Skocz do zawartości

Jakie kolumny


Piotr Wasilewski

Recommended Posts

1 minutę temu, gienas napisał:

Widzę że większość kolumn to Magnaty, więc weź któreś z nich z byleby miały moc nominalną dwa razy większą niż moc nominalna wzmacniacza.

Nie wiem czy magnaty, tak napisałem.bo czytałem opinie że są b dobre. Bardzo chwalą je na forach brytyjskich i niemieckich, piszą że w stosunku jakość/cena wygrywają niejednokrotnie z konstrukcjami które są 2-3razy droższe. 

Mi powiedziano że byle jaki magnat będzie lepszy od każdej kolumny Yamahy, bo na początku myślałem że elektronika Yamaha + kolumny Yamaha to będzie zestaw idealny - powiedziano że Yamaha robi bardzo złe kolumny i nie warte jakiegokolwiek rozważania nad ich zakupem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 236
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

5 minut temu, Piotr Wasilewski napisał:

Chciałem.kupic sprzęt do posłuchania muzyki i podglądania filmów, przedstawiłem.jakie mam warunki, nie mam niewiadomo jakich wymagan - raczej przeciętne, ale też chce wybrać możliwie jak najlepiej - jak mam kupić kolumny za 2000pln które zagrają odrobinę lepiej od tych za 500pln to po co ja mam się pakować w taki wydatek? Nikt tu nie przedstawił żadnych argumentów dlaczego warto wydać więcej lub nie. 

Upierasz się, że położenie kolumn nie ma znaczenia co zaprzecz osobistym doświadczeniom tu piszących to co się dziwisz, że nie bardzo wiadomo co Ci doradzić. Dodatkowo przytaczając słowa "chłopców" z "tego" sklepu i niejako się po nimi podpisując, nas trochę obrażasz. W związku z tym to nie ma znaczenia jak one grają bo i ta u Ciebie zagrają inaczej. Pożycz i posłuchaj lub kup, te które Ci najbardziej pasują do salonu. 

Ponadto proponuję poszukać innego salonu i sprawdzić co tam doradzą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Piotr Wasilewski napisał:

Mi powiedziano że byle jaki magnat będzie lepszy od każdej kolumny Yamahy, bo na początku myślałem że elektronika Yamaha + kolumny Yamaha to będzie zestaw idealny - powiedziano że Yamaha robi bardzo złe kolumny i nie warte jakiegokolwiek rozważania nad ich zakupem.

To dobrze Ci powiedzieli odnośnie kolumn marki Yamaha ponieważ są słabe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotr Wasilewski napisał:

Czy mogę liczyć na poradę ws. Kolumn podstawkowych do Yamahy rx-v485 lub 685?

Piszesz 485 lub 685. Czyli ze jeszcze nie masz ampli. Może warto rozważyć sprawdzone rozwiązania typu smsl q5pro za smieszne pieniadze i jeszcze Ci na fajne kolumny zostanie a na forum jest temat o smsl q5pro i sa juz tam dobre zestawy opisane jak wypadaja dzwiekowo! Może w takim razie tą drogą skoro nie belka!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Co Ty tak z tym kablem? Nikt Ci tu nic takiego nie pisze!

ja już na priv dostałem takie porady że bez kabli 2x4mm2 po 86pln za metr i zakupu listwy filtrującej za kolejne 1200pln to nie ma co podchodzić do tematu, że to jest podstawą podstaw, że r-n602 na za długie ścieżki żeby zagrać dobrze :)

Więc o tym napisalem, Ty to skomentowała w sposób który być może źle odczytałem i wrzuciłem Cie do jednego worka z fanatykiem. Cóż przepraszam jeśli poczułeś się urażony.

 

Wracając do tematu - chłopaki ja wiem że kolumn nie powinno się stawiać tak wysoko, ale takie mam realia mieszkaniowe, rozmawiałem ze specjalistami którzy jak czytam w sieci mają dobrą opinię "na miescie" wspominałem o tym ustawieniu i zwrócono mi uwagę że to trochę za wysoko, ale to ustawienie nie spowoduje jakiejś dramatycznej degradacji dźwięku i do słuchania muzyki podczas relaksu czy normalnych aktywności domowych, jest to kwestia pomijalna. Powiedziano mi też że 99% przypadków to nie książkowe ustawienia przetworników oraz zła akustyka pomieszczenia - ale w domu się żyje i mało kto projektuje pokój z myślą o sterylnych warunkach do odsłuchu. Poza tym ja nie słucham.muzyki z płyt winylowych, czy CD. 80% to są usługi streamingowe a reszta to radio FM. Powiedziano mi że wręcz obowiązkowym przy takim odsłuchu jest amplituner kina domowego bo on posiada algorytmy poprawy dźwięku z takich źródeł - wzmacniacze stereo tego nie mają i w niektórych przypadkach (napewno YouTube) muzyka może zabrzmieć nawet gorzej niż w przypadku cyfrowej obróbki.

 

Jak absolutnie nie chce podważać Waszego autorytetu bo na pewno wiecie 100razy więcej ode mnie, ale Zadając pytabie oczekuje jakiejś porady. Doradzcie mi jakieś dobre kolumny, ja je kupię i jeśli okaże się że będą grały fatalnie w tym wysokim ustawieniu, to przecież je zestawie, poeksperymentuje. Jeśli okaże się że faktycznie różnica w odsłuchu będzie diametralnie inna to będę się zastanawiał co robić dalej. Dlatego mimo wszystko, a z zasadzie przede wszystkim skoro idę świadomie w niekorzystne  warunki, do tego kupuje kinodomowe zamiast stereo, to niech tu przynajmniej Będą lepsze kolumny żeby już nie kumulować tego nieszcześcia. 

 

 

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Piszesz 485 lub 685. Czyli ze jeszcze nie masz ampli. Może warto rozważyć sprawdzone rozwiązania typu smsl q5pro za smieszne pieniadze i jeszcze Ci na fajne kolumny zostanie a na forum jest temat o smsl q5pro i sa juz tam dobre zestawy opisane jak wypadaja dzwiekowo! Może w takim razie tą drogą skoro nie belka!

Zależy mi też na kinie domowym, ale tak jak pisałem w innym temacie - jeśli system 2.1 da fajną dynamikę w filmach, to mogę zrezygnować z pozostałych kanałów.

Ale ktoś na jakimś forum pisał  ( a zapomniałem o to zapytać w sklepie) że r-n602 mimo wyjścia na subwoofer, nie ma możliwości regulacji jego głośności - pre out działa ze stałym napięciem i trzeba to wysterować na subwooferze. Czyli jak rozumiem jak będę robił głośniej muzykę pilotem to sub i tak grał tak jak go ustawie ręcznie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kino do muzy i już nie chce!

W zależności od modelu KD jest mniejsza lub większa przepaść w  jakości dźwięku.

Chcesz amplituner to stereo, a nie ampli KD! A do streamingu streamer. Najprostszym i najtańszym był Chromecast audio, ale nowy nie jest już dostępny. Ale na rynku jest dużo streamerów już za parę stówek.

Ktoś Ci kitu nawciskał, że do muzyki strymowanej Kino Domowe!!! A TY ŁYKASZ JAK MŁODA FOKA!!! ,😁😁😁😁😁😂😂😂😂

Zapamiętaj do muzyki WZMACNIACZ LUB AMPLITUNER STEREO!!! DO PRZESYŁU MUZY STREAMER!! A KINO DOMOWE TYLKO I WYŁĄCZNIE JAK SAMA NAZWA WSKAZUJE DO KINA I EFEKTÓW DOOKOLNYCH!!!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, 1Ender napisał:

Miałem kino do muzy i już nie chce!

W zależności od modelu KD jest mniejsza lub większa przepaść w  jakości dźwięku.

Chcesz amplituner to stereo, a nie ampli KD! A do streamingu streamer. Najprostszym i najtańszym był Chromecast audio, ale nowy nie jest już dostępny. Ale na rynku jest dużo streamerów już za parę stówek.

Ktoś Ci kitu nawciskał, że do muzyki strymowanej Kino Domowe!!! A TY ŁYKASZ JAK MŁODA FOKA!!! ,😁😁😁😁😁😂😂😂😂

Zapamiętaj do muzyki WZMACNIACZ LUB AMPLITUNER STEREO!!! DO PRZESYŁU MUZY STREAMER!! A KINO DOMOWE TYLKO I WYŁĄCZNIE JAK SAMA NAZWA WSKAZUJE DO KINA I EFEKTÓW DOOKOLNYCH!!!

 

No to nie do końca tak jest, bo byłem na odsłuchu v685 i r-n803 i dla mnie nie ma żadnej różnicy w dźwięku, oba zestawy pracowały na Polk Audio A7 i grają tak samo pieknie. Tyle że ja tak dużych kolumn do domu nie kupię. Być może z innym.zestawem były by jakieś różnice, lub poprostu ja nie słyszę i dla mnie jest aż nadto dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 1Ender napisał:

Zaryzykowałbym SMSL Q10 pro. To bardzo dobre granie za 600 zł. Do tego streamer np. Yamaha wxad 10 za około 600 zł, albo Chromecast 3 HDMI lub ultra 4K za trochę mniej.

Do ampli KD potrzeba 5 kolumn i subwoofera. 

Brałem pod uwagę Yamahę WXA50, ale jak miałbym ją kupić to już bym wziął n602.

 

Naprawdę jestem bliski wybrania właśnie r-n602 ale tylko jeśli on mi zapewni w trybie 2.1 jakąś fajną namiastkę dynamiki w kinie domowym. No i niepokoją mnie w tym.amplitunerze doniesienia że nie ma w nim możliwości sterowania subem. Nie mam pojęcia czy to jest prawda, ale jak dobrze zrozumiałem to sygnał z pre-out wychodzi o stałym natężeniu i przy podgłośnieniu  muzyki za pomocą pilota, głośność suba się nie zmienia tzn jak go ustawie cicho bo cicho słucham muzyki, to jak ja rozkręcenie to sub nadal będzie grał cicho i trzeba o za każdym.razem regulować potencjometrem. Dziwne to jest ale tak przeczytałem w komentarzu na Amazon.com oraz na brytyjskim forum audio jako minusy tego amplitunera. Czy masz jakąś wiedzę na ten temat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Wasilewski napisał:

Naprawdę jestem bliski wybrania właśnie r-n602 ale tylko jeśli on mi zapewni w trybie 2.1 jakąś fajną namiastkę dynamiki w kinie domowym

Przytoczę moja skromną, ale trochę podobną jak Twoja historię. Jakies 3 lata temu po latach "słuchania muzyki w tle" z wszystkomającej 5.0 mini wieży Sony  stwierdziłem, że stać mnie na więcej, Tak myśląc postanowiłem "zaszaleć" i kupic ampli AV za jakieś 1500zł. Kolumny chciałem wykorzystać od mini wieży i tym samym osiągnąć znaczący awans akustyczny 😂. Szcześliwe udało mi się trafić pod strzechy salonu, który bardzo cierpliwie i nienachalnie ostatecznie wyleczył mnie z tego pomysłu. Oczywiście nawinie uważajac, że wiem lepiej po drodze popełniłem kilka kosztownych pomyłek i dziesiątki odsłuchów, ale teraz jestem gdzie jestem i muzyka przestała być tłem a centrum uwagi. Ponadto filmy na sprzęcie stereo potrafią brzmieć naprawdę wybornie. 

Kokludując. Jeżeli naprawdę zależy Ci głownie na efektownym kinie i muzyce w tle to bierz jakiś porządny soundbar czy nawet wypasiony głośnik bluetooth potrafią zagrać naprawdę dobrze). Jeżeli jednak muzyka to odpuść sobie suby w tej cenie a raczej zainwestuj więcej w kolumny, ale ostrzegam to wciąga! No i zasad nr 1. Przed zakupem posłuchaj swojego wyboru w domu. Koniecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych tanich wzmacniaczy czyli smsl tez ma wyjscie na subwoofer wiec rowniez jest możliwość stworzenia dynamicznego zestawu 2.1

27 minut temu, Piotr Wasilewski napisał:

Naprawdę jestem bliski wybrania właśnie r-n602 ale tylko jeśli on mi zapewni w trybie 2.1 jakąś fajną namiastkę dynamiki w kinie domowym

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, slaw0001 napisał:

Ponadto filmy na sprzęcie stereo potrafią brzmieć naprawdę wybornie. 

Kokludując. Jeżeli naprawdę zależy Ci głownie na efektownym kinie i muzyce w tle to bierz jakiś porządny soundbar czy nawet wypasiony głośnik bluetooth potrafią zagrać naprawdę dobrze). Jeżeli jednak muzyka to odpuść sobie suby w tej cenie a raczej zainwestuj więcej w kolumny, ale ostrzegam to wciąga! No i zasad nr 1. Przed zakupem posłuchaj swojego wyboru w domu. Koniecznie.

 

I o taką odpowiedź mi chodziło :)

Daj znać (jak masz wiedzę) co z tym.wysterowaniem suba w r-n602?

Jak to wyjaśnimy to chyba mamy zwycięzcę tej ciężkiej batalii :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RLC napisał:

Żeby nie było za łatwo duże nie zawsze lepsze 😉 Smsl Q5 Pro + MAGNAT SIGNATURE 503 

https://a.aliexpress.com/_BTotAE

https://allegro.pl/oferta/magnat-signature-503-8875729194 jeszcze subwoofer i będzie dobrze 👍

Widziałem te kolumny, są piękne, fantastycznie wykonane, niestety nie słyszałem ich ale jeśli grają tak jak wyglądają... :) Z drugiej strony nie bardzo rozumiem sens dodatkowej kopułki która pracuje od 17,5kHz przecież dorosły człowiek słyszy do max 16kHz, dzieci do 10 roku zycia 18-18,5kHz. Więc czy to nie jest taki trochę marketing?

Smsl Q5 pro poczytałem sobie - fajny do sypialni albo żeby zrobić audio w lazience, ale do salonu to już bym wolał Yamahe WXA50 która ma funkcję sieciowe. Ja wiem że można dokupić streamer ale ja już nie chce się bawić w takie rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Wasilewski napisał:

Z drugiej strony nie bardzo rozumiem sens dodatkowej kopułki która pracuje od 17,5kHz przecież dorosły człowiek słyszy do max 16kHz, dzieci do 10 roku zycia 18-18,5kHz. Więc czy to nie jest taki trochę marketing?

Zapytaj producenta tych kolumn! 

1 godzinę temu, Piotr Wasilewski napisał:

Smsl Q5 pro poczytałem sobie - fajny do sypialni albo żeby zrobić audio w lazience, ale do salonu 

Skoro poczytałeś to zapewne wszystko o nim już wiesz, proponuję posłuchać 😉 

1 godzinę temu, Piotr Wasilewski napisał:

Ja wiem że można dokupić streamer ale ja już nie chce się bawić w takie rzeczy.

 

6 godzin temu, Piotr Wasilewski napisał:

Poza tym ja nie słucham.muzyki z płyt winylowych, czy CD. 80% to są usługi streamingowe a reszta to radio FM.

🤔 Nie rozumiem twoich odpowiedzi 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zależy bardzo na funkcjach sieciowych, Smsl Q5 to goły wzmacniacz cyfrowy, dlatego to raczej nie dla mnie. Poza tym chwalą go w Polsce, na forach zagranicznych już tak średnio. W ogole widzę że u nas jest jakiś inny trend. W Polsce na kina domowe w stereo narzeka się strasznie, Niemcy Anglicy a już szczególnie Włosi są bardziej przychylni takiemu rozwiazaniu. Ciekawe czym.to jest spowodowane - słowianie mają lepszy słuch?? :))

To z czego słucham.muzyki pisałem.a propos wyboru pomiędzy wzmacniaczem.stereo a amplitunerem KD, bo z tego co rozmawiałem ze specami z branży, to jak słucham muzyki ze źródła które daje rozdzielczość 128-160kbps (YouTube) to nie ma znaczenia na czym słucham - kino domowe za 2tys zagra tak samo jak wzmacniacz stereo za 5tys. Dopiero na FLAC'ach słychać różnice.

14 minut temu, JaZz napisał:

Facet chce All in one? 

Dokładnie tak by było najlepiej :)

A i chciałem Panowie zauważyć że post ma już 2 stronu, a do tej pory nikt mi nie udzielił.konstruktywnej odpowiedzi na moje pytanie :)

13 minut temu, RLC napisał:

Niech sobie kupuję co chce, może nawet zamontować kolumny przy suficie głośnikami skierowanymi do góry 🤣

Już nie bądź taki złośliwy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JaZz napisał:

Panie z kim ty tam rozmawiasz? Na aurorach z Yamaha 685 nie mogłem słuchać z yt. Na zesnor 5 plus 685 było lepiej, a na Z5 z nad 355 w końcu mogę słuchać i nawet daje mi to przyjemność. Jak masz słabe źródło to słaby sprzęt jeszcze to spotęguję. 

Z Panami z bardzo znanego salonu HiFi w Warszawie. Wyglądają na takich co wiedzą co mówią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Wasilewski napisał:

Z Panami z bardzo znanego salonu HiFi w Warszawie. Wyglądają na takich co wiedzą co mówią.

Bardzo często powołujesz się na tych panów wiec proponuję udać się po następną poradę i złożyć system który tobie będzie odpowiadał. 

Pozdrawiam

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...