos, i teraz najlepsze , 

Muzyka w atmosie odbiera np z Tidal, 

Filmy niektóre też z apple tv 4k, 

Netflix nadaje jednak dd+ - 5.1 (mimo że pokazuje że jest jakość atmos/vision - Vision odbiera 

Miałem tez epizod z apple tv 4k , w atmosie miał być Bohemian Rhapsody film więc wypozyczyłem , ani Polska ścieżka dźwiękowa ani Angielska Atmosa nie dała,

Poporoszę drogich kolegów o rozwikłąnie zagadki bo od dwóch tygodni z tym walczę i nie daję rady,

dziękuję 

Wszystko zależy (tak mi sie wydaje ) od aplikacji Netflixa na dane urządzenie. Podam przykład , na Mibox 4k w aplikacji Netflixa nie działa Atmos (Android 9 , niestety zresztą). Jedyne dostępne  ścieżki to max 5.1. W TV Samsunga (Tizen) w aplikacji Netflixa jest dostępny Atmos. Rozwiązanie pośrednie to instalacja Kodi na Nvidia i doinstalowanie  wtyczki Netflixa. Wtedy uzyskujemy Atmos z Netfixa na androidzie ( sprawdzałem osobiście na android 8 ). Nie znam Apple TV więc może ktoś jeszcze się wypowie.

Kolejna możliwość to użycie aplikacji Netflixa z TV ( jeśli taką posiada) i wykorzystanie HDMI ARC/eARC w TV i amplitunerze.

ARC obsługuje DD+, a więc w tym wypadku prześle Dolby Atmos z aplikacji Netlixa ( o ile ta w TV pozwoli na wybranie takiej ścieżki)

hmmm Apple 4k jest jednym z urządzeń, na których aplikacja Netflix pozwala korzystać ze ścieżki dźwiękowej Atmos. Pamiętaj jednak, że jest to Atmos zbudowany na ścieżce DD+, jak wspomniał kolega @Iron, a nie na ścieżce HD.

Jakiś czas temu wklejałem listę urządzeń, na których można korzystać z Atmosa na Netflix'ie i nie była to bardzo długa lista ;) Być może na dzień dzisiejszy doszły jakieś kolejne urządzenia, ale Apple 4k już wtedy na pewno na tej liście był

9 godzin temu, RW001 napisał:

ani Polska ścieżka dźwiękowa

Dobry żart.. jedyny film/serial z atmos w języku PL to Wiedźmin na netflix.

Atmos występuje w 99,9999% przypadków tylko w ścieżkach oryginalnych.

21 minut temu, tadekk55 napisał:

Dobry żart.. jedyny film/serial z atmos w języku PL to Wiedźmin na netflix.

Atmos występuje w 99,9999% przypadków tylko w ścieżkach oryginalnych.

Zgadza się , ale i tak z reguły lepiej jest oglądać z oryginalną ścieżką dźwiękową (z napisami). Oglądałem kiedyś "Pewnego razu w Hollywood" z polskim lektorem i podczas, gdy głos aktora było słychać z tyłu to lektor był słyszalny z przodu. Nieciekawie to brzmiało 🙂

39 minut temu, S4Home napisał:

Blędy w dialogach na Polskich ścieżkach są często spotykane.

Dlatego wolę jednak ścieżki oryginalne.