Skocz do zawartości

Zestaw kolumn 5.0/5.1 pod aplituner Denon AVR X2600H


Szymon Świątek

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Szukam zestawu kolumn do amplitunera Denon AVR X2600H ( tak niestety już posiadam ten amplituner ).

Jeśli chodzi o przeznaczenie to 50/50% muzyka/filmy ( tak wiem , że ten model Denona nie jest dobry do muzyki :( ) ale pomimo tego chciałbym dobrać jakiś rozsądny zestaw kolumn .

Mój salon ma ok 25m2 ( nie wliczając do tego otwartej kuchni i przedpokoju połączonych z salonem ) .

Zastanawiałem się nad różnymi opcjami budżetowymi lub mniej budżetowymi :

1. zestaw Jamo S809 HCS + sub Jamo S10 ( najbardziej budżetowa forma )

2. Heco Aurora 700 + 300 satelity + center 30 ( nie wiem jak to zagra gdyż kolumny frontowe muszę mieć przy ścianie " nie mam możliwości odsunięcia kolumn " a kolumny 300 muszą wisieć na ścianie powyżej wysokości nasłuchu "

3. Jakiś zestaw Dali Zensor lub Spektor ( z tym , że co czytałem nie nadają do Denona ) ...

4. Kupić używane kolumny aby uzyskać jak najlepszy efekt - jak tak to jakie poszukiwać ?

Proszę o pomoc w dobraniu takiego zestawu .

Dziękuję z góry za pomoc .

Szymon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Szymon Świątek napisał:

Witam serdecznie,

Szukam zestawu kolumn do amplitunera Denon AVR X2600H ( tak niestety już posiadam ten amplituner ).

Jeśli chodzi o przeznaczenie to 50/50% muzyka/filmy ( tak wiem , że ten model Denona nie jest dobry do muzyki :( ) ale pomimo tego chciałbym dobrać jakiś rozsądny zestaw kolumn .

Szymon

Dlaczego niestety? Bo ja akurat ten amplituner mocno rozważam. Kwestia muzyki? Demony zwykle nie były złe. To przypadłość tego modelu? 

Edytowano przez Mike N.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mike N. napisał:

Dlaczego niestety? Bo ja akurat ten amplituner mocno rozważam. Kwestia muzyki? Demony zwykle nie były złe. To przypadłość tego modelu? 

Jako kino domowe i jego możliwości jest ok, jedynym mankamentem jest że w muzyce jest zbyt zachowawczy ( spokojny , brakuje mi basu ) , nawet mój poprzedni amplituner sony str-dh540 dawał więcej basu przy tych samych kolumnach. Teraz muszę dobrać do denona jakieś lepsze dynamiczne kolumny.  Mam nadzieję,  że znawcy tematu pomogą mi coś rozsądnego wybrać. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Stolarz napisał:

Subwoofer dokup. Zawsze możesz kupić taki który będzie grał też w stereo i uzupełni Ci braki niskich tonów. Ja tak mam u siebie. Tylko Denon X1500h i inne kolumny.

A brzmienie na Denonie można zmienić modyfikując krzywe apką pod androida. Jak coś to pisz do mnie prywatnie.

Jaki subwoofer polecasz w rozsądnej cenie? Kolumny muszę i tak wymienić bo są do niczego ( 6 letni zestaw kolumn sony 5.0 );) jeśli chodzi o apkę to napiszę do Ciebie na priv...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam Panowie nad amplitunerem i w obecnej chwili do 3500 PLN denon x2600h albo Yamaha rx6v  to jedyny wybór 🙂 jeśli w ogóle się pojawia w sklepach 😂

Dnia 8.01.2021 o 12:58, Szymon Świątek napisał:

Witam serdecznie,

Szukam zestawu kolumn do amplitunera Denon AVR X2600H ( tak niestety już posiadam ten amplituner)

Wybrałbys teraz inny? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pawel102bart napisał:

Też się zastanawiam Panowie nad amplitunerem i w obecnej chwili do 3500 PLN denon x2600h albo Yamaha rx6v  to jedyny wybór 🙂 jeśli w ogóle się pojawia w sklepach 😂

Wybrałbys teraz inny? 

Z tego co czytałem na forum,  onkyo lepiej się sprawuje w muzyce ( nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ) bardziej dynamicznie ... Ja ogólnie jestem zadowolony z mojego demona ale jeszcze jakieś dobre nagłośnienie i gites ;) Może ktoś ma Denona avr-x2600h i może polecić zestaw dobrze współpracujący z aplitunerem zarówno w muzyce jak i kinie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, S4Home napisał:

Jamo zdecydowanie odpada. Słaby sprzęt kompletnie nie nadający się do stereo

Dali z kolei z denonem zagra mniej ciekawie w stereo.

Tutaj polecał bym jednak wspomnianą Melodike BL 40 MKIII, właśnie Polk audio S60 albo Monitor audio nawet małe silver 200.

Zapraszam na odsłuch Piotr

A Pylony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Jamo zdecydowanie odpada. Słaby sprzęt kompletnie nie nadający się do stereo

Dali z kolei z denonem zagra mniej ciekawie w stereo.

Tutaj polecał bym jednak wspomnianą Melodike BL 40 MKIII, właśnie Polk audio S60 albo Monitor audio nawet małe silver 200.

Zapraszam na odsłuch Piotr

Witam,

Czy zestaw Zestaw głośników polk audio : S55E + S15E + S30CE + SUB 10 dobrze zgra się z moim denonem avr 2600h ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Stolarz napisał:

A jak u Ciebie wygląda plan rozmieszczenia głośników z tyłu?

20210111_210854.thumb.jpg.17489da06127e3661289d189b88300b3.jpg20210111_210841.thumb.jpg.06223e440c8bde452ac92311d6f6e117.jpg20210111_210903.thumb.jpg.35410b04c58a419dc16ae662658afa01.jpg

7 godzin temu, Stolarz napisał:

A jak u Ciebie wygląda plan rozmieszczenia głośników z tyłu?

Jak widzisz słabe mam rozmieszczenie tylnych głośników w stosunku do narożnika..

Przednie kolumny również są słabo rozmieszczone w stosunku do Tv który jest w narożniku pokoju ... druga kolumna po lewej od choinki ... 

Niestety takie rozwiązanie przyjąłem aby mieć jak najwięcej miejsca użytkowego w salonie ( dwójka małych dzieci ) ...

20210111_210951.jpg

20210111_211024.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bellodc napisał:

A Pylony?

Pearl 27 to niższe modele niż te co wymieniłeś pozostałe.

11 godzin temu, Szymon Świątek napisał:

Witam,

Czy zestaw Zestaw głośników polk audio : S55E + S15E + S30CE + SUB 10 dobrze zgra się z moim denonem avr 2600h ?

POLK Audio pasuje dzwiękowo do Denona. Pomijając że to jest jedna forma teraz to one się zgrywały.

Jak będa tak wysoko to klasyczne monitory. Gdybys dał je niżej to BLS bym polecił.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, S4Home napisał:

Pearl 27 to niższe modele niż te co wymieniłeś pozostałe.

POLK Audio pasuje dzwiękowo do Denona. Pomijając że to jest jedna forma teraz to one się zgrywały.

Jak będa tak wysoko to klasyczne monitory. Gdybys dał je niżej to BLS bym polecił.

Piotr

A Heco w tym wszystkim?

Przed odsłuchem chce się przygotować... finansowo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Pearl 27 to niższe modele niż te co wymieniłeś pozostałe.

POLK Audio pasuje dzwiękowo do Denona. Pomijając że to jest jedna forma teraz to one się zgrywały.

Jak będa tak wysoko to klasyczne monitory. Gdybys dał je niżej to BLS bym polecił.

Piotr

Panie Piotrze,

Wysłałem Panu prośbę o wycenę zestawu Melodika BL 40MK3 z klasycznymi podwieszanymi monitorami i głośnikiem centralnym .

Jak Pan uważa czy zestaw Melodiki będzie lepszy czy powyżej Polk audio S55e + S15E + S30CE + SUB 10 ?

Pozdrawiam

Szymon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko będę mógł to odpiszę :)

Melodika moim zdaniem to porównywalna klasa to tego Polk mimo że różnica w cenie jest znaczna.

Melodika jest bardziej uniwersalna. Zagra w ciemno w szerszej ilości systemów. Polk musi być bardziej przemyślany.

W niektórych systemach zagra nie przyjemnie ostro w niektórych natomiast zagra rewelacyjnie dynamicznie i pokona Melodike

Dnia 12.01.2021 o 07:59, bellodc napisał:

A Heco w tym wszystkim?

Przed odsłuchem chce się przygotować... finansowo...

Na pewno najbezpieczniejsze. Aczkolwiek lepiej pasują do Yamahy niż Denona. Tu dźwięk będzie łagodny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...