Skocz do zawartości

Zielony... Sprzęt audio do 3 tyś.


Jacunkie

Recommended Posts

Cześć Wam :) Jestem tutaj nowy, i można by rzec, że "zielony" jeśli chodzi o pojęcia, specyfikację audiofilską itp. Myślę że słuch mam nawet okej, i potrafię ocenić czy gra coś okej, czy miernie. Przechodząc do tematu...

Poszukuję dobrego sprzętu do 3 tyś. zł. Miejsca mam niewiele, celowałbym raczej w miniwieżę. Co byście mogli mi polecić? Głównie słucham rapu, ale nie tylko... Zdarza się dość często posłuchać coś z rzeczy bardziej akustycznych, elektronicznych np. Chromatics, Depeche Mode. U mnie w mieście nie mam dostępu do typowych sklepów audio. Dzownilem do pewnej sieciówki sklepów audio we Wrocławiu, polecili mi model: Yamaha PianoCraft MCR N670D. Dwóch sprzedawców powiedziało mi, że to byłby najlepszy wybór do 3 tyś.. Chciałbym poznać Wasze opinię. Z góry dziękuję. Pozdro! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki słuchałbym głównie z oryginalnych nośników CD, oraz Tidal (przez bluetooth/ przejście aux). Na ten moment, mój pokój ma mniej więcej ma 4m na 3,5m. Może za kilka miesięcy będę się przeprowadzał, więc będzie to.pokój stołowy połączony z kuchnią, jego łączna wielkość to około 23m².

EDIT: Salon jednak będzie większy... Do tych  23m² trzeba dodać 9m². Te dodatkowe 9m² to "sypialnia otwarta ". Salon będzie odzielony  ozdobna kratką, nie będzie to zwykła ściana. Więc można uznać, że będzie to 33m² 

Edytowano przez Jacunkie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientacyjnie napisz do forumowicza @Pumpurek zajmuje się sprzętem używanym podaj swój budżet, wielkość pomieszczenia, co słuchasz. Używany sprzęt ma lepszy stosunek jakość cena jak nowy. No i też może dobrze wyglądać 😉 

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/wzmacniacze-i-pokrewne-wzmacniacze-257182

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/sprzet-audio-dla-domu-kolumny-glosnikowe-1320

 

 Yamaha PianoCraft MCR N670D może być trochę za słaba do tych 33m² w przyszłości. 

Bo znając życie tylko Yamahę będziesz widzieć w propozycjach sprzętowych 😉 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RLC napisał:

Orientacyjnie napisz do forumowicza @Pumpurek zajmuje się sprzętem używanym podaj swój budżet, wielkość pomieszczenia, co słuchasz. Używany sprzęt ma lepszy stosunek jakość cena jak nowy. No i też może dobrze wyglądać 😉 

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/wzmacniacze-i-pokrewne-wzmacniacze-257182

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/sprzet-audio-dla-domu-kolumny-glosnikowe-1320

 

 Yamaha PianoCraft MCR N670D może być trochę za słaba do tych 33m² w przyszłości. 

Bo znając życie tylko Yamahę będziesz widzieć w propozycjach sprzętowych 😉 

 

Dzięki ;) Nie musi być  koniecznie to Yamaha. Może być to Pionner, Teufel itp. Na pewno chciałbym najpierw posłuchać jak grają takie  głośniki... Brać takiego sprzętu "w ciemno" nie chce...

Edytowano przez Jacunkie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jacunkie napisał:

Na pewno chciałbym najpierw posłuchać jak grają takie  głośniki... 

O i to jest dobre podejście 👍 

Branża jutro zajrzy i sypnie ofertami. 

Bo moja propozycja nowego zestawu może ci się nie spodobać 😉 no i chyba może być troszkę za słaby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha MCR N670d to bardzo dobry sprzęt ale w 30m2 nie ma szans zagrać odpowiednio. Rozwiązaniem mogłaby być Yamaha RN602 + Pylon Audio Pearl 27 lub Heco Aurora 700 ale w obu przypadkach przekroczysz zakładany budżet. 
Jeśli miałbyś trzymać się okolic 3000zł to zostaje sprzęt używany i koniecznie postaw na kolumny podłogowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Yamaha 670 to super gotowa mini stacyjka. ale nie da rady w 30,. To jednak za duża powierzchnia.

W takiej cenie, do takiej powierzchni z CD musisz celować w sprzęt używany.

Piotr

Okej, zaszalejmy w takim razie. Czy coś do 4 tyś nowego mógłbym kupić? 

4 minuty temu, Q21 napisał:

Yamaha MCR N670d to bardzo dobry sprzęt ale w 30m2 nie ma szans zagrać odpowiednio. Rozwiązaniem mogłaby być Yamaha RN602 + Pylon Audio Pearl 27 lub Heco Aurora 700 ale w obu przypadkach przekroczysz zakładany budżet. 
Jeśli miałbyś trzymać się okolic 3000zł to zostaje sprzęt używany i koniecznie postaw na kolumny podłogowe. 

Okej, a gdyby to było około 4 tyś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

Chciałbym się podłączyć pod temat. Byłem nastawiony na n670d jako że miałem okazję posłuchać n470d i bardzo byłem zadowolony z dźwięku ale generalnie trochę dla mnie "za mała". Czasami chciałbym głośniej posłuchać muzyki i mieć trochę więcej basu. No i trafiłem na to forum.... Po kilkunastu godzinach czytania mam już mętlik w głowie ale jestem bogatszy o pewną wiedzę co może być istotne przy wyborze sprzętu.

Chciałbym stereo 2.0 a najlepiej 2.1 (przyszłościowo ewentualnie na subwoofer ale mało prawdopodobne) z radiem internetowym i możliwością puszczania muzyki z telefonu. Sprzęt ma stać na szafce wiszącej RTV. 

Uwzględniając wszystko co przeczytałem to poszedł bym najchętniej w rn602 ale głębokość szafki gdzie by miał stać to 39cm czyli tyle co sam amplituner więc odpada. Przez moment myślałem żeby nawet przerobić szafkę ale po kolejnych postach stwierdziłem że żaden ze mnie audiofil bez odpowiedniego pomieszczenia i że nie ma to sensu. Post o SMSL Q5 PRO też dał mi do myślenia. Kolumny muszą stać również na tej szafce (nie ma opcji na podłogowe). Żeby nie było tak prosto to jedna kolumna musi stać na szafce o głębokości 34cm (drzwi balkonowe musiały się jakoś otwierać dlatego płytsza od pozostałych). Mieszkanie w bloku. Salon 3mx5m. Ściany żelbetonowe brak firanek, biblioteczek z książkami i dywanów :). 

Kolumny żeby nie stały przy samej ścianie nie mogą być za głębokie. BR z przodu (różne opinie czy to pomoże ale doszedłem do wniosku że nie zaszkodzi). Niskotonowy glosnik wymyśliłem że im większy tym więcej basu czyli najlepiej 6.5" Kolor najlepiej biały ale czarny też wchodzi w grę.

Stanęło na rn402d i kolumny Bronze 2 ale może nie ma sensu i może tansze taga AZURE B-40v2 wystarczy. A może jeszcze coś innego w związku z moimi możliwościami technicznymi? Może jednak jestem zmuszony na coś mniejszego? Może SMSL Q5 PRO albo n470d skoro i tak nie mam dobrych warunków na ustawienie sprzętu. Czy bronze 2 nie "za dobre" do rn402? Chodzi mi o to żeby nie wydawać kasy na coś co i tak nie będzie miało prawa dobrze zagrać w moim salonie. 

Pozdrawiam, Paweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...