Skocz do zawartości

Jednak stereo. 16 m2, 3-4000.


Kuba Kosiba

Recommended Posts

3 godziny temu, S4Home napisał:

Oj, bardzo.

Papier przyjmie wszystko. Posłuchaj obu. Zobaczysz że tylko logo jest wspólne.

Gra znacznie gorzej od ceny.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Mogę Ci zaproponować cenę na 303 jak najbardziej. Po prostu go nie polecam

No i to może braknąć właśnie.

Piotr

Tylko czy ta róznica jest warta 2000 zł? 602 z 561 Tesi 4900 zł. Te same kolumny z 303 2999 zł. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 godzin temu, S4Home napisał:

Oj, bardzo.

Papier przyjmie wszystko. Posłuchaj obu. Zobaczysz że tylko logo jest wspólne.

Gra znacznie gorzej od ceny.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Mogę Ci zaproponować cenę na 303 jak najbardziej. Po prostu go nie polecam

No i to może braknąć właśnie.

Piotr

Dziekuje bardzo za radę. Wezmę pod uwagę  to co napisałeś. 
pozdrawiam Darek
 

2 godziny temu, Kuba Kosiba napisał:

Tylko czy ta róznica jest warta 2000 zł? 602 z 561 Tesi 4900 zł. Te same kolumny z 303 2999 zł. 
 

Między 303 a 602 jest tysiak różnicy. 

Edytowano przez Pyy69
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pyy69 napisał:

Dziekuje bardzo za radę. Wezmę pod uwagę  to co napisałeś. 
pozdrawiam Darek
 

Między 303 a 602 jest tysiak różnicy. 

Ja mówię o zestawach. 602 kosztuje 2999 czyli tyle ile 303 z 561 tesi. Te kolumny z 602 to już 4900 zł. Takie są ceny zestawów.

Edytowano przez Kuba Kosiba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2021 o 11:03, Kuba Kosiba napisał:

Tylko czy ta róznica jest warta 2000 zł? 602 z 561 Tesi 4900 zł. Te same kolumny z 303 2999 zł. 

602 i 803 bardzo poszły do góry z ceną teraz. 303 nie.

Dnia 24.09.2021 o 20:41, Kuba Kosiba napisał:

Jeszcze rano był zestaw dostępny i w promocji z 3200 na 2999. Dlatego się zastanawiałem, bo to chyba dobry stosunek ceny do jakości. 

Pytanie czy był. Oni jak i Media Expert ostatnio robią takie promki, których nie ma.

Tu przykład

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/kolumny-audio/kolumna-glosnikowa-tannoy-podlogowe-platinum-f6-czarno-szare

Niby lepsza cena ale co? Masz jedną sztukę :)

Ostatnio znajomy kupował w euro amplituner i anulowali mu zamówienie, rzekomo nie było. Więc z tymi cenami na mocnych promocjach to trzeba być czujnym.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, S4Home napisał:

602 i 803 bardzo poszły do góry z ceną teraz. 303 nie.

Pytanie czy był. Oni jak i Media Expert ostatnio robią takie promki, których nie ma.

Tu przykład

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/kolumny-audio/kolumna-glosnikowa-tannoy-podlogowe-platinum-f6-czarno-szare

Niby lepsza cena ale co? Masz jedną sztukę :)

Ostatnio znajomy kupował w euro amplituner i anulowali mu zamówienie, rzekomo nie było. Więc z tymi cenami na mocnych promocjach to trzeba być czujnym.

Piotr

 

602 solo kosztuje 2999 zł. Nie poszła w górę tylko zestawy z nią są dużo gorzej wyceniane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Pytanie czy był. Oni jak i Media Expert ostatnio robią takie promki, których nie ma.

Tu się zgodzę miałem podobna sytuację.

 

12 godzin temu, Kuba Kosiba napisał:

602 solo kosztuje 2999 zł. Nie poszła w górę tylko zestawy z nią są dużo gorzej wyceniane.

Ceny samej elektroniki także poszły do góry nie tylko zestawów. Jedno idzie w parze z drugim. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kuba Kosiba napisał:

602 solo kosztuje 2999 zł. Nie poszła w górę

Poszła. Rok temu była za 2200-2300

8 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Niestety ale model RN303 też zauważalnie zdrożał, dziś jego cena to już 1999 zł.

Nie śledziłem tego.

Wybaczcie. Zatem tym bardziej zbierać do RN 602.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pawelend napisał:

Ja też niedawno kupiłem rn602 i tesi561 i myślałem nad sprzedażą bo trochę brakuje mi góry, ale widząc jak ceny poszły do góry to chyba zostanie ten zestaw. Jak mógłbym poprawić wysokie tony, nie licząc pokrętła?

Tylko zmieniając kolumny. Yamaha ma góre. To Indiana Line tak gra.

10 godzin temu, pawelend napisał:

Kupiłem w ciemno zestaw bardzo tanio i teraz szkoda sprzedać jak sprzęt tak zdrożał.

No to sprzedaj w tej samej cenie co kupiłeś. :)

Stratny nie będziesz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Trochę przeraża mnie jakość 303 i 402, o której piszecie, a tego co dzieje się z cenami nawet nie skomentuję. 

Może jednak za bardzo kombinuję, bo się nie znam. Dla mnie Yamaha to Yamaha Onkyo to Onkyo, a w poniższym się całkiem gubię i tematu wczesniej unikałem, bo jednak zawsze stawiałem na znane mi firmy.

Są takie rzeczy jak TOPPING MX3 (widzę, że ich nie ma nigdzie) i SMSL Q5, o których czytałem, które wszyscy chwalą ale szczerze dalej nic mi to nie mówi.

1. Czy powyższe dwa sprzęty da się sparować z TV, konsolą normalnie kablem optycznym i wszystko będzie działać? Czy coś dodatkowego jest potrzebne przy takim sprzęcie czy bezpośrednio podłącza się to+kolumny do TV?
2. Czy są jakieś inne, lepsze modele w tych granicach cenowy, które są godne polecenia? Który z powyższych jest "lepszy" ?
3. Co stracę względem amplitunera? Jak to zagra w porównaniu z takim RN303 czy 602 i jak sprawdzi się w głównym zastosowaniu -  filmach/grach z okazjonalnym słuchaniem muzyki?
Jeśli stracę tylko usługi sieciowe, to dla mnie akceptowalne biorąc pod uwagę, że chyba TOPPING MX3 ma BT przez który chyba mogę przepuścić ze spotify/yt.
4. Jakie kolumny mogą być do takiego sprzętu? Co można złożyć w cenie około 2000 zł. Kompletnie nie przeszkadzałby mi zakup kolumn outletowych (ale sklepowych), na 99% podłogowych, a pomieszczenie około 16 m2.

 

 

Edytowano przez Kuba Kosiba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie pytanie, a do czego mi amplituner? Czy będę w pełni wykorzystywał jego możliwości? 

Kolejne pytanie: Co będzie u mnie głównym źródłem odsłuchu muzyki. Pliki, streaming, Laptop, Telefon, CD, Radio czy  może gramofon?  Rozumiem, że chcesz podłączyć konsolę i TV,  czyli pewnie i filmy? Do tego wystarczy prosty dac. Nie potrzebny jest amplituner. 

Jakie masz wyjście z TV optyczne, koaksjalne? 

Pisałeś Spofity, nie polecam, ze względu na tragiczną jakość. Raczej Deezer lub/i Tidal w wersji HiFi, Master. 

Prosty streamer załatwi sprawę, chromecast 3(wideo) lub ultra, podłączenie do TV za pomocą HDMI. Jeżeli nie przeszkadza Ci włączony TV podczas słuchania muzyki, to proponuję takie rozwiązanie. Koszt około 130 zł. Chromecast ultra 4k powyżej 300 zł. 

Amplituner ma masę zbędnych bajerów, które bardzo podrażają produkcję co finalnie wpływa na cenę. Ale to nie wszystko, dolicz jeszcze marże pośredników. Samo wyprodukowanie sprzętu to 30 - 40% końcowej ceny. Chcesz za to płacić? 

Widzę tu kilka możliwości, kupujesz sprzęt z drugiej ręki w całości lub w części. Pozwoli Ci to zaoszczędzić finalnie dużo $. Zyskujesz przy tym znaczną poprawę jakości.  Chromecast i dac możesz kupić nowe, a wzmacniacz stereo i kolumny używane. 

Chromecast 4k 320 zł, gwarancja 24 m-ce. 

https://allegro.pl/oferta/google-chromecast-4k-ultra-czarny-hdmi-smart-tv-9765372686

 

Chromecast 3, 130 zł. Gwarancja 24 m-ce. 

https://allegro.pl/oferta/google-chromecast-3-ga00439-nl-wifi-bluetooth-7823943066?fromVariant=10196327263

 

Chromecast 4.0 z pilotem, biały. 339 zł Gwarancja 24 m-ce. 

https://allegro.pl/oferta/google-chromecast-4-0-google-tv-uhd-4k-hdr-10196327263?fromVariant=7823943066

 

DAC np. Nostromo Wolf 2. 1099 zł. Nowy. 

https://allegro.pl/oferta/dac-nostromo-wolf-2-wersja-rozszerzona-9046374005

Używany Wolf 1. 515 zł. https://allegrolokalnie.pl/oferta/filtr-hepa-elektrolux-aeg-bezworkowy-oryginalny

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...