Skocz do zawartości

Wybór amplitunera


Michaiu_86

Recommended Posts

Witam, jaka różnica jest w nowych aplitunerach denona x2700 vs x3700? Czy warto dopłacać 2 tyś? Jeżeli chodzi o dzwiek w stereo i kinie domowym czy róznice są duże? Może ma jeszcze jakieś dodatkowe zalety? 

Wiem że najlepiej odsluchac ale w salonie w którym mam możliwość odsłuchu nie maja modelu x3700. 

A jak się ma model x3600 do x3700? Czy jestepszy dźwięk w nowym modelu? Nie zależy mi na nowych rozwiązaniach typy 8k i mnóstwo kanałów. Potrzebuje dobrego 5.1

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Różnią się brzmieniowo nieco na plus x3xxx, jeśli jesteś w stanie zdobyć x3600 taniej od x3700 to brałbym x3600, dodatkowo masz więcej mocy w serii x3xxx, co w kinie jest ważne, przy x2700 jak lubisz porządnie łupnąć głośnością (i przy mniej czułych kolumnach) może być nieco za mało. Jeśli masz zamiar wieczorami oszczędzać sąsiadów lub używać funkcji Dynamic Volume to x2700 spokojnie wystarczy do 5.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w dźwięku jest ale nie jest to adekwatne do 2k. To na pewno.

W modelu serii 3 płacisz za znacznie lepsza kalibrację. Dodatkowe gniazdo HDMI OUT, i złącza PRE out, oraz większa liczbę kanałów. Finalnie daje to proporocjonalny przeskok cenowy.

Jeśli chcesz podłączać tylko 5.1 i myślisz że nie wykorzystasz lepszego Audysseya to nie doświadczysz poprawy w dzwięku za 2000 zł.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Michaiu_86 napisał:

A coś w budrzecie okolo 5 tys co będzie dzwiękowo odczuwalnie lepsze od x2700?

Wszystko zależy co dla Ciebie oznacza lepsze. Jeśli chciałbyś uzyskać lepszą dynamikę i szczegółowość to weź pod uwagę Yamahę RX V6a lub bardziej wyrównanego tonalnie Marantza 5015. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2021 o 08:19, S4Home napisał:

Moim zdaniem Marantz 5015 na pewno nie gra lepiej.

Ale własnie pytanie co oznacza dla ciebie lepiej. Bo już charakterystyka modelu konkurencyjnego 6A może spowodować że Ty odbierzesz jako lepoiej.

Albo A1080 od Yamahy. 

 

A jaka różnica jest między yamaha a1080 a onkyo 840 bo to tez chwalony model i trochę tańszy. No i czy wogole jest szansa ze onkyo pojawi się w najbliższym czasie w sprzedaży...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę testował 3 amplitunery. Yamaha rx v6a, denon x3700 i yamahe 1080.

Teraz do tego będę potrzebował głośniki do 5.1

Jako fronty zostają moje monitory monitor audio silver rx2. 

Jeżeli chodzi o głośnik centralny to szukam  czegoś w cenie do 2 tys. Raczej biały kolor. (Czy to prawda ze głośnik centralny jest najważniejszy i nie warto na nim oszczędzać?)

A co polecacie na tyły? Lepiej zwykly monitor czy raczej głośnik typu sourrand?

Co jest ważne w kolumnach tylnych? Lepiej postawić na moc zeby dodać kopa czy na jakość zeby było bardziej przestrzennie? Co możecie polecić? Tez tak do ok 2 tyś:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda.

Albo dokup do kompletu Silver albo poluj na Revolution od Tannoya.

7 godzin temu, Michaiu_86 napisał:

A co polecacie na tyły? Lepiej zwykly monitor czy raczej głośnik typu sourrand?

Jeśli możesz ustawić dipole to je zdecydowanie polecam

7 godzin temu, Michaiu_86 napisał:

Co jest ważne w kolumnach tylnych? Lepiej postawić na moc zeby dodać kopa czy na jakość zeby było bardziej przestrzennie? Co możecie polecić? Tez tak do ok 2 tyś:)

Przestrzeń. tu modele od kompletu FX są bardzo dobre.

7 godzin temu, Michaiu_86 napisał:

Będę testował 3 amplitunery. Yamaha rx v6a, denon x3700 i yamahe 1080.

Kiedy? Chce śledzić ten wątek. U siebie?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Tak to prawda.

Albo dokup do kompletu Silver albo poluj na Revolution od Tannoya.

Jeśli możesz ustawić dipole to je zdecydowanie polecam

Przestrzeń. tu modele od kompletu FX są bardzo dobre.

Kiedy? Chce śledzić ten wątek. U siebie?

Piotr

Planuje na początku lutego. Testować będę u siebie.

Jeżeli chodzi o głośnik centralny to różnica cenowa miedzy tannoy revolution a monitor audio silver czy rx jest duża. Zadam oklepane pytanie, czy warto dopłacać 😛

Jeżeli chodzi o głośniki tylne to rozumie że głośnik fx jest lepszy do filmów, bardziej przestrzenny ale czy do koncerow też?

Głośniki fx ktore oglądałem maja pasmo przenoszenia ok 60hz do 35khz a monitory maja pasmo od ok 50hz a wieksze monitory nawet od 40hz. Ale nie wiem czy to ważne ;)

To co polecacie na tyły? 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Korzystając z okazji chciał bym się podpiąć w temacie wyboru amplitunera KD. Posiadam zestaw stereo Rotel RB03/RC 03 z kolumnami MA Silver 10 + Sub Taga SW10 v2. Rozważam rozbudować swój setup o dodatkowe głośniki surround i centralny ( zapewne z tej samej serii Silver ) oraz amplituner kina domowego z tym że fronty zasilane byłby tak jak do tej pory z Rotelka. Budżet na ampli to +- 3500zł czy w tej cenie znajdę coś rozsądnego ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fosge napisał:

Cześć. Korzystając z okazji chciał bym się podpiąć w temacie wyboru amplitunera KD. Posiadam zestaw stereo Rotel RB03/RC 03 z kolumnami MA Silver 10 + Sub Taga SW10 v2. Rozważam rozbudować swój setup o dodatkowe głośniki surround i centralny ( zapewne z tej samej serii Silver ) oraz amplituner kina domowego z tym że fronty zasilane byłby tak jak do tej pory z Rotelka. Budżet na ampli to +- 3500zł czy w tej cenie znajdę coś rozsądnego ? 

Jeżeli chcesz wykorzystać obecnego Rotela jako końcówkę mocy, to musisz zdecydować się na amplituner wyposażony w wyjścia Pre Out, a to ogranicza wybór do modeli z klasy średniej. Wspomniany Denon AVR-X3700H, Marantz SR5015 lub Yamaha RX-V6a.

Z tych trzech pozycja Yamaha będzie najtańsza i mieszcząca się w przedziale cenowym, który podałeś. Alternatywnie ciut droższy Marantz SR5015

Można to też zrobić wybierając Marantz NR1510, będzie to zdecydowanie najtańsze rozwiązanie

17 godzin temu, Michaiu_86 napisał:

Planuje na początku lutego. Testować będę u siebie.

Jeżeli chodzi o głośnik centralny to różnica cenowa miedzy tannoy revolution a monitor audio silver czy rx jest duża. Zadam oklepane pytanie, czy warto dopłacać 😛

Jeżeli chodzi o głośniki tylne to rozumie że głośnik fx jest lepszy do filmów, bardziej przestrzenny ale czy do koncerow też?

Głośniki fx ktore oglądałem maja pasmo przenoszenia ok 60hz do 35khz a monitory maja pasmo od ok 50hz a wieksze monitory nawet od 40hz. Ale nie wiem czy to ważne ;)

To co polecacie na tyły? 

 

 

Rozważyłbym jeszcze jeden amplituner. Arcam AVR390. Będzie to zdecydowanie najciekawsze rozwiązanie pod kątem kina i brzmienia, pod warunkiem, że tak jak napisałeś nie stawiasz na nowości i funkcjonalność, bo tu AVR390 odstaje od konkurencji znacznie. Ale jeżeli chodzi o dźwięk i moc to zdecydowanie warto brać go pod uwagę. Obecnie są już one praktycznie nie dostępne, ale w kilku miejscach można je jeszcze dostać :)

Co do głośnika centralnego, to najlepiej wybrać z tej samej linii, będzie to najbezpieczniejsze rozwiązanie pod kątem dźwiękowym i wyglądu,

Głośnik FX w Monitor Audio jest głośnikiem Dipolowym o konstrukcji pozwalającej na uzyskanie dużo bardziej przestrzennego dźwięku. Można powiedzieć, że gra on praktycznie pod kątem 180stopni, więc będzie tworzył dużo ciekawszą scenę z tyłu. Dodatkowo jest płaski więc łatwiej go powiesić np na ścianie za kanapą :) Bedą one lepsze zarówno w kinie jak i przy koncertach

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Audio Format napisał:

Rozważyłbym jeszcze jeden amplituner. Arcam AVR390. Będzie to zdecydowanie najciekawsze rozwiązanie pod kątem kina i brzmienia, pod warunkiem, że tak jak napisałeś nie stawiasz na nowości i funkcjonalność, bo tu AVR390 odstaje od konkurencji znacznie.

Głośnik FX w Monitor Audio jest głośnikiem dipolowym. Dodatkowo jest płaski więc łatwiej go powiesić np na ścianie za kanapą :) Bedą one lepsze zarówno w kinie jak i przy koncertach

 

Nie znam wogole modelu arcam avr390 ale zapoznam się z ofertą. Zależy mi na systemie 5.1 z 4k i aplikacjami Spotify i tidal. W tidalu jest opcja puszczania wybranych utworów w systemie wielokanałowym i to mnie też interesuje. 

Jeżeli chodzi o kolumny tylne to problem jest taki że mam kanape 30 cm od ściany wiec kolumny nie będą za mną a raczej obok mnie (minimalnie z tyłu) monitory moge skierować po skosie a kolumny fx wieszam na ścianie skierowane prosto. Chyba ze to nie będzie miało większego znaczenia?

Czy warto się zastanowić nad nową seria monitor audio bronze fx? Są o połowę tańsze od seri silver? 

Będę potrzebował wycenę kilku zestawów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Audio Format napisał:

 

Głośnik FX w Monitor Audio jest głośnikiem Dipolowym o konstrukcji pozwalającej na uzyskanie dużo bardziej przestrzennego dźwięku. Można powiedzieć, że gra on praktycznie pod kątem 180stopni, więc będzie tworzył dużo ciekawszą scenę z tyłu. Dodatkowo jest płaski więc łatwiej go powiesić np na ścianie za kanapą :) Bedą one lepsze zarówno w kinie jak i przy koncertach

 

Przepraszam ze sie wtrace ale ciekawy temat.  Zapytanie o MA Fx jak wysoko je wieszac na scianie? Mam takie wisza na 150 cm srodek glosnika i sie zastanawiam czy nie nizej.. na szerokosci sa takiej jak kolumny frontowe

Edytowano przez pawel102bart
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Michaiu_86 napisał:

Nie znam wogole modelu arcam avr390 ale zapoznam się z ofertą. Zależy mi na systemie 5.1 z 4k i aplikacjami Spotify i tidal. W tidalu jest opcja puszczania wybranych utworów w systemie wielokanałowym i to mnie też interesuje. 

Jeżeli chodzi o kolumny tylne to problem jest taki że mam kanape 30 cm od ściany wiec kolumny nie będą za mną a raczej obok mnie (minimalnie z tyłu) monitory moge skierować po skosie a kolumny fx wieszam na ścianie skierowane prosto. Chyba ze to nie będzie miało większego znaczenia?

Czy warto się zastanowić nad nową seria monitor audio bronze fx? Są o połowę tańsze od seri silver? 

Będę potrzebował wycenę kilku zestawów :)

Jezeli kanapa jest odsunięta o odsunięta od ściany o 30cm to FX będzie lepszym rozwiązaniem, chyba ze stawiasz na bardziej kierunkowe głośniki i masz względnie jeden punkt odsłuchu w domu. 

Jest różnica pomiędzy serią Bronze a Silver, ale cenowo przeskok tez jest spory. Dolozyc warto, ale jeżeli ma to się odbywać kosztem czegos, to warto tą różnicę dołożyć w inne elementy zestawu. Tam zyskamy większą różnicę i poprawę 

21 godzin temu, pawel102bart napisał:

Przepraszam ze sie wtrace ale ciekawy temat.  Zapytanie o MA Fx jak wysoko je wieszac na scianie? Mam takie wisza na 150 cm srodek glosnika i sie zastanawiam czy nie nizej.. na szerokosci sa takiej jak kolumny frontowe

Sugerowałbym niżej na poziomie uszu, moze ciut wyżej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2021 o 19:13, Michaiu_86 napisał:

Planuje na początku lutego. Testować będę u siebie.

Jeżeli chodzi o głośnik centralny to różnica cenowa miedzy tannoy revolution a monitor audio silver czy rx jest duża. Zadam oklepane pytanie, czy warto dopłacać 😛

Jeżeli chodzi o głośniki tylne to rozumie że głośnik fx jest lepszy do filmów, bardziej przestrzenny ale czy do koncerow też?

Głośniki fx ktore oglądałem maja pasmo przenoszenia ok 60hz do 35khz a monitory maja pasmo od ok 50hz a wieksze monitory nawet od 40hz. Ale nie wiem czy to ważne ;)

To co polecacie na tyły? 

 

 

Ja głównie oglądam koncerty i jestem zajawiony na di/bi pole.

Także sugeruje ich delikatne obniżenie.

No chyba ze siedzisz tak wysoko.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2021 o 10:31, Audio Format napisał:

Jest różnica pomiędzy serią Bronze a Silver, ale cenowo przeskok tez jest spory. Dolozyc warto, ale jeżeli ma to się odbywać kosztem czegos, to warto tą różnicę dołożyć w inne elementy zestawu. Tam zyskamy większą różnicę i poprawę

Jeżeli chodzi o kompromis to lepiej iść w kierunku amplituner yamaha tx v6a / denon x3700h plus Monitor audio fx silver czy lepszy ampli yamaha 1080 ale z kolumnami seri monitor audio fx bronze?

A może jakieś inne kolumny na tyly nie koniecznie z monitor audio?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Michaiu_86 napisał:

Jeżeli chodzi o kompromis to lepiej iść w kierunku amplituner yamaha tx v6a / denon x3700h plus Monitor audio fx silver czy lepszy ampli yamaha 1080 ale z kolumnami seri monitor audio fx bronze?

A może jakieś inne kolumny na tyly nie koniecznie z monitor audio?

Osobiście wybrałbym Denona 3700/4700

Alternatyw jest mało, a bronze fx i Silver fx zdecydowanie radzą sobie bardzo dobrze 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...