Skocz do zawartości

Kino domowe + muzyka


majk!

Recommended Posts

Szukam zestawu kina domowego do salonu ok 40m2. Zależy mi również (a może przede wszystkim) na dobrej jakości muzyki. W związku z tym mam parę pytań. Ponieważ zmierzam wyposażyć system w kolumny stereo i na razie nie planuję rozbudowy czy lepiej jest kupić:

a) amplituner stereo + kolumny
b) amplituner kina domowego + wzmacniacz stereo + kolumny

Na początku jedyną opcją był amplituner stereo, ale nie są one wyposażone w najnowsze dekodery dźwięku HD. Czy jest różnica podczas oglądania filmów lub koncertów na blu-ray pomiędzy ampli stereo, a ampli KD z dekoderami HD podłączonymi do kolumn stereo? Jeśli nie widać różnicy to może szkoda przepłacać? Pomóżcie. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majk
Wprowadziłeś troche chaosu w twój post.Kino domowe opiera sie na 5.1 lub 7.1 głosnikach a nie na stereo.
Dzwięk na płytach DVD jest zapisany w takim własnie formacie.Co nie znaczy że nie można posłuchac w stereo.Ale z efektami bedzie kiepsko.
W twoim przypadku najlepiej będzie zakupić ampli KD+wzmacniacz+głośniki.Albo jak sugeruje KIBIC 1 sam ampli ale z wyższej półki.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner AV do stereo to całkowita porażka. Najlepiej kupić dobry wzmacniacz stereo z wejściem na pre, taki "kompatybilny" z kinem i jakiś tani amplituner. Amplituner tylko wtedy, jeśli mamy więcej głośników niż dwa. W przeciwnym razie nie ma on w ogóle sensu.

Proponuję wycieczkę do salonu audio na odsłuch i porównanie amplitunera ze wzmacniaczem stereo. Ja też na początku chciałem kupić amplituner, ale szybko mi przeszło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...