Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego 5.0 Amplituner Denon


marcin225

Recommended Posts

Witam,

Noszę się z zamiarem zakupu kolumn i amplitunera . Ww. zestaw służyłby do oglądania filmów jak i słuchania muzyki, proporcje powiedzmy 80/20.  

Amplituner wstępnie wybrałem: Denon AVR X2700h , początkowo byłem zdecydowany na Yamahe RX-V4A ale niestety system inteligentnego budynku nie jest zintegrowany z Yamaha  (ta integracja jest z Denonem i Sonosem). 

Jakie głośniki najlepiej się sprawują z tym Denonem? Jako, że w salonie mam meble dębowe to zależałoby mi żeby była jakaś ładniejsza okleina imitująca drewno coś jak na Pylonach czy też Dali Oberon 7. 

W załączniku rzut salony z umiejscowieniem telewizora, narożnika i wypustów przewodów głośnikowych (na wysokości ok 2.3 m ) nad narożnikiem. 

Budżet jaki zakładam na cały zestaw to ok 10 tyś. Z góry dziękuję za porady.  

SALON AUDIO.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli wybór miałby paść na Denona 2700h to Dali Oberon 7 bym odrzucił, ponieważ może być mdło. Tutaj zdecydowanie lepiej sprawdziłyby się Pylon Audio Pearl 25 lub Ruby 25. Z Sapphire może być podobna sytuacja jak w przypadku Dali Oberonów. 
Jeśli chciałbyś postawić na lepszą dynamikę oraz przestrzenność to polecam jeszcze zwrócić uwagę na Magnat Signature 507 set, które wyciągną zdecydowanie więcej smaczków z nagrań i bardzo dobrze zgrywają się z cieplejszymi wzmacniaczami takimi jak Denon. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli wybór miałby paść na Denona 2700h to Dali Oberon 7 bym odrzucił, ponieważ może być mdło. Tutaj zdecydowanie lepiej sprawdziłyby się Pylon Audio Pearl 25 lub Ruby 25. Z Sapphire może być podobna sytuacja jak w przypadku Dali Oberonów. 
Jeśli chciałbyś postawić na lepszą dynamikę oraz przestrzenność to polecam jeszcze zwrócić uwagę na Magnat Signature 507 set, które wyciągną zdecydowanie więcej smaczków z nagrań i bardzo dobrze zgrywają się z cieplejszymi wzmacniaczami takimi jak Denon. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

-Jakie satelity i centralny do tej serii Ruby bo jakoś nie mogę znaleźć?

- czy ten sub od Magnata 530a jest dobry? 

 

Jaka jest różnica w jakości (bo w cenie znaczna) między Pylonem a Magnatem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobry subwoofer. Poprawiono w nim konstrukcję i zasilacz. Znacznie lepszy od suba od Pylona.

Moim zdaniem Magnat Signature 507 sprawdzi się w tym zestawieniu lepiej. To żywo i mocno grające kolumny które po prostu pasują do Denona.

Nie łącz tej elektroniki z kolumnami Dali.

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...