Skocz do zawartości

Brak Dolby Atmos


RW001

Recommended Posts

Witam, 

Mam problem z dolby Atmos na Netflix , celem wyjaśnienia podam informacje które mogą być potrzebne do rozwikłania tej zagadki.

Netflix - wykupiony najwyższy pakiet,

Amplituner - Pioneer VSX-LX 304 - Oczywiście obsługujący atmos, 

Urządzenia:

Apple tv 4k, - Najnowsza aktualizacja 14.3

Nvidia Shield Tv 2019 - z atmosem , 

TV LG z Atmosem (chociaż nie ma to znaczenia ) bo boxy podłączone do amplitunera więc one podają audio a tv odbiera tylko obraz.

 

Na netflix nie działa Atmos, i teraz najlepsze , 

Muzyka w atmosie odbiera np z Tidal, 

Filmy niektóre też z apple tv 4k, 

Netflix nadaje jednak dd+ - 5.1 (mimo że pokazuje że jest jakość atmos/vision - Vision odbiera 

Miałem tez epizod z apple tv 4k , w atmosie miał być Bohemian Rhapsody film więc wypozyczyłem , ani Polska ścieżka dźwiękowa ani Angielska Atmosa nie dała,

 

Poporoszę drogich kolegów o rozwikłąnie zagadki bo od dwóch tygodni z tym walczę i nie daję rady,

dziękuję 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy (tak mi sie wydaje ) od aplikacji Netflixa na dane urządzenie. Podam przykład , na Mibox 4k w aplikacji Netflixa nie działa Atmos (Android 9 , niestety zresztą). Jedyne dostępne  ścieżki to max 5.1. W TV Samsunga (Tizen) w aplikacji Netflixa jest dostępny Atmos. Rozwiązanie pośrednie to instalacja Kodi na Nvidia i doinstalowanie  wtyczki Netflixa. Wtedy uzyskujemy Atmos z Netfixa na androidzie ( sprawdzałem osobiście na android 8 ). Nie znam Apple TV więc może ktoś jeszcze się wypowie.

Kolejna możliwość to użycie aplikacji Netflixa z TV ( jeśli taką posiada) i wykorzystanie HDMI ARC/eARC w TV i amplitunerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm Apple 4k jest jednym z urządzeń, na których aplikacja Netflix pozwala korzystać ze ścieżki dźwiękowej Atmos. Pamiętaj jednak, że jest to Atmos zbudowany na ścieżce DD+, jak wspomniał kolega @Iron, a nie na ścieżce HD.

Jakiś czas temu wklejałem listę urządzeń, na których można korzystać z Atmosa na Netflix'ie i nie była to bardzo długa lista ;) Być może na dzień dzisiejszy doszły jakieś kolejne urządzenia, ale Apple 4k już wtedy na pewno na tej liście był

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tadekk55 napisał:

Dobry żart.. jedyny film/serial z atmos w języku PL to Wiedźmin na netflix.

Atmos występuje w 99,9999% przypadków tylko w ścieżkach oryginalnych.

Zgadza się , ale i tak z reguły lepiej jest oglądać z oryginalną ścieżką dźwiękową (z napisami). Oglądałem kiedyś "Pewnego razu w Hollywood" z polskim lektorem i podczas, gdy głos aktora było słychać z tyłu to lektor był słyszalny z przodu. Nieciekawie to brzmiało 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
16 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ale czekaj tego Netflixa masz na laptopie czy TV?

Wszystko co wyżej wrzuciłem to z PC. Tak jak pisałem z Media Player Classic atmosa mam i działa elegancko.

Aplikacja Netflix zainstalowana na tymże PC i tak jak widać na zdjęciach Atmosa brak w opcjach wyboru ścieżki dźwiękowej.

18 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Z shielda też nie masz Atmosa?

Shielda nie posiadam.

Z odtwarzacza płyt Blu-ray też mam Atmosa bez problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Jest to możliwe. Aplikacja Netflixa nie na wszystkich urządzeniach umożliwia działanie Atmosa.

Na PC to raczej działało ale ograniczeniem może być w takim razie karta.

Ale skoro z Media Player Classic atmos idzie to dlaczego Netflix by nie chciał ? 

Cały czas byłem pewien że akurat Netflix na pc atmosa nie daje ale chyba w tym temacie było że powinien stąd moje pytanie, może wersja Windows niee taka jak trzeba?

Może trzeba doinstalować coś? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Precell napisał:

Możesz jeszcze spróbować zainstalować Kodi + wtyczkę do netflixa i tam sprawdzić czy będzie wybór ścieżki dźwiękowej z atmosem.

Racja, w ten sposób da się obejść ograniczenia Netflixa na odtwarzaczach. Próbowałem tego na MiBoxie i działało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2022 o 09:03, Piotr Sonido napisał:

Skontaktuj się z supportem Netflixa. Zapewne będa chcieli nazwę karty. Powiedzą Ci czy tak ma być czy nie.

Spróbuję napisać do Netflix. Podrzuci ktoś link gdzie najlepiej z tym spróbować ? 

Myślę że od tego zacznę skoro pisaliście wcześniej że innym na komputerach działa to dlaczego nie u mnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2022 o 08:18, ziele_37 napisał:

Aplikacja Netflix zainstalowana na tymże PC i tak jak widać na zdjęciach Atmosa brak w opcjach wyboru ścieżki dźwiękowej.

Alenie będzie osobnej ścieżki atmos w netflix, atmos jest i będzie pod ścieżką angielską oryginalną, ale żeby go mieć trzeba również zainstalować apkę dolby atmos(Dolby Access) ze sklepu microsoft .

 

Możliwe że również będziesz potrzebował https://apps.microsoft.com/store/detail/hevc-video-extensions-from-device-manufacturer/9N4WGH0Z6VHQ?hl=en-us&gl=US

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem jeszcze do netflixa.

 

Dnia 18.07.2022 o 08:01, Piotr Sonido napisał:

Sprawdzałeś to Kodi?

Kodiego też jeszcze nie sprawdzałem.

 

22 godziny temu, Jasiek88 napisał:

Alenie będzie osobnej ścieżki atmos w netflix, atmos jest i będzie pod ścieżką angielską oryginalną, ale żeby go mieć trzeba również zainstalować apkę dolby atmos(Dolby Access) ze sklepu microsoft .

Zacząłem od zainstalowania dolby acces, pomyślałem że to samo zasugeruje na początku Netflix, i wydało mi się to rozsądnym posunięciem. Po zainstalowaniu atmosa nadal brak i co ciekawe zniknął już też w Media Player Classic, nawet po odinstalowaniu Access nie powrócił. 

 

22 godziny temu, Jasiek88 napisał:

Co to jest ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...