Skocz do zawartości

gramofon - mikrowieża


Recommended Posts

Witam, 

muszę na wstępie zaznaczyć, że jestem laikiem jeżeli chodzi o temat audio :)

Posiadam budżetową mikro wieżę Pioneer X-HM10. Chciałbym zakupić gramofon, nie wiem jednak czy mogę go do niej podłączyć bezpośrednio czy muszę dokupić również wzmacniacz?!

Na ta chwilę chciałbym jeszcze uniknąć wymiany sprzętu...  

Niestety nie potrafię tego wywnioskować z instrukcji...

Byłbym wdzięczny za wskazówki czy mogę i ew. w jaki sposób zrealizować podłączenie gramofonu.

https://ibb.co/BgbyDZz
https://ibb.co/wBW1M8T

 

Pozdrawiam

Mariusz

 

 

 

Edytowano przez mauster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mauster.
Chcesz wejść na poważnie w świat płyt winylowych - czy jest to zakup gramofonu dla odtworzenia kilku płyt i tyle? Bez szaleństw cenowych i komplikacji?
Ile chcesz przeznaczyć na gramofon?

Ender,
Niekoniecznie jest sens kupowania starego gramofonu - skoro autor wątku wspomniał, że jest to budżetowa miniwieża, to chyba zdaje sobie sprawę z ograniczeń tego sprzętu.
Jeżeli ma to być gramofon na początek - to równie dobrze może na start wystarczyć coś prostego, już z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym.

Dopiero w momencie, gdy rzeczywiście przerodzi się to w pasję i zakupy kolejnych płyt, to wtedy wraz z wymianą miniwieży można będzie pomyśleć nad lepszym gramofonem.

Pozdrawiam
PS. Przeniosłem wątek do innego działu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo, dziękuję Ci, bo właśnie przypomniałeś mi, że są ludzie, którzy mają inne potrzeby i spojrzenie na sprzęt audio lub muzykę, jak kto woli ;) 

Niestety, bardzo często w dobrej wierze forsujemy swoje pomysły.

@1Ender, żeby nie było niedomówień, to żadna wycieczka do Ciebie, tylko takie ogólne spostrzeżenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...