Skocz do zawartości

Jakie kolumny


Piotr Wasilewski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 236
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

14 minut temu, 1Ender napisał:

Napisz co to za salon, chętnie do nich zadzwonię. A konkretnie co to był za facet. Pamiętasz ?

? i co powiesz jak zadzwonisz? Chciałbym to z boku obserwować w dwóch miejscach jednocześnie ;)

 

@Piotr Wasilewski a realnie jak masz zamiar umieścić kolumny na takiej wysokości ? 

Pytam bez złośliwości. (nie zauważyłem takiej informacji)

Z mojego doświadczenia wynika że cholernie istotne jest właściwe pochylenie "do dołu"

Jeżeli masz zamiar postawić głośnikami równolegle do podłogi to na serio będzie słabo

ja mam drugi system w pokoju zrealizowany na podobnej zasadzie :

IMG_20210110_115509mmm.thumb.jpg.f0e81a3da1808fb9eee051bc1c574b21.jpg

i takie pochylenie jest zbyt małe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo zdjecia @Fafniak. Czy nie myślałeś by monitory ustawić do-góry-nogami? Jesli juz musisz je mieć w takim miejscu. Dla tweetera byłoby lepiej bo nie ma w bliskim sasiedztwie sufitu odbijajacego (znieksztalcajacego) a dla glosnikow niskotonowych moze nawet znaczaco zwiekszyc bas. Moim zdaniem nic Cie to nie kosztuje a efekt dzwiekowy moze bardzo sie różnić.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

? i co powiesz jak zadzwonisz? Chciałbym to z boku obserwować w dwóch miejscach jednocześnie ;)

 

@Piotr Wasilewski a realnie jak masz zamiar umieścić kolumny na takiej wysokości ? 

Pytam bez złośliwości. (nie zauważyłem takiej informacji)

Z mojego doświadczenia wynika że cholernie istotne jest właściwe pochylenie "do dołu"

Jeżeli masz zamiar postawić głośnikami równolegle do podłogi to na serio będzie słabo

ja mam drugi system w pokoju zrealizowany na podobnej zasadzie :

IMG_20210110_115509mmm.thumb.jpg.f0e81a3da1808fb9eee051bc1c574b21.jpg

i takie pochylenie jest zbyt małe

U mnie to tak nie będzie wygladac bo salon ma 3,3m wysokości więc do sufitu jeszcze kawałek zostanie, poza tym nikt nie wziął pod uwagę że mam 197cm wzrostu więc jak stanę na palcach to zobaczę kurz na górze kolumny....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Apropo zdjecia @Fafniak. Czy nie myślałeś by monitory ustawić do-góry-nogami? Jesli juz musisz je mieć w takim miejscu. Dla tweetera byłoby lepiej bo nie ma w bliskim sasiedztwie sufitu odbijajacego (znieksztalcajacego) a dla glosnikow niskotonowych moze nawet znaczaco zwiekszyc bas. Moim zdaniem nic Cie to nie kosztuje a efekt dzwiekowy moze bardzo sie różnić.

mam zamiar ale na razie przewody i wtyki są takim swoistym zabezpieczeniem przed dalszym pochyleniem i upadkiem (no mam stresa i na razie nie wiem jak rozwiązać to aby było bardziej pochylone i bezpieczne

1 godzinę temu, Piotr Wasilewski napisał:

U mnie to tak nie będzie wygladac bo salon ma 3,3m wysokości więc do sufitu jeszcze kawałek zostanie, poza tym nikt nie wziął pod uwagę że mam 197cm wzrostu więc jak stanę na palcach to zobaczę kurz na górze kolumny....

ale nie będziesz przecież cały czas na stojąco...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RLC napisał:

Może coś takiego te kolumny są przewidziane do podobnych rozwiązań tylko cena raczej ponad budżet. 

https://www.trimex.pl/produkty/lyngdorf/kolumny-glosnikowe/lyngdorf-mh-2

Myślę że pójdę  w coś tradycyjnego. Dziś zmierzyłem wysokość półek w salonie - dla Waszego spokoju ducha jest to dokładnie 170cm więc na 2metrach to będzie góra obudowy głośnika. Nie mam z tym problemu aby np głośnik postawić do góry nogami tak aby kopułka wysokotonowa była na dole, o ile kupię kolumny które wyglądają tak samo bez względu na pozycję

 

Czy ktoś z Was słuchał tych Magnatow Supreme 202 lub nota 260, podobają mi się wizualnie, no ale głośniki to powinny raczej grać a nie się podobać. No i te pierwsze są bardzo budżetowe więc nie wiem jak z jakością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, rafau napisał:

A nie myślałeś o Heco Aurora 300? Podobno się dobrze zgrywają z Yamahą.  W EuroAgd masz np. dzisiaj w nocy promocję za 1099 zł na jasne wykończenie,  a czarne w OleOle za 1199 zł. 

Dostałem na nie ofertę w salonie za 939pln jak wezmę od nich Yamahę rx-v4a. Rozważam też i te opcje.

A ktoś z Was posiada Heco aurora 300? Jak one grają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, S4Home napisał:

Pousiadamy Aurore 300, Magnaty 202 i Indiana Line.

Może po prostu podjedź na odsłuch albo wypożycz coś. Bo tutaj będą dochodzić kolejne modele zamiast liste skracać.

Piotr

Jestem z Warszawy więc mam trochę daleko, a które Twoim zdaniem są bardziej "uniwersalne"

Ewentualnie wytypował bym dwa modele, zamówił  i po odsłuchu w domu jeden zestaw bym odeslał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Z tych 3 modeli to na pewno modele najlepsze i najbardziej uniwersalne. Od tych zacznij test.

Piotr

Ten Magnat 202 kusi ceną która nawet jest trochę podejrzanie niska. Które z tych trzech będą miały największe predyspozycje do grania "pełnymi płucami" przy małych głośnościach. Wiesz, chodzi mi o to że jak cichutko gra muzyka no nadal jest obecne pełne pasmo i dźwięk wypełnia pomieszczenie. To jednocześnie musi być pewnie kolumna która ma miękko zawieszone głośniki niskotonowe, czyli ogólnie predyspozycje do niskich zejść? Dobrze kombinuje? 

 

A co myślisz jeszcze o elac debut 2.0 b6.2 ? 

Są teraz w promocji przy zakupie amplitunera R-n602 - wychodzą niecały tysiąc za parę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bardzo lubię produkcję ELACa i model B6.2 uwazam za bardzo udany.

Jeśli to dojdzie to stawiam go jako top z tej 4.

Magnat 202 jest tani bo produkowany od lat.Możliwe że będzie miał największy ale nie najlepiej kontrolowany bas z całej listy.

To tanie dobre kolumny. ELAC jest jednak znacznie lepszy.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Osobiście bardzo lubię produkcję ELACa i model B6.2 uwazam za bardzo udany.

Jeśli to dojdzie to stawiam go jako top z tej 4.

Magnat 202 jest tani bo produkowany od lat.Możliwe że będzie miał największy ale nie najlepiej kontrolowany bas z całej listy.

To tanie dobre kolumny. ELAC jest jednak znacznie lepszy.

Piotr

 

Ale te magnaty supreme 202 to nie jest jakiś totalny szrot? Bo i takie opinie czytałem.

Zależy mi jednak na fajnych niskich częstotliwościach, głośnik powinien też sobie radzić przy filmach czyli ten niski i "wyciągnięty" bas raczej powinien być obecny. A Moze inne Magnaty, bo one chyba już tak mają że grają  mocno basowo?

 

Elac'i nie wiem czy nie będą dla mnie zbyt wyrafinowane?

poza rockiem słucham.tez muzyki elektronicznej i ogólnie tego co jest w radiu na topie np. the Weekend, dua Lipa itd. generalnie muzyka rozrywkowa (bo nie wiem.fo jakiej kategorii ten rodzaj zaliczyc)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

wiec stało się dziś odpaliłem zestaw Yamaha R-N602 + Elac 2.0 6.2 

po kilku godzinach ustawiań, kombinacji niestety stwierdzam ze zestaw gra wręcz katastroficznie źle :((

dzwiek jest płaski, płytki z koszmarnie ostrym środkiem pasma, męczącym uszy basem takim ostrym dudniącym. Do tego głośniki przy niskich głośnościach nie wydają z siebie nic poza sopranami i głośnym środkiem. Krótko mówiąc nie nadaje się to jako muzyka do tła, a na tym mi najbardziej zależało. Pewnie jest to spowodowane bardzo twardymi membranami w Elac’ach

co poszło nie tak??

w porównaniu do mojego domowego głośnika (który wyglada jak żelazko) Harman/Kardon go+play ten zestaw za 3500pln nawet do pięt nie dostawca temu głośnikowi Bluetooth :(((

mam tu na myśli praktycznie wszystko, ale przede wszystkim jakość budowania przestrzeni, wypełnienie pokoju dźwiękiem, dynamika, plastyczność dźwięku - harman za 1kpln robi to po prostu lepiej, nawet ma lepszy bas przy maksymalnej głośności :((((

jedyne co yamaha + Elac robią lepiej to stereo, No ale to akurat zrozumiałe i nie trudne do zrobienia kiedy kolumny stoją od siebie 4m vs głośnik Bluetooth o całkowitej szerokości 40cm...

jestem zawiedziony i koszmarnie rozczarowany, nie bardzo wierze ze wymiana głośników zmieni cokolwiek w aż tak dużym stopniu aby przebić Harmana.

mialem ogromne nadzieje wobec tego zakupu, a tu taka klapa :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JaZz napisał:

Mówiłem bierz coś jasnego z mocną podstawą basową lub wzmaka z loudness, a ty wziąłeś równe kolumny i jasna Yamahe.  :D

No ten tez ma loudness- niby na zero jest najlepiej, można tylko odejmować, wiec nie wiem na co to komu...

a te Elac 2.0 co tak wszyscy chwalą, aż nie wiem co o nich myśleć - grają płasko i „sucho” No poprostu bez jaja i polotu, udają takie co niby nic od siebie nie dodają, albo wręcz odejmują...

dobra to jakie kolumny polecasz do tego wzmaka? Co znaczy jasny dźwięk?? I co mi zagra dobrym basem

 

P.S. No i te Elac 2.0 6.2 mają oszukane przetworniki - w danych tech. Jest 16,5cm w rzeczywistości jest 13,6cm. Trochę sporo naciągają 

ja wiem ze to jest niby od śruby do śruby No ale mimo wszystko sprytnie to sobie wymyślił producent...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...