Skocz do zawartości

AMP/DAC do Audaze LCD2-F


Recommended Posts

Od jakiegoś czasu używam Audeze Mobius i ostatnio stwierdziłem, że potrzebuję słuchawek otwartych i pora na jakiś upgrade. Bardzo podoba mi się dźwięk z przetworników planarnych więc idąc tym tropem zastanawiam się nad zakupem Audeze LCD2-F (z fazorem) ale mam dylemat co do AMP/DAC w okolicach 1000zł który by był na tyle mocny by je zasilić. Istotną kwestią jest to, żeby działał on też z PS5 i innymi konsolami tzn nie wymagał dodatkowego oprogramowania/sterowników i miał też wejście mikrofonowe. Oczywiście zestaw nie będzie służył tylko do gier. Trochę poszperałem i znalazłem Mayflower Arc Mk2 https://mayflowerelectronics.com/arc-mk2/ .

Słuchawki są 70 Ohmowe i niby zalecana moc to >250 mW i według specyfikacji Mayflowera powinno mu starczyć mocy i to z pewnym zapasem:

Max Output (32 Ohms) : 1W (THD+N < 0.003%)

Max Output (150 Ohms): 365 mW (THD+N < 0.003%)

Max Output (600 Ohms): 92 mW (THD+N < 0.003%)

Jednak trochę poczytałem i według recenzentów potrzeba im nawet po 1W na kanał tyle, że te recenzje mają po 6 lat i więcej, a podobno co kilka lat wychodzi lekko ulepszona wersja tych słuchawek (ostatnia była w 2020) więc nie wiem czy jest sens się w ogóle tym kierować i zaufać jednak specyfikacji producenta. Zastanawia mnie czy te starsze modele mogą się aż tak bardzo różnić od tych nowych. Chciałbym żeby ktoś obeznany w temacie, kto miał styczność z modelami na 2020 rok, się wypowiedział.

Link do słuchawek:

https://www.audeze.com/collections/lcd-origins/products/lcd-2

Mój plan jest taki żeby najpierw kupić AMP/DAC który potencjalnie wystarczyłby do obsługi LCD2-F, później wybrać się z nim na odsłuch i porównanie z innymi słuchawkami w podobnej cenie, po czym wyjść ze sklepu jako zadowolony klient z nową parą słuchawek ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, audioaudio napisał:

później wybrać się z nim na odsłuch i porównanie z innymi słuchawkami w podobnej cenie, po czym wyjść ze sklepu jako zadowolony klient z nową parą słuchawek ;)

To można wkoncu zakładać sluchawki na głowę czy nie, bo w innych tematach piszą ze nie ma gdzie testować sluchawek.

Może jakaś lista z wyszczegolnionymi "salonami" w Polsce by tu zrobić!

Może ktoś coś potwierdzić! Które działają...

41 minut temu, audioaudio napisał:

Zastanawia mnie czy te starsze modele mogą się aż tak bardzo różnić od tych nowych

A to dałeś teraz do myślenia.... wiesz może czy różnią sie od siebie wizualnie??

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie planowania, nie sprawdzałem jeszcze gdzie można się umówić na odsłuchy ale online widziałem, że są dostępne w kilku sklepach np Top Hi-Fi albo MP3 Store. Za jakiś czas powinna się trochę sytuacja zluzować, nie spieszy mi się więc mogę zaczekać.

Nie zauważyłem żeby się różniły wizualnie ale wiem, że wyszło kilka wersji z innym rodzajem drewna niż Shedua.

Edytowano przez audioaudio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, audioaudio napisał:

Jestem na etapie planowania, nie sprawdzałem jeszcze gdzie można się umówić na odsłuchy ale online widziałem, że są dostępne w kilku sklepach np Top Hi-Fi

 

Co do Top HiFi to np. w Katowicach odsłuchów nie ma. A przynajmniej takie info dostałem przed świętami. Nie wiem jak inne ich salony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że potrzebuję wejścia na mikrofon a w Fiio K5 Pro go nie ma.

Mógłbym nawet naciągnąć trochę budżet do 1500zł. Trochę znowu poguglałem i już myślałem, że w końcu znalazłem to czego szukam- Soundblaster X7 ale nie zadziała po USB z PS5 więc też odpada.

Rozważam też zakup osobno DAC i AMP ale każdy sensowny DAC nie ma wejścia na mikrofon.

Edytowano przez audioaudio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie pomyślałem o tym, tylko muszę przetestować czy to zadziała na konsoli, tzn pod jedno USB podepnę DAC/AMP ze słuchawkami a pod drugie USB jakiś tani DAC z mikrofonem. Jak to zadziała to mam problem z głowy ;) 

 

EDIT: Niestety nie działa, jak zmienię wyjście na słuchawki to automatycznie zmienia mi też wejście mikrofonowe i na odwrót

Edytowano przez audioaudio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...