Skocz do zawartości

Gdyby przyszło wybierać: Denon AVR-X4500H czy Marantz SR 6014?


Arek_B

Recommended Posts

Witajcie,

Przygotowuję się zakupu KD "na raty" z późniejszą opcją dodania wzmacniacza lub końcówki mocy. Pisząc "na raty" mam na myśli amplituner AV + 2 fronty i może central, jak wystarczy (Do 10k). Sub i tylne dojdą później. Wiem, że dobre stereo wymaga oddzielnego wzmacniacza, ale zanim nazbieram i tak chciałbym, żeby dźwięk jakiś był. Czytałem wiele wątków na tym forum, i ponieważ nie myślę w żadnym razie o 8K (filmy będą z tv kablowej, niektóre w 4k, netflix, hbo i nc+), muzyka tidal i cd (napęd w przyszłości do dokupienia bo nie mam nic porządnego), poszukałem trochę starszych wydań amplitunerów, o których nie raz dobrze tutaj pisano. I gdybym miał wybrać między którymś z wymienionych - co byście zarekomendowali? Marantza nie słyszałem, Denona tak w wersji 4700, na oberonach i monitor audio bronze, było ok ze wskazaniem (chyba) na MA. Na innym sprzęcie odsłuchiwałem też Fyne Audio 502, też rozważam na przyszłość. Na frontach nie bardzo chcę oszczędzać (pokój ok. 25m2).

Więc na co byście wskazali między tymi dwoma Denon AVR-X4500H czy Marantz SR 6014? To chyba podobna półka?

Pozdrawiam,
Arek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lolekdrugi napisał:

jak już chcesz brać na raty to nie brał bym starych amplitunerów tylko najnowsze.

Pisząc "na raty" miałem na myśli rozłożenie w czasie zakupu sprzętu, a nie zakup ratalny;-) Po prostu najpierw chcę mieć amplituner, a późniejszym czasie dodać wzmacniacz. Żeby stereo było ok w przyszlości, ale i teraz żeby "jakoś grało".

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...