Skocz do zawartości

Jednak stereo. 16 m2, 3-4000.


Kuba Kosiba

Recommended Posts

Dzięki Waszej pomocy wybiłem sobie z głowy zestawy kina domowego i głośniki bezprzewodowe. Skupmy się zatem na stereo. Przejrzałem masę wątków ale na dobrą sprawę każdy jest inny :)Jestem całkiem zielony w temacie więc może coś głupiego napiszę :)

Pomieszczenie: Układ jak na rysunku. Dokładnie 16 m2. Kanapa ok 4 m od TV
Tematyka: Filmy i seriale 60 %, gry 20 %, muzyka różna 20 %. (10 % z YT 10 ze Spotify - mile widziana aplikacja)
Jakość dźwięku: W tej chwili jest Yamaha 107. Fajnie ale czegoś brakuje. W swojej karierze najlepsze audio miałem w Oplu Astra z 2010 co chyba wiele mówi :)  Nie potrafię nazwać tego co potrzebuję. Przede wszystkim chciałbym zyskać wyraźniejszy dźwięk w filmach, grach i mocniejsze brzmienie w muzyce -w dużej mierze taneczna. 
Zależy mi na tym żeby wszystko w miarę bezboleśnie połączyć. TV, XsX, Amplituner. 

Opcje jakie wymyśliłem: Amplituner raczej Yamaha MusicCast R-N303D. Podobało mi się coś zwane Pioneer XC-HM86D ale to już chyba gadżeciarstwo

Kolumn jest taki natłok, że sam nie wiem co o tym myśleć. Co ma najlepszy stosunek dobrej jakości do ceny ? Heco Victa Prime 702 (taniej), Pylon Audio Pearl 27 (drożej), a może jakieś  Indiana Line.... Choćby zestaw za 2500 R-S202D + NOTA 550. A może jakieś Tonsile ? Tego jest tak dużo, że odbijam się od informacji, a nie mam możliwości odsłuchu

 

W Euro widziałem Denon RCD-N10, Wilson RAPTOR 5 - nie wiem co można o tym powiedzieć chyba trochę niska moc

A może na taki metraż nie potrzebuję tak dużych kolumn (szczerze nie ogarniam czy małe też mogą grać dobrze)

W załączniku rozkład pomieszczenia, planowany układ kolumn. salo.png.a6c955f157b43521e11901a84ee63e56.png

Edytowano przez Kuba Kosiba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cześć,
Pomieszczenie nie jest duże w związku z czym spokojnie możesz postawić na dobre monitory. Yamaha to dobry wybór ale poszedłbym trochę wyżej wybrałbym RN602, który zapewni nieporównywalnie lepsze brzmienie względem podstawowej 303. Heco Aurora 300 to muzykalne brzmienie z dobrą podstawą basową. Jeśli chciałbyś uzyskać bardziej przestrzenne brzmienie to polecałbym rozważyć RN602 + Q Acoustic 3020i. 
Jeśli chciałbyś pójść w kierunku kolumn podłogowych to w takim metrażu dobrze sprawdziłyby się Pylon Audio Pearl 25 lub Indiana Line Nota 550. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj prawie zdecydowałem się na Heco Aurora 300, bo były w promocji w Euro ale odpuściłem :) Miejsce na podłogówki mam, a na małe niestety nie. 

Jeszcze jedno pytanie totalnego laika. Oglądałem RN602 i Denona 800H i co mi się rzuciło w oczy - Denon ma z tyłu kilka HDMI, (podobnie Onkyo 8390) więc wszystko wydaje się proste. Yamaha RN602 nie ma HDMI. Czy stwarza to jakieś problemy z konfiguracją ? Zestaw będę chciał spiąć z TV 65PUS6703 i XBoX series X.

Z ciekawości jeszcze zapytam bo widzę w ciekawej cenie. Jak sprawdziłby się zestaw Pioneer SX-N30AE + Polk Audio T50 ?? Jakby nie było 3000 za całość przy 2500 za sam RN602
 

 

Edytowano przez Kuba Kosiba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na dostępność sprzętu i wciąż czytam i myślę. 

Czy zwiększając budżet do 6000 za komplet zyskam na tym jakościowo czy paradoksalnie stracę ? Oglądałem Heco Aurora 700 ale zastanawiam się czy mi nie rozniesie domu - czy nie za małe pomieszczenie :) Może faktycznie 550X wystarczą ?

Wypożyczyć niestety nie mam jak - Aurory oglądałem w sklepie
Koniecznie kolumny podłogowe

Edytowano przez Kuba Kosiba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w ciemno skoro są polecane połączenia ? Pomieszczenie jest całkowicie standardowe i zastanawiam się tylko czy Aurory 700 nie będą za duże. 

Mi chodzi tylko o to żeby
1.nie wtopić w jakiegoś chińczyka
2. nie przepłacić za coś nie warte ceny 
3 nie wtopić w coś co nie sprawdzi się na takiej powierzchni.  

Raczej każdy zestaw pod względem dźwięku będzie dla mnie zadowalający biorąc pod uwagę porównanie z soundbarem za 7 stów

Edytowano przez Kuba Kosiba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Kuba Kosiba, czy używane kolumny wchodzą w grę? 

34 minuty temu, RLC napisał:

Aurora 700 w twoich 16m² moim zdaniem będą za duże.

Też jestem tego zdania. Ja w około 14 metrach gram na monitorach i nie są to jakieś ogromne kolumny podstawkowe. Do 16 metrów takie heco 300 moim zdaniem spokojnie wystarczą. A jeśli budżet to 6000 PLN można już znacznie lepiej niż te heco. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Odświeżę trochę, bo ogólnie na dostepnosc 550X udało mi się trafić na ciekawy zestaw za 4k. 

Denon 800H + Heco Victa Prime 702 (lub z Aurorą 300 za 3700)

Wolałbym kolumny podłogowe. Czy powyższe nadadzą się do pomieszczenia ok. 17 m2 ? Bardzo mało informacji o nich w internecie, a o połączeniu z Denonem jeszcze mniej info.

Co do Aurory 300 - brałbym w ciemno, bo ma bardzo dobre opinie, ale nie jestem przekonany do podstawek przy dwóch bardzo dużych kotach, a same podstawki to też kilka stów)

Edytowano przez Kuba Kosiba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...