Skocz do zawartości

Jak puścić mikrofon oraz gitarę na jednej linii?


EFER

Recommended Posts

Witam, ostatnio zamontowałem w gitarze akustycznej preamp i chciałbym grać na żywo przez komunikator głosowy. Na początku próbowałem odpalić program DAW oraz Voicemeeter i tu zaczęły się problemy, bo gitarę mam podłączoną do interfejsu audio (focusrite solo). Przez co musiałem ustawić w programie DAW sterownik Asio i już pojawił się problem z ustawieniem virtual audio cable, po dłuższym czasie szukania alternatywy w internecie znalazłem jakiś program, który przekierował dźwięk z programu DAW do Voicemeetera, a potem puściłem to na jednej linii na komunikator głosowy. Niby działało, ale nie dość, że jakość była średnia to jeszcze opóźnienie. A więc moje pytanie brzmi czy jest jakiś sprzęt w świecie rzeczywistym, do którego mogę wpiąć gitarę oraz mikrofon i puścić to na jednej linii? (Zależy mi też, żeby posiadało podstawowe efekty jak reverb oraz delay, jeśli nie posiadałoby najwyżej kupie efekt do gitary).

Dodam jeszcze, że nie wiem, czy jest do dobre miejsce na takie pytanie, a nawet forum. Jeśli nie, proszę o przeniesienie tematu.

Edytowano przez EFER
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz Focursite Solo to mikrofon podłączasz do wejścia nr 1, gitarę (preamp) do wejścia nr 2 i tyle. Jaki konkretnie program DAW posiadasz? Latencja czyli opóźnienie to normalna rzecz, zwłaszcza przy słabej konfiguracji sprzętowej komputera lub nieprawidłowych ustawieniach Nie do końca rozumiem idei grania na żywo przez komunikator głosowy. To jest natychmiastowe pogorszenie dźwięku pochodzącego z interfejsu audio i cały pomysł za bardzo się nie trzyma kupy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, EFER napisał:

Przez interfejs to są dwie oddzielne ścieżki audio i dobrze ale nie w tym przypadku. 

Jeśli rozpatrujemy w formie cyfrowej po USB do programu DAW w komputerze to masz rację. Ale jeśli połączymy odpowiednim przewodem wyjścia liniowe interfejsu z wejściem karty dźwiękowej w komputerze to mamy zmiksowany analogowy stereofoniczny sygnał audio z obu wejść interfejsu, który można podać tak jak sygnał z zewnętrznego mikrofonu np. do komunikatora. Ciekawi mnie tylko sens grania i śpiewania na żywo przez komunikator internetowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podłączyłbym bezpośrednio do mojej karty dźwiękowej w komputerze, to w ogóle byłaby tragedia, jest beznadziejna. Co do sensu takiego grania po prostu lubię czasami wejść do różnych gier np. rust albo na komunikator głosowy i trochę pograć na gitarze, albo keyboardzie. A problem już załatwiłem, wnioskuje też, że więcej z tego tematu już nie wyciągniemy, także niech będzie dla potomnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, EFER napisał:

Jeśli podłączyłbym bezpośrednio do mojej karty dźwiękowej w komputerze, to w ogóle byłaby tragedia, jest beznadziejna. Co do sensu takiego grania po prostu lubię czasami wejść do różnych gier np. rust albo na komunikator głosowy i trochę pograć na gitarze, albo keyboardzie. A problem już załatwiłem, wnioskuje też, że więcej z tego tematu już nie wyciągniemy, także niech będzie dla potomnych.

Wszystko zależy od karty dźwiękowej. Na porządnej karcie posiadającej wejścia liniowe o odpowiedniej czułości nie byłoby problemu. Można kupić niekoniecznie drogo taką kartę używaną. Natomiast sama idea gry przez jakiś komunikator jest mało sensowna biorąc pod uwagę ograniczenia komunikatorów.

Oczywiście zawsze można kupić mikser cyfrowy, często posiadający opcję usuwania latencji i wtedy można robić co się chce. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...