Skocz do zawartości

Nieduże kolumny podłogowe do Pioneer NC-50DAB


bogdanb

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów, bo chociaż czytuję forum od jakiegoś czasu, to piszę po raz pierwszy :)

Po przewertowaniu tego forum i recenzji w innych miejscach w internecie zdecydowałem się na zakup Pioneera NC-50DAB, bo spełnia on moje oczekiwania (wystarczająco mocne all-in-one z CD, Spotify i radiem) i zbiera dobre recenzje. Niestety z powodu braku jego dostępności w zeszłym roku odłożyłem zakup. Widzę, że model ten pojawił się w kilku sklepach internetowych znowu, więc wracam do tematu.

Jeśli chodzi o kolumny, to zdecydowałem się na Indiana Line Nota 550 X, bo tutaj na forum były one polecane obok innych do tego Pioneera, mają dobre opinie i spełniają moje wymagania jeśli chodzi o gabaryty – poszukuję małych podłogówek, wąskich i niezbyt wysokich. Problem jednak w tym, że o ile NC-50DAB pojawił się w kilku sklepach, to Indiana Line Noty nie ma. Dlatego proszę o doradzenie innych kolumn podłogowych w podobnym przedziale cenowym (2 tys. za parę). Na zakup zestawu planowałem przeznaczyć 5-6 tys.

W jednym ze sklepów zaproponowano mi Monitor Audio Bronze 200, ale przekraczają one mój zakładany budżet. Czy warto rozważyć tańsze Monitor Audio Monitor 200? Za Indiana Line Nota przemawiał też bas refleks z przodu, a Monitor Audio mają z tyłu. Kolumny będą stały niestety blisko ściany, ale może ten bas refleks nie ma dużego znaczenia? Jakie inne alternatywy niedużych podłogówek warto brać pod uwagę do NC-50DAB?

Muzyka, jaka będzie grała, to głownie rock i jazz, czasem klasyka. Pokój ok 20 m2.

Z góry dziękuję za podpowiedzi,

Bogdan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Indiana Line Nota 550x będą dostępne w 2 połowie stycznia i jest to informacja potwierdzona przez polskiego dystrybutora. W mojej ocenie warto poczekać, ponieważ są to bardzo udane kolumny o muzykalnym charakterze brzmienia. Alternatywą mogą być Polk Audio T50, które zagrają nieco mocniejszym basem oraz delikatnie wycofaną średnicą względem Indiana Line. 
Jeśli udałoby Ci się zmieścić nieco większe kolumny to Pylon Audio Pearl 25 mogłby być dobrym rozwiązaniem. Brzmienie przestrzenne i szczegółowe, z szybkim basem. Monitor Audio Bronze 200 to dobry kierunek ale Monitor 200 już niekoniecznie. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...