Skocz do zawartości

zestaw stereo do 6-7tys


sasik

Recommended Posts

Witam pisałem już w dziale z kinem że szukam zestawu kina ale po przemyśleniu i prZeczytaniu kilku artykułów zmieniłem zdanie i jednak będzie to stereo jako że lubię głośno i z dużym basem nisko schodzacym posłuchać muzyki tak filmy oglądam też w słabej jakości tzn divixy cda itp więc lepszym rozwiązaniem będzie chyba stereo. i teraz do rzeczy co polecacie na pewno chce HDMI żeby podłączyć dekoder i tv i dostęp do radia internetowego tuni in wpadł mi w oko Onkyo ale podobno już nie można ich dostać więc nie może demon? jakie mocne kolumny do tego? klipsch? fajnie żeby też ładnie wyglądały.  Moje typy to denon 800h i  klipsch r 820 f , Polk 60e ,  dali oberon 7 ,  Wilson Raptor 7 bo audio monitor audio 300  wymieniłem te kolumny które mi się podobają teraz które najlepiej zagrają mocno głośno duży bas ale nie taki tlukacy

Edytowano przez sasik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś wielkości pomieszczenia, ale zakładam że jest to 20-30m2. 
Jeśli amplituner musi mieć HDMI oraz funkcje sieciowe, proponuję pozostać przy Denon DRA-800H, który połączyłbym z kolumnami Klipsch R820F lub Polk Audio S60E. Jeśli natomiast możesz trochę powiększyć budżet, spójrz na kolumny Klipsch RP-6000F oraz Pylon Audio Diamond 28.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon DRA 800 + Polk S60 albo Monitor audio Bronze 500 bęa dobrymi zestawami.

Ale szczerze jesli masz kupować system pod granie z CDA to moim zdaniem szkoda kasy.

Źródło jest często pomijane przez użytkowników ale żeby aż tak?

System fajny ale z takim źródłem będzie to grało słabo.

Zapraszam po wycene

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

witam ponownie miałem chwilę u siebie Yamahę RN 803d i autora 1000 i powiem że zrobiło to na mnie mega wrażenie potrafiło to dobrze walnąć lecz stwierdziłem że to za mocny sprzęt dla mnie którego nigdy nie wykorzystam w związku z tym nadal szukam stereo lecz nieco tańszego max 5tys bo i tak zapewne będzie to dla mnie kosmos i myślę że raczej z denon 800h jakie kolumny do niego wybrać? jedyne co to nie mogą być bardzo duże max 1m wysokości te 1000 były kolosalne i żona by mnie z domu wygoniła heh. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 m2 to spora przestrzen jak dasz za małe kolumny to zagra to jak magnetofon na sali gimnastycznej , heco 1000 to kawał kolumny ,  heco 700 także , spróbuj gdzies posłuchac Oberony 7 są dużo zgrabniejsze od Heco 700 albo Polk S55e  ale od razu podkreślam ,ze słuchalem ich z Yamaha A-s701 i Yamaha Rn-803 . Nie wiem jak to zagra z Denonem .

ps. Oberony 7 mają 101,5 cm wysokosci 

z drugiej strony kupisz amplituner Denon DRA-800H za okolo 2800 zł ,moze troche taniej , przy budzecie 5 tys to na kolumny zostanie nieco powyzej 2000 zł , wydaje mi sie ,ze to niezbyt dobra proporcja, osobiscie bym wydał wiecej na kolumny a mniej na ampli , do tego jakies kable tez potrzebne i 5 tys przy zakupie denona robi sie trudne do zagospodarowania, chyba ,ze kupisz kolumny używki ,

np. za 2300 zł kolega z forum ma fajne kolumny na straganie tylko nie wiem jak to gra z denonem, być może to bedzię dobre połaczenie Denon DRA-800H + Monitor Audio Bronze 6 ale to niech sie wypowiedza inni co wiedzą jak taka para gra,bo takiej konfiguracji nie słyszałem. 

i pamietaj - warto sie gdzies wybrac do jakiegos salonu audio i posłuchac takiej kombinacji lub innej , ktora sobie upatrzysz

 

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zwróć uwagę na Yamahę RN 602. Brzmi trochę gorzej od starszego modelu RN803 oraz ma mniejszą moc.

Dobry przykład głośników, o nieco mniejszych gabarytach to Indiana Line Nota 550X https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-nota-550.html

Zapraszamy Cię na prezentację tego zestawu do naszych salonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, sasik napisał:

i jak ktos mial stycznosc z s55 i aurora 1000  czy duza riznica jest w wielkosci kolumn? 

Wizualnie,tak,duża jest różnica w wielkości kolumn, wystarczy spojrzeć na parametry techniczne wielkości kolumn, miałem okazję bezpośrednio słuchać jednych i drugich,jak również S60,ale z Onkyo 8250,ja postawiłem na Polki s55,które mam do tej pory.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...