Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze kolumn stereo


The0wner

Recommended Posts

Witam. Na początek chcę się przywitać jako, że jestem nowy. Sieeemano maniacy audio! 👋 

Chciałbym waszej rady, chcę kupić głośniki pod dość już stary amplituner model to Yamaha r-5. Mam dylemat, bo są Altusy 300  u mnie na miejscu za 900 zł. Nie widziałem ich jeszcze, ale wg. Opisu wszystko sprawne, nigdy nie otwierane. Cena wydaje mi się sensowna. Budżet jakim dysponuje na kolumny to 2000-2500 zł. Myślę czy inwestować bardziej przyszłościowo, bo rozważam też zakup jakiejś nowszej yamaszki z music castem. Gatunek muzyczny głównie Hip Hop. Od czasu do czasu jakiś film. Pokój w jakim będzie sprzęt ma wymiary 4x4m. Jestem zielony jeśli chodzi o audio w domu. 

 

Niżej daje zdjęcie z tabliczki z amplitunera. 

 

Pozdrawiam i czekam na wskazówki. 

20201202_190832.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Altusy lepiej sobie odpuść, bo są to żyletki w brzmieniu i może być za ostro. Patrząc na Twój metraż odpowiednim wyborem byłyby Indiana Line Tesi 561, które zagrają muzykalnie z dobrą przestrzenią. Bardzo dobrze zgrywają się z amplitunerami Yamahy w związku z czym w przyszłości będziesz mógł uzyskać jeszcze lepsze brzmienie wymieniając obecny sprzęt na Yamahę RN602 lub 803d. 
Alternatywą mogą być Heco Aurora 700 ale w tym przypadku musisz zastanowić się czy lubisz mocniejszy dół pasma, ponieważ w pomieszczeniu około 16m2 będzie go sporo aczkolwiek nie będzie przysłaniał średnicy. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...