Skocz do zawartości

Jakie kolumny


Piotr Wasilewski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 236
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Osobiście uważam że autor wątku przyzwyczaił się do dźwięku jaki mu oferuje ten mały głośniczek na którym słuchał wcześniej. Zaczoł słuchać normalnych kolumn dostał na uszy całe pasmo dźwięku no i pojawia się problem. Błąd podczas testowania nowe kolumny i od razu w palnik w taki sposób tylko można je uszkodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Wasilewski napisał:

Elac’i nawet nie pokazują zmęczenia przy maksymalnej V i maksymalnej głośności :) poza tym to niemożliwe aby głośnik nie wyrabiał na 1/3 głośności on nawet za bardzo się nie wychyla tylko pompuje powietrze które świszcze w otworze. 

@Piotr Wasilewskiprzecież zacytowałem, co można nie rozumieć ?

znakomita większosć wzmacniaczy nie ma wzmocnienia rozciągniętego na cały zakres "ruchu gałki"

ty słuchasz dodatkowo z podbitymi wysokimi i niskimi tonami

to oznacza ze kolumna dostaje w d.. dość solidnie, tym bardziej że były to nowe kolumny

obejrzyj bo parę spraw jest istotnych

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fafniak napisał:

@Piotr Wasilewskiprzecież zacytowałem, co można nie rozumieć ?

znakomita większosć wzmacniaczy nie ma wzmocnienia rozciągniętego na cały zakres "ruchu gałki"

ty słuchasz dodatkowo z podbitymi wysokimi i niskimi tonami

to oznacza ze kolumna dostaje w d.. dość solidnie, tym bardziej że były to nowe kolumny

obejrzyj bo parę spraw jest istotnych

 

Skoro kolumna gra czysto przy maksymalnej głośności to chyba oznacza ze nie jest przeciążona prawda? Chyba tez po to ona jest aby grała, czy to cicho czy głośno - po to została wyprodukowana czyż nie? Poza tym ja nie robię na nich dyskoteki przez 8h tylko sprawdzałem możliwości przez może 15sek nie ma w tym nic złego ani destruktywnego jeśli membrana sobie popracuje w pełnym zakresie wychylenia. Żeby spalić głośnik to trzeba słuchać dłuższy czas z ogromnymi zniekształceniami, tu nic takiego miejsca nie miało - Elac gra czysto i dynamicznie nawet przy górnych nastawach głośności, dlatego tez przeproszę się do tych głośników, szczególnie po tym co pokazały Magnaty.

8 godzin temu, RLC napisał:

Osobiście uważam że autor wątku przyzwyczaił się do dźwięku jaki mu oferuje ten mały głośniczek na którym słuchał wcześniej. Zaczoł słuchać normalnych kolumn dostał na uszy całe pasmo dźwięku no i pojawia się problem. Błąd podczas testowania nowe kolumny i od razu w palnik w taki sposób tylko można je uszkodzić.

I tu właśnie jesteś w błędzie - ja tu właśnie nie dostaje pełnego pasma tylko drący się środek płaski dół i taką sobie górę. Poza tym Elac + n602  nie budują żadnej przestrzeni - dzwiek nie wypełnia pomieszczenia jest punktowy i po prostu słaby. V4A po dokładnym skonfigurowaniu powoduje opad szczęki, dzwiek jest wszedzie, wypełnia pokoj jest go duzo stając w kuchni, czyli jakieś 7m dalej nadal mam wrażenie ze gra mi gdzieś nad głową, gra wyraźnie tłusto i bardzo jasno. Na n602 ten dzwiek dobiegał z daleka i był pozbawiony głębi, jak takie małe radyjko pykające gdzieś w oddali. Suwak loudness bardzo ratuje sytuacje, ale do poziomu V4A to jest nadal przepaść. Dziś słuchałem utworów instrumentalnych m.in. Nils Lofgren, Keith Don’t Go i na n602 nie słychać połowy dźwięków, tzn są gdzieś tam słyszalne ale przygniata je krzykliwy środek. Na V4A słychać bardzo wyraźnie każde „ślizgniecie” struny. I nie jest to raczej uszkodzony wzmacniacz, bo jak pisałem ze 2tyg temu przy porównaniu v685 vs n602 na Autorach 300 to tez miałem takie wrażenie ze v685 wyciąga więcej detali, koledzy z którymi robiliśmy odsłuch również twierdzili ze dzwiek jest jaśniejszy i ogólnie przyjemniejszy dla ucha, tyle ze V4A trzeba najpierw poustawiać, jeśli ktoś wyciąga z pudła kino domowe i stawia je odrazu w szrankach ze wzmacniaczem stereo to nie dziwne są potem stwierdzenia ze KD gra gorzej. Dla mnie ma więcej możliwości, gra jaśniej, pełniej a przede wszystkim dynamicznie, tak ze odrazu chce się tańczyć. Jeśli n602 prezentuje „dobry” dzwiek stereo to ja dziękuje ale mnie taka muzyka do tańca nie porwie.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Piotr Wasilewski napisał:

I tu właśnie jesteś w błędzie - ja tu właśnie nie dostaje pełnego pasma tylko drący się środek płaski dół i taką sobie górę. Poza tym Elac + n602  nie budują żadnej przestrzeni - dzwiek nie wypełnia pomieszczenia jest punktowy i po prostu słaby.

Jeżeli według ciebie tak jest rzeczywiście to oddaj ten zestaw i po temacie, V4A vs N602 uważasz że ta pierwsza jest lepsza ok zostań przy V4A. Jednak uważam że w stereo lepszy jest wzmacniacz/amplituner jak KD. Znowu zapytam jak u ciebie stoją kolumny możesz podesłać zdjęcie czy się obawiasz czegoś 😉 

A pro pos zapraszam do siebie na posłuchanie bardzo taniego zestawu stereo uwierz mi że będziesz bardzo zdziwiony jak on gra! Już kilku było słuchało i mieli banan na twarzy 😁

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Felix1 napisał:

Tak się właśnie zastanawiam o co chodzi. 

Autor uzyskał dźwięk jaki mu odpowiada za pomocą amplitunera i ten dźwięk pasuje mu bardziej, niż granie rzekomo lepszego wzmacniacza w podobnej cenie. Gdzie tu jest problem? Bo ja nie kumam. 

Czy chodzi o to, że autor nie zgadza się z dogmatem wiary, że wzmacniacz MUSI grać lepiej? A najlepiej to mieć dzielonkę z 15 klocków, bo tak MUSI być lepiej niż jakiś "wszystkomający" amplituner albo all-in-one?

Chodzi o to, żeby czerpać radość z słuchania muzyki, czy żeby podążać za dogmatami?

To chyba właśnie trochę tak jest jak piszesz. 
mi dźwięk ze wzmacniacza nie odpowiada bo brzmi płasko i mało dynamicznie - brzmi po prostu jak dla mnie zbyt neutralnie, wzmacniacz nic a nic nie dokłada od siebie, poprostu wzmacnia sygnał i podaje go na kolumny. Może i są tacy którzy cenią neutralność (nie mylić z naturalnością) ale to nie jest chyba dla mnie. Najgorzej jest z muzyką rockową, o ile n602 radzi sobie z gitarami, i ogólnie wysokimi nie najgorzej to jeśli chodzi o perkusje czy bębny to tu jest totalna klapa. Dziś jadę do rodziców bo gdzieś tam na strychu leży mój stary ws-303 unitry, jeśli nadal działa to jestem bardzo ciekawy jak on zagra, a z tego co pamietam grał ładnie i dynamicznie. Zastanawiałem się tez nad kablami, ale skoro na V4A jest bogaty bas i przestrzenność to chyba nie jest wina kabli, choć są to zwykle kable miedziane beztlenowe 4m o przekroju 2,5mm2. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Wasilewski napisał:

To chyba właśnie trochę tak jest jak piszesz. 
mi dźwięk ze wzmacniacza nie odpowiada bo brzmi płasko i mało dynamicznie - brzmi po prostu jak dla mnie zbyt neutralnie, wzmacniacz nic a nic nie dokłada od siebie, poprostu wzmacnia sygnał i podaje go na kolumny. Może i są tacy którzy cenią neutralność (nie mylić z naturalnością) ale to nie jest chyba dla mnie. Najgorzej jest z muzyką rockową, o ile n602 radzi sobie z gitarami, i ogólnie wysokimi nie najgorzej to jeśli chodzi o perkusje czy bębny to tu jest totalna klapa. Dziś jadę do rodziców bo gdzieś tam na strychu leży mój stary ws-303 unitry, jeśli nadal działa to jestem bardzo ciekawy jak on zagra, a z tego co pamietam grał ładnie i dynamicznie. Zastanawiałem się tez nad kablami, ale skoro na V4A jest bogaty bas i przestrzenność to chyba nie jest wina kabli, choć są to zwykle kable miedziane beztlenowe 4m o przekroju 2,5mm2. 

 

Mam dokładnie takie samo zdanie odnośnie swojego zestawu i od momentu kiedy skorzystałem z wbudowanego EQ i skonfigurowałem go po swojemu to w większości wypadków nie mam ochoty wracać do standardowego brzmienia.

W sporadycznych momentach wyłączenie EQ lub zmiana na jakiś delikatniejszy preset bez ruszania się z fotela to jest coś co mogę już uznać dla siebie jako funkcję must-have.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2021 o 20:22, gienas napisał:

@Piotr Wasilewski Napisz kiedy WS-303 podłączysz pod te głośniki?

 Niezmiernie ciekawy jestem opinii o odsłuchu.

Niestety ws-303 nie żyje :( kondensatory napuchniete. Wzmacniacz da się włączyć ale nie gra. Coś tam końcówki wzmacniają bo potencjomenty trzeszczą i słychać je w głośnikach. Myśle ze da rade go małym kosztem naprawić bo wizualnie jego stan jest niemal fabryczny - No i jest cały z aluminium włącznie z pokrętłami - dziś za taki sprzęt pewnie trzeba dać z 5kpln albo i lepiej.

 

no ale odkopując temat - v4A został dostrojony i gra jak dla mnie wyśmienicie, tylko ze jest jeden szkopuł... pierwsze to design - jak już pisałem dla mnie katastrofa. Wyświetlacz LCD kolejna katastrofa. Komunikaty nieczytelne, poruszanie się po menu z poziomu amplitunera nieintuicyjne, jakiś pijany to projektował.

nie mniej jednak ja zostanę przy KD bo jest więcej funkcji No i filmy na tym ogląda się lepiej, nawet w trybie 2ch stereo, dialogi można podbić - w n602 są zdecydowanie gdzieś tam z tylu. 
 

zastanawiam się jeszcze nad Denonem z serii AVX- 2000/3000. Podobno radzą sobie wyśmienicie w trybie stereo. Ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tym sprzętem?

lub może jakiś inny model który brzmi dobrze (nie pytam tu o zdanie audiofili bo wiem jaka będzie odpowiedz), ma wbudowany EQ, tryb wyeksponowania dialogów. Budżet do 3500.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przypominając się ws. Opinii na temat Denona AVR z serii 2000/3000 (np 2700H), 

chcialem podpytać również o monitory Klipsch RP-600m. Czy one będą dużo lepsze od Elac 2.0 b6.2? 
czy wykazują większą dynamikę? Czy będą miały bardziej masywne i przestrzenne brzmienie? W porównaniu do Elaców są jasne/ciemne? 
 

czy ogólnie warto zapłacić za nie 2x tyle co za Elac 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...