Skocz do zawartości

Zestaw Stereo 10-12 tys


g88

Recommended Posts

Cześć, szukam zestawu stereo do pokoju ;) Budżet 10-12 tys (może być używany) 

Powierzchnia pokoju 32 m2 ,rzut tutaj: 



 

pok rzut.png

1. Co potrzebuje: 

Kolumn (chyba podłogowych) i  wzmacniacza

2. Muzka to głównie Trash metal, hard rock, reagge

3. Barwa dźwięku: Lubię mocny, precyzyjny bas. Ogólnie dociążony, detaliczny dźwięk z dobrą górą 

4. Źródła dźwięku: - Gramofon z zewnętrznym preampem (Fezz Audio Gaia), wkładka Ortofon Bronze 
                               - Tidal Hifi (rozważam dokupienie streamara w późniejszym czasie) , na razie moge grać z laptopa (DAC Aune S6)

Co do wzmacniaczy lista jest długa (niestety): 

Hegel H90
Hegel H80
Cabridge Audio Azur 851a
Rotel RA 1572
Nad C388
Rotel A14
Yamaha AS-1100
NaD C 368

Z głośników najbardziej podobają mi się (na razie tylko wizualnie :) ) KEF Q950

pozostałe to: 

Kef R700
Dali opticon 6 
Dali oberon 9
Pylon Diamond 30
Pylon Diamond 28
Focal Chora 826

KLIPSCH  RP-8000F

Nie boje się używanego sprzętu ale jest też taki plan, żeby kupić używany wzmacniacz i do niego dobrać nowe kolumny, jeśli na rynku wtórnym ich nie znajdę ;) 
Z góry dzięki za wasze sugestie. 



 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zważywszy na Twoje preferencje brzmieniowe oraz pomieszczenie dobrym rozwiązaniem byłyby Pylon Audio Diamond 28 ( grają pełniej niż 30) + Nad C368. Uzyskasz brzmienie dynamicznie z mocniejszym dołem i bardzo dobrą przestrzenią. 
Jeśli podobają Ci się Kefy Q950 to polecam zestawić je z Atoll IN 200 Signature. Zyskasz lepszą kontrolę i bardziej zróżnicowany bas. 

Możesz jeszcze zwrócić uwagę na Audio Physic Classic 8 w połączeniu z Cambridge Audio 851A. Będzie to rozwinięcie brzmienia Diamond 28 z szerszą prezentacją sceny dźwiękowej i nieco słabszym ale zdecydowanie lepiej kontrolowanym basem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację :) 
A jakbyś porównał bas w Q950 oraz Pylonach Audio diamond 28 ? Nie będzie go w Kefach mniej ? 
Z tego co wyczytałem do tego Nada da się podłączyć moduł z Blueos ? 

Jest jeszcze jedna ważna kwestia, o której zpomniałem napisać.  Zależy mi na tym, żeby zestaw potrafił też grać na niższych poziomach głośności ;) Mam małe dzieci i nie zawsze mogę odkręcić potencjometr. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych NADów możesz dołożyć kartę z BlueOS ( lub inną np z HDMI ) , pasują zarówno do c368 jak i c388. Alternatywnie możesz kupić Node 2i i puścić dźwięk przez DAC. Jeżeli nie potrzebujesz preampu czy DACa to moim faworytem wśród wzmacniaczy w tym zakresie cenowym jest Atoll in200 Signature. Gra fajnie " mięsiście ", dołem i basowo a to będzie przydatne przy takich gatunkach jak słuchasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem KEF to ciekawsze kolumny. Ale szczerze to doradzanie na ten moment na forum jest bes sensu.

Wytypowałeś kilka modeli. Nie musisz słuchać wszystkich ale częsci tak. Wtedy do nas wróc powiedz To z TYM zagrało super a to z tym nie. Wtedy możemy pomóc.

Zapraszam Cie do nas na odsłuch pokażemy Ci rożnice w poszczególnych systemach i mogę ci takę dac litanie o różnicach w brzmieniu poszczególnych systemów.

Nie chciałbym natomiast abys na razie coś odrzucał ze swojej pierwotnej listy

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Alternatywnie możesz kupić Node 2i i puścić dźwięk przez DAC.

Czyli Node 2i nie ma swojego, wbudowanego Daca ? 

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

apraszam Cie do nas na odsłuch pokażemy Ci rożnice w poszczególnych systemach

Dzięki, do Oświęcimia mam niedaleko, więc na pewno wpadnę ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Do takiego grania idealnie sprawdzi się elektronika Atolla, spójrz na wzmacniacz IN100 Signature z kolumnami Quadral Platinum+ Seven. Kolumny mocniej akcentują skraje pasma, są dynamiczne, do ciężkiego grania sprawdzą się świetnie. W budżecie zmieścisz się bez problemu.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2021 o 18:32, Ariel Grabowski napisał:

Z głośników najbardziej podobają mi się (na razie tylko wizualnie :) ) KEF Q950

Z tymi kolumnami proponuję posłuchać wzmacniacza ARCAM SA20 jak będziesz się wybierał na odsłuchy.

19 godzin temu, Ariel Grabowski napisał:

a co z Hegelem H90 ?  Z jakimi kolumnami warto go posłuchać ? 

Wzmacniacze tej marki grają dość równo tzn. nic nie dodają od siebie i myślę, iż przy gatunkach muzycznych których słuchasz się nie sprawdzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...