Skocz do zawartości

denon pma-320a vs yamaha ax500 vs onkyo a-8420


stant

Recommended Posts

Witam.
Co wybrać jako uzupełnienie małego zestawu sypialnianego icon_biggrin.gif Pozostałe elementy to denon dcd910( już docelowy) oraz kolumny jamo studio 80 ( będą zmieniane prawdopodobnie na jakieś małe mission/whareferdale/tannoy)
Pytanie - który wzmacniacz zaryzykować - do kupienia na alledrogo lub inne ogłoszenie.
Jakie opinie o ww wzmacniaczach?
pzdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
ten denon bez szalu icon_smile.gif
to jeden z nizszych modeli. Sam mialem podobnego tylko starszego denona. slaba dynamika, wycofana srednica. srednio go wspominam icon_smile.gif

seria ax yamahy to znowu podobno spadek jakosci producenta. choc wyjatkiem jest jeden z najwyzszych modeli ax900. ax500 to chyba 3 model w koleji po ax700.
napewno zagra jasniej wzgledem konkurenta

jednak biorac pod uwage system sypialny, gdzie moim zdaniem powinna dominowac srednica oraz delikatne wysokie sklanialbym sie ku tej yamashce :]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tochę szkoda bo mi ten denon wizualnie wpadł w oko icon_mrgreen.gif
Tak napisałem tylko te trzy wzmacniacze ale pod uwagę biorę każdy używany w cenie do 350 zł. Tylko musi być hmm... czarny.
Po głowie biega mi jeszcze cambridge audio a1/a2, denon pma495r, hk 610/ 6100, marant pm40, onkyo 8620, yamaha ax390, sansui AU-x201i, akai am17/am37, luxman lv90/lv100, ....? A może coś innego. Sam nie wiem. Muzyka różna- ale raczej rock/metal/industrial/filmowa.. no rozstrzał bardzo duży od Pink Floyd do Ministry, od Marillion do Slayera, od Dead Can Dance do Grusina itd. W zasadzie wszystko z wyjątkiem symfoniki i wokalnego niby jazzu typu Noa i Casssssandra Willllllsssson icon_redface.gif
Kolumny są belejakie ale idą w odstawkę. Zawsze miałem zestawy denona, raz jakiegoś fischera( ale to było przed okrągłym stołem). W salonie użytkuję Zestaw Onkyo do kina i jakoś tam nie narzekam, denon też mi zawsze pasował. Nie biorę tylko pod uwagę SonyTechnicsPioneerJvcKenwood, może to błąd ale jakoś tak mi nie podchodzą.
Proszę o sugestie.
pzdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym wzmacniacze Onkyo na Allegro jest ich sporo więc dzięki temu osiągają niezbyt wysokie ceny. Grają z kolei bardzo dobrze. Dźwięk nie jest ostry, ani męczący, czyli do sypialni jak znalazł .Można trafić na egzemplarz z pilotem ,więc bez trudu da się go wyłączyć nie wstając z łóżka .Nie polecam egzemplarzy ,gdzie jest sterowanie z pilota a nie ma go w komplecie.Nie wiadomo czy wszystko będzie działać i do tego mamy dodatkowy wydatek na pilota uniwersalnego który może nie obsługiwać wszystkich opcji.Oryginalne piloty Onkyo mogą obsługiwać przez kabel także inne urządzenia tej firmy. Jak tuner czy CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...