Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1.4, dolby atmos tani i dobry


Jan Osik

Recommended Posts

Cześć. Nigdy nie miałem kina domowego ani żadnego innego medium wydającego dźwięku niż TV. Chcę to zmienić.

 

Mój salom ma wymiary 6x6 - brak w nim przeszkód dla dźwięku. Ale zaznaczę od razu, jakimś audiofilem nie jestem i pewnie byłbym zadowolony ze wszystkiego innego prócz głośniki w TV :)

Chcę zakupić zestaw który przede wszystkim, powiedzmy w 70% służyłby do oglądania filmów, reszta muzyka. Chcę mieć Dolby Atmos. Póki co przy remoncie porozprowadzałem kable oraz zamontowałem 2 głośniki sufitowe nad kanapa - Magnaty.

 

Przede mną zakup

1.  Amplituner

2. Zestawu 5.1

3. 2 głośniki do dolby atmos przysufitowe nad TV - tu myślę o Dali Alteco

 

Skupiam się więc tylko nad pkt 1 i pkt 2 :) Najgorszy jest budżet. Planowałem tutaj kupić Zestaw oparty na kolumnach HECO Aurora 700+300+center 30 + jakiś sub najlepiej bezprzewodowy i amplituner Pioneer VSX-LX504 i problem taki, że zestaw kosztuje już grubo powyżej 15k. I teraz do głosu dobiera się zdrowy rozsądek. Jak wspomniałem, nie jestem melomanem, wiec gdyby ktoś mnie posadził przy zestawie za 10k lub 100k to pewnie nie zauważyłbym różnicy :)

Czy możecie mi pomóc wybrać coś co będzie jeszcze w miarę dobre ale tańsze tak by zejść poniżej 10k? (ale dalej by był atmos)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zwróć uwagę na Denona AVR-X2700H w połączeniu z Heco zgrywa się to bardzo dobrze, ewentualnie Yamaha RX-A1080 z kolumnami Monitor Audio z nowej serii Bronze 6G. Subwoofer SVS model PB-2000 jest moim zdaniem bezkonkurencyjny. W miarę możliwości zapraszam na odsłuchy porównawcze, proponowane zestawy i wiele innych są dostępne od ręki w salonie.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Trochę pokombinowałeś.

chcą Atmosa nie możesz szukać amplituner 5.1 tylko 5.1.2 czyli siedmio kanałowego. 

Druga sprawa to suba możesz zrobić każdego bezprzewodowo kupując moduł transmisyjny. załatwimy to.

Tylko pytanie zasadnicze. Gdzie ten sub bedzie stał skoro ma taki wymóg?

Kolejna sprawa, Kolumny nad TV to nie jest Atmos! Pokaż jak chcesz to zrobić.

Heco Aurora 700 ok ale do nich polecam raczej Yamahe. Do Denona faktycznie Monitor Audio Bronze 500 na przykład albo Magnat Signature 507.

Zapraszam na odsłuch oraz po dalsze porady bo kilka kwestii tu trzeba jeszcze wyjaśnić

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...