Skocz do zawartości

wymiana op-amp's w DX7 Pro


Recommended Posts

Posiadany sprzęt:

Kolumny: Heco 700
Wzmak: NAD 356 jako końcówka
DAC: DX7 Pro 

Opłaca się wymienić LME49720 na coś innego? Zastanawiam się  nad Sonic Imagery Labs 994 enh-Ticha :D  Kosztują 500 zł za sztukę.  Zastanawiałem się aby wymienić 2 z 4rech i zobaczyć jak to będzie grać. Jak te całe op-ampy wpływają na brzmienie? Przeczytałem, że to mocno zależy od tego jak bardzo DAC jest podatny na takie zmiany. Biorąc pod uwagę wydajność pomiędzy LME49720 a Sonic Imagery Labs 994 enh-Ticha, to różnicy nie ma żadnej (pomiary na audiosciencereview). 

Ogólnie zależy mi na poszerzeniu sceny i na lepszych treblach

Czy takie op-ampy można normalnie zwrócić jak każdy inny towar zamawiany online?

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale nie mówię, że te opampy zostawię. Zamówić, spróbować, chyba nie zaszkodzi. Skoro te elementy nie wnoszą dużo do systemu, to po co aż tyle kosztują? 
To nie jest przecież jakaś nie wiadomo jaka znana marka żeby marża była ogromna. Czy są jakieś inne, warte uwagi, zamiast LME?

Co do akustyki, to szukam przyzwoitych obrazów akustycznych za miejscem odsłuchowym, gdyż to jest niestety dosunięte do ściany. Ciężko idzie ze znalezieniem czegoś, co spodoba się drugiej połówce ;) 

 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, renoxd napisał:

Czy są jakieś inne, warte uwagi, zamiast LME?

Miej świadomość, że każdy opamp pracuje w innych warunkach. W jakiejś optymalnej topologii. Wymienianie na inne, bo na forum napisan, że warto to igranie z ogniem trochę. Czytałem o wymianach na "lepsze", a jak wniknąłem to nawet napięcie zasilania było poza tym dopuszczalnym z datasheet. U mnie zawsze najlepsze były te oryginalnie zaimplementowane, a próbowałem ich troszku.

Poczytaj ten artykuł może zaoszczędzisz parę złotych na modyfikacjach nie w tym kierunku prowadzonych ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LME49720 to jest przyzwoity i ja bym go nie zmieniał. Kombinowałem z odpowiednikami w sensie mogącymi pracować w tych samych warunkach, więc mam porównanie. W wolnej chwili napiszę Ci jakie są jeszcze warte uwagi.

Dnia 8.01.2021 o 19:41, renoxd napisał:

Czy takie op-ampy można normalnie zwrócić jak każdy inny towar zamawiany online?

Kiedyś producenci skłonni byli przysyłać po kilka sztuk jako próbki; miałeś pewność, że oryginalne.

Ja swoje doświadczenie z opampami zakończyłem, zamierzam zrobić remanent i się ich pozbyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ 
Dzięki za artykuł. Przeczytałem. W sumie to czytałem podobne w przeszłości. Myślałem po prostu, żeby samemu sobie spróbować na własnej skórze. Też pewnie czytałeś wiele przed wykonaniem testów u siebie a i tak zadziałałeś :) To nie jest tak, że ja nie wierze w to co piszesz (czy co inni piszą). Chce się po prostu pobawić w granicach bezpieczeństwa sprzętu. Przecież można oddać te wzmacniacze operacyjne do 14 dni.


@Fonomajster
Dzięki za opinię. Z tego co czytałem na audioscienecereview to LME49720 jest bardzo chwalony pod kątem wydajnościowym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...