Skocz do zawartości

Uzupełnienie dużego subwoofera mniejszym i szybszym


Sebastianpiła

Recommended Posts

Widze ze segment car audio tutaj wbił się. ;)

Heh przypomniało mi sie jak kiedyś mówiłem ze możliwa jest Implementacja car audio w home audio, za co zostałem "wyprostowany" przez pewne "grono" (oczywiscie Nie tutaj na forum). A tu proszę! Można?... no można!

Podobnie ostatnio mocno chodzi mi po głowie implementacja monitorów aktywnych (studyjnych) w home audio. Niby też nie powinno się aplikować.... ale kto wie?? Dopóki nie przekonam sie na wlasnej skórze, to nie będę wiedział. A w połączeniu z aktywnym dołem podobnie jak u Ciebie....? Hmm 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że coś jest car jeszcze o niczym nie świadczy. Patrz zawsze na parametry. Naprawdę ciężko jest znaleźć przetwornik o takich parametrach jak ten mój Neo18.

Co do systemów aktywnych. No cóż...

Mój główny system to w pełni aktywny system analogowy, czterodrożny. Każdy głośnik w kolumnie napędza bezpośrednio wyjście z końcówki mocy.

Nie tylko subbas ale i midbas, średniaka i berylowy tweeter.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, HQ150 napisał:

To że coś jest car jeszcze o niczym nie świadczy. Patrz zawsze na parametry. Naprawdę ciężko jest znaleźć przetwornik o takich parametrach jak ten mój Neo18.

Co do systemów aktywnych. No cóż...

Mój główny system to w pełni aktywny system analogowy, czterodrożny. Każdy głośnik w kolumnie napędza bezpośrednio wyjście z końcówki mocy.

Nie tylko subbas ale i midbas, średniaka i berylowy tweeter.

No to już nie mam pytań! 

24 minuty temu, HQ150 napisał:

Naprawdę ciężko jest znaleźć przetwornik o takich parametrach jak ten mój Neo18.

No konkurencji to ja na rynku za bardzo nie widzę ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stolarz napisał:

Skąd pomysł na ten głośnik w subie do kina domowego?
Na jakim metrażu Ci to gra?

Pokój kinowy ma 30mkw.

Pomysł akurat na ten przetwornik pochodził od tego specjalisty który projektował ten subwoofer i robił później kalibrację u mnie.

A zdecydowały tak jak pisałem wyżej jego parametry techniczne. Jako ciekawostkę mogę podać, że kupiliśmy trzy te głośniki i po pomiarach miały idealnie powtarzalne parametry. Więc firma zna się na robocie. I zgadzały się pomiary z danymi podanymi przez producenta. Mało tego skuteczność nawet była o chyba 2dB wyższa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...