Skocz do zawartości

Jednak stereo. 16 m2, 3-4000.


Kuba Kosiba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak czytam ten temat i widze, ze szukasz podobnie jak ja jakis czas temu. Na pewno odradzam rn303d i toppingi bo przerabialem to i jak chcesz glosniej zagrac to sie wylaczaja. Najtanszy, sensowny i pewny zakup to rn602. Mam zestaw rn602 z magnatami supreme 1002 i gra to calkiem fajnie no i impreze z dobrym uderzeniem w domu tez zrobisz, u mnie gra on obecnie w sypialni 15m2. Mam tez zestaw rn803d z polk s60e i tutaj jest juz znaczny przeskok z jakoscia i uderzeniem basem kiedy trzeba. Jest na forum gdzies moj temat o poszukiwaniach taniego i dobrego zestawu, poczytaj sobie aby uniknac bledow, ktore ja przerabialem. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem o wzmacniaczach nie o ampli. 

Weź chromecast 3 nowy  i wolfa 1 używany. Czyli 645 zł razem. Ten dac zapewni Ci lepsze brzmienie niż wbudowany w amplitunerze. To inna klasa sprzętu. 

Później czysty wzmacniacz i kolumny.  Zyskasz na jakości. Jak muszą być nowe to kup nowe, Twoje pieniądze. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo83gt napisał:

Tak czytam ten temat i widze, ze szukasz podobnie jak ja jakis czas temu. Na pewno odradzam rn303d i toppingi bo przerabialem to i jak chcesz glosniej zagrac to sie wylaczaja. Najtanszy, sensowny i pewny zakup to rn602. Mam zestaw rn602 z magnatami supreme 1002 i gra to calkiem fajnie no i impreze z dobrym uderzeniem w domu tez zrobisz, u mnie gra on obecnie w sypialni 15m2. Mam tez zestaw rn803d z polk s60e i tutaj jest juz znaczny przeskok z jakoscia i uderzeniem basem kiedy trzeba. Jest na forum gdzies moj temat o poszukiwaniach taniego i dobrego zestawu, poczytaj sobie aby uniknac bledow, ktore ja przerabialem. 

 

Pytanie czym jest to głośniej. W tej chwili wszystko leci z soundbara i głośniej na pewno nie będe chciał. 

Rn602 odrzucam. Nie chce mi się wydawać 5000 żeby coś mi grało podczas sprzątania czy odkurzania.

Celem jest poprawa odczuć względem soundbara głównie w filmach i okazjonalnym słuchaniu muzyki ale zapomniałem dodać w locie. Nie imprezy, nie siedzenie i delektowanie się dźwiękiem tylko gra w tle.

Dlatego zjechałem z budżetem do tych 2-2,5k

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dlatego zjechałem z budżetem do tych 2-2,5k

Zwykle na forach audio budżet się podnosi w miarę uzyskiwania informacji i kandydatów do przesłuchania, ....a ty obniżasz ?!? :) Dziś dzięki Chińczykom / COVID sprzęt jest sporo droższy niż 2 lata temu.

Edytowano przez Tweeter2016
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Zwykle na forach audio budżet się podnosi w miarę uzyskiwania informacji i kandydatów do przesłuchania, ....a ty obniżasz ?!? :) Dziś dzięki Chińczykom / COVID sprzęt jest sporo droższy niż 2 lata temu.

Szukam zwyczajnie odpowiedniego kompromisu, bo chce poprawić odczucia ale nie wierzę że nie ma nic pomiędzy moim soundbarem a sprzętem za 5000. 

Rozpisałem  i przeanalizowałem swoje oczekiwania i wiem, że nie będę korzystał z większości możliwości sieciowych oferowanych przez amplituner. Poza tym muzyka gra u mnie w tle przy pracach domowych z reguły z tv YouTube  więc nie oczekuje sali koncertowej.  Ważniejsze żeby dobrze się sprawdzało przy filmach gdzie soundbar paradoksalnie mi się już osłuchał i chciałbym czegoś mocniejszego.

Można kupić do pracy biurowej komputer z mocną karta graficzna, a do zdjęć wakacyjnych najdroższego bezlusterkowca ale to też bez sensu.

Edytowano przez Kuba Kosiba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, pablo83gt napisał:

To glosniej to jak tylko przekroczylem 70% skali to sie wylaczalo, rn303d jak i topping. Jesli chcesz tanio i nie bedzie cie irytowala ta kwestia wylaczania to bierz toppinga. Spinalem toppinga z supreme 1002 i fajnie to gralo (tylko jak chcialem uderzyc mocniej muzyka to robil off).


Już coś więcej wiem. Z MX3 może być problem ale SMSL Q5 są dostępne i pewnie na niego trafi.

Tylko co do tego jak chodzi o kolumny, które są dostępne (sorry ale nie ogarniam ohmów i innych parametrów, które musza się uzupełniać):
Magnat Supreme 802
Polk Audio T50 
Pylon Audio Pearl 20
Któraś z tych? Coś podobnego jeszcze jest? 1002 nie jest za duża? 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś aktywne podłogówki by nie mogły być? Np. Dali Zensor 5 Ax? Bluetooth, Apt-X, mini-jack, TOSLink.

Albo Klipsch The Sixes do tego podstawki... 16m2 napędzi bez problemu.

ARGON AUDIO FORTE A55 - Nie słuchałem, ale w budżecie się mieści

shopping?q=tbn:ANd9GcT23bCpNUgGsQDSfOZ-F

big_The-Fives-Matte-Black-Front.jpg?lm=1

shopping?q=tbn:ANd9GcScfPiEY4awRwSWmrNXE

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubad napisał:

Moim zdaniem czas na wyjazd i przesłuchanie paru zestawów. Im dłużej trwa wątek masz więcej niepewności przesłuchasz parę kombinacji i będzie wiadomo czy nawet tańsze rozwiązania cie zadowalają. 

Niepewności mam już tylko co do kolumn. Wiem, że amplituner odpada i wiem, że SMSL Q5 PRO jest teraz dostępną i ciekawą opcją. 

Gdybym tylko miał bliżej do miejsca odsłuchu albo jakbym miał możliwość wypożyczenia na testy to bym z tego skorzystał. Niestety nie mam jak, 

Jak chodzi o kolumny aktywne to jest ciekawa alternatywa dla zestawu który pierwotnie planowałem. Niestety trochę przekracza budżet z którym zjechałem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2021 o 13:45, Kuba Kosiba napisał:

Szukam zwyczajnie odpowiedniego kompromisu, bo chce poprawić odczucia ale nie wierzę że nie ma nic pomiędzy moim soundbarem a sprzętem za 5000. 

Bardziej chodzi o to że teraz w sprzecie nowym 5000 zł to taka granica gdzie dopiero się wchodzi w sprzet audio.

Inflacja

Do SMSL może Heco Victa 702? Wydają się najciekawsze z tych co zaproponowałeś.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2021 o 16:22, Kuba Kosiba napisał:


Już coś więcej wiem. Z MX3 może być problem ale SMSL Q5 są dostępne i pewnie na niego trafi.

Tylko co do tego jak chodzi o kolumny, które są dostępne (sorry ale nie ogarniam ohmów i innych parametrów, które musza się uzupełniać):
Magnat Supreme 802
Polk Audio T50 
Pylon Audio Pearl 20
Któraś z tych? Coś podobnego jeszcze jest? 1002 nie jest za duża? 
 

Kolumny kupisz 4ohmowe bo wszystkie takie sa (mimo, ze w specyfikacji podaja 8 lub 4-8), prawdziwie 8ohmowe kolumny to ciezko znalezc na rynku. Bierz, ktore ci sie mieszcza w budzecie, smsl z supreme 1002 zagra, nie beda za duze. Pure acoustic nova 8 tez tanie i zagraja bardziej V-ką, mi sie podobalo ich granie.

Edytowano przez pablo83gt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolumny teoretycznie lepsze.

Mają także wbudowany wzmacniacz.

Ale nie każdemu moga podejść. Klipsch gra dośc twardo, sztywno, do tego jasno.

Z kolei zarówno Victa jak i Supreme dysponują miększym basem, wiekszym.

No i moim zdaniem Sixtes to jednak kolumny do mniejszych pomieszczeń niż Victa albo Supreme 1002

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...