Skocz do zawartości

Zestaw stereo - wymiana na nowszy/lepszy


dosman

Recommended Posts

Witam!

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem wymiany sprzętu na nowszy/lepszy. Czytam forum i inne grupy na FB o tematyce audio i może się zakręcić w głowie od ilości różnych konfiguracji. Sprzęt służy mi głównie do słuchania muzyki, rzadziej do filmów. Właściwie do każdej, od jazzu przez pop, trochę rock a w grudniu kolędy, także prawie pełne spectrum - poza metalem. 

Mój sprzęt to:

Technics SA-DX930 + JBL LX55G (ustawiłem je na podstawkach 65 cm wysokość). 

Źródło dźwięku to TV połączony optykiem do wzmacniacza. Do muzyki TIDAL w wersji HIFI, do filmów Netflix lub HBO. 

To na czym mi zależy to coś o mocniejszym basie, na pewno kolumna podłogowa. Jestem raczej laikiem, słuchu też nie mam wybitnego nie mniej różnicę w muzyce między youtube a tidalem w wersji HIFI słyszę wyraźną mówiąc delikatnie.

Załączam zdjęcie z rozkładem pomieszczenia, powierzchnia tego łączonego salonu z kuchnią to ok 30m^2.

Wymyśliłem sobie, że kupię nowy wzmacniacz (najlepiej amplituner stereo) i kolumny, po cenach widzę, że chyba lepiej zainwestować raz a porządnie więc zastanawiam się nad rozłożeniem zakupu na raty, pierw jedno i za jakiś czas drugie, myślę nad sprzętem nowym bo nie mam ani zaufanego serwisu ani wiedzy. Co pierwsze kupić kolumny czy wzmak? Budżet na kolumny myślę 4 tys. Na wzmak 2 tys. 

Co byście polecili aby sprawdzić do odsłuchu wiedząc na czym słucham obecnie?

Pozdrawiam!

 

parter.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli brałbyś pod uwagę stopniową rozbudowę to zacząłbym od kolumn. Napisałeś, że lubisz mocniejszy bas w związku z czym dobrym rozwiązaniem byłyby Heco Aurora 1000 lub Polk Audio S60e. Heco Aurora zagrają muzykalniej z bogatszą średnicą oraz łagodniejszą górą. Polk Audio zapewnią mocniejszą podstawę basową oraz bardziej szczegółową górę. 
W przyszłości mógłbyś pomyśleć nad wzmacniaczem stereo takim jak Yamaha AS701 w przypadku Heco lub NAD C356bee + Fiio D03k do połączenia TV w przypadku Polk Audio. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia odsłuchu w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedz, czy mogę liczyć na jakieś propozycję jeszcze jakichś wzmacniaczy z amplitunerem? Z tego co widzę te dwa chyba nie mają radyjka a to niestety musi być w komplecie. Fajny jest ten NAD bo jest niższy i wtedy jest opcja schować go w jakąś półkę w szafce RTV - oczywiście zachowując minimum 15 cm zapasu od góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...