Skocz do zawartości

Wybór amplitunera


Michaiu_86

Recommended Posts

Witam, wrócę jeszcze na chwilę do mojego tematu. Już za nie dlugo będę testował pierwsze zestawy. Z racji tego ze budżet jest ograniczony bede musial iść na jakieś kompromisy.

I teraz pytanie czy lepiej kupić tańszy aplituner np denon x3700 i na tyly głośniki z serii monitor audio silver fx? Czy kupić lepszy wzmacniacz np. Yamaha 1080 ale za to na tylu kupić tańsze monitor audio fx z serii bronze?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

41 minut temu, TomekN napisał:

W testach ASR Denon x3700 wypadł dużo lepiej niż Yamaha 1080, więc odpowiedź jest w sumie prosta...

To pytanie już padło, ale może ty masz jakieś porównanie. Czy warto dopłacać do 3700. Chodzi o różnicę między x2700 a x3700. 

Nie interesuje mnie 8k i tysiące kanałów. Max 5.1.Chodzi tylko o dzwięk w stereo i kinie. 

Wracając do yamaha 1080 wielu sie wypowiada ze dobry ampli i ze bedzie czuc róznice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michaiu_86 napisał:

To pytanie już padło, ale może ty masz jakieś porównanie. Czy warto dopłacać do 3700. Chodzi o różnicę między x2700 a x3700. 

Nie interesuje mnie 8k i tysiące kanałów. Max 5.1.Chodzi tylko o dzwięk w stereo i kinie. 

Wracając do yamaha 1080 wielu sie wypowiada ze dobry ampli i ze bedzie czuc róznice.

Dźwięk w stereo i w kinie będzie lepszy na 3700 ze względu lepszy system korekcji, który jest trzecią lub czwartą najważniejszą rzeczą we większości systemów. Ale jeśli masz dobry odsłuchowo pokój, na podłodze dywan lub wykładzina, na ścianach po bokach cokolwiek (np. półki z książkami), to może x2700 wystarczy. Yamahy 1080 nie miałem, ale wierzę pomiarom, że jaj nie urywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, TomekN napisał:

W testach ASR Denon x3700 wypadł dużo lepiej niż Yamaha 1080, więc odpowiedź jest w sumie prosta...

Nie jest. Była już o tym dyskusja. To są testy laboratoryjne. Yamaha 1080 gra zdecydowanie lepiej.

Nie jest tak wyposażona. Ale dzwiekowo pokonuje tego Denona. Testy ASR nie uwzględniają doznań dzwiekowych. Miałem oba w salonie i na testach w domu.

15 godzin temu, Michaiu_86 napisał:

Czy warto dopłacać do 3700. Chodzi o różnicę między x2700 a x3700. 

Nie interesuje mnie 8k i tysiące kanałów. Max 5.1.Chodzi tylko o dzwięk w stereo i kinie. 

To nie wiem. Zyskasz tylko na lepszej kalibracji. Dużo lepszej.

Ale 3700 w trybie pure nazwijmy to gra symbolicznie lepiej od 2700. Na pewno nie na roznice w cenie.

To warty zakupu model jesli ktoś wykorzysta jego potencjał.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Nie jest. Była już o tym dyskusja. To są testy laboratoryjne. Yamaha 1080 gra zdecydowanie lepiej.

Nie jest tak wyposażona. Ale dzwiekowo pokonuje tego Denona. Testy ASR nie uwzględniają doznań dzwiekowych. Miałem oba w salonie i na testach w domu.

Dasz linka do tej dyskusji? Jestem ciekawy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ale do 3700 mige w przyszłości podpiąć jakaś końcówkę mocy albo wzmacniasz? Zeby byli lepiej w stereo?

A wracajac do pytania co lepiej wybrać lepszy amplituner i kolumny monitor audio fx z serii bronze, czy gorszy ampli (x3700) ale za to lepsze tyly: MA fx silver?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2021 o 07:57, S4Home napisał:

Tak to prawda.

Albo dokup do kompletu Silver albo poluj na Revolution od Tannoya.

Jeśli możesz ustawić dipole to je zdecydowanie polecam

Przestrzeń. tu modele od kompletu FX są bardzo dobre.

Kiedy? Chce śledzić ten wątek. U siebie?

Piotr

Witam, przymierzam się do kupna zestawu o którym wspominam na forum. Mogę prosić o maila do Pana? Wysle zapytanie z wycena.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, TomekN napisał:

Dasz linka do tej dyskusji? Jestem ciekawy

Musisz sam poszukać przepraszam było to jakieś miesiąc 2 miesiące temu więc za dużo postów z mojej strony.

15 godzin temu, Michaiu_86 napisał:

Witam, przymierzam się do kupna zestawu o którym wspominam na forum. Mogę prosić o maila do Pana? Wysle zapytanie z wycena.

Pozdrawiam 

Piotr@s4home.pl

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2021 o 18:17, TomekN napisał:

Dźwięk w stereo i w kinie będzie lepszy na 3700 ze względu lepszy system korekcji, który jest trzecią lub czwartą najważniejszą rzeczą we większości systemów. Ale jeśli masz dobry odsłuchowo pokój, na podłodze dywan lub wykładzina, na ścianach po bokach cokolwiek (np. półki z książkami), to może x2700 wystarczy. Yamahy 1080 nie miałem, ale wierzę pomiarom, że jaj nie urywa.

Mam Yamahe A1080, wcześniej miałem Denona X4400H (wyższy model od X3700). Yamaha miażdży Denona szczegółowością, przestrzenią i ogólną jakością.

Zdecydowanie Yamaha A1080

Pomiary nie odzwierciedlają grania !

 

Edytowano przez Piter_rr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piter_rr napisał:

Pomiary nie odzwierciedlają grania !

Wg mnie pomiary w sposób [jedynie] obiektywny odzwierciedlają różnice w jakości dźwięku (poziom zniekształceń, szumu itd). Podobno sekcje wzmacniaczy analogowych "koloryzują" dźwięk w sposób specyficzny dla poszczególnych producentów, co często określane jest jako "sygnatura dźwiękowa" i jeden może lubić taką, a drugi inną. Pomiary rzeczywiście nie uwzględniają gustu słuchacza. Ja jestem zwolennikiem "wierności" dźwięku, dlatego używam x3700 tylko jako pre-pro a wzmacniacze na wszystkie kanały mam zewnętrzne, możliwie najbardziej transparentne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach się wiadomo, nie dyskutuje. Ale, o sygnaturze dźwięku nie decyduje tylko wzmacniacz. Wg. mnie większe znaczenie ma DAC i jakość wyjścia PRE (Czyli w Twoim wypadku X3700). Gdybyś zastąpił Denona jakimś lepszym "dawcą" np. Yamahą A1080, zobaczyłbyś sporą różnicę w jakości dźwięku, szczególnie w szczegółowości i rozpiętości i trójwymiarowości sceny. Na papierze nie wiem jak to wygląda, raczej nie da się tego zapisać.

PS. Ja też mam fronty z Yamahy puszczone na zewnętrzny wzmacniacz, który używam do stereo i w kinie.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Piter_rr napisał:

O gustach się wiadomo, nie dyskutuje. Ale, o sygnaturze dźwięku nie decyduje tylko wzmacniacz. Wg. mnie większe znaczenie ma DAC i jakość wyjścia PRE (Czyli w Twoim wypadku X3700). Gdybyś zastąpił Denona jakimś lepszym "dawcą" np. Yamahą A1080, zobaczyłbyś sporą różnicę w jakości dźwięku, szczególnie w szczegółowości i rozpiętości i trójwymiarowości sceny. Na papierze nie wiem jak to wygląda, raczej nie da się tego zapisać.

PS. Ja też mam fronty z Yamahy puszczone na zewnętrzny wzmacniacz, który używam do stereo i w kinie.

Pozdrawiam.

A wg mnie od pewnego poziomu DAC'i sa już takie same, tj. różnice są kompletnie niesłyszalne. Ale prawdą jest, że preamilituner może różnie zrzucać to na wyjście. A1080 nie miałem ale miałem V685 i pre-outy miała istnie gówniane. x3700 ma dużo lepsze, może nieidealne bo wolałbym do 2V ale 1,4V też mnie zadowala

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem, ale użytkowałem ponad 0,5 roku X4400H. Jeszcze wcześniej miałem Marantza SR6011 i parę innych klocków.

Jedynie stare Onkyo NR818 dorównywało rozpiętością sceny i rozmachem z jakim gra A1080. Za to było dosyć ostre. Yamaha jest w obecnych modelach zdecydowanie bardziej zrównoważona. W stereo natomiast jest najlepiej grającym amplitunerem jaki miałem, a trochę ich było :) Mimo wszystko do muzyki używam wspomnianego wcześniej wzmacniacza stereo, a nie amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Piter_rr napisał:

Mam Yamahe A1080, wcześniej miałem Denona X4400H (wyższy model od X3700). Yamaha miażdży Denona szczegółowością, przestrzenią i ogólną jakością.

Zdecydowanie Yamaha A1080

Pomiary nie odzwierciedlają grania !

I to porównanie z 4400 który gra wyraźnie lepiej od serii x3

Dokładnie tak.

Żebyś my się dobrze zrozumieli. Lubie amplitunery Denona. Słusznie dostają nagrody. Są dobrze wyposażone i w odpowiednich konfiguracjach grają super. Ale przestrzeń i szczegółowość to domena Yamahy. I taki nagły zwrot do dynamiki. Uderzenia. Tu plus dla Yamahy.

 

19 godzin temu, TomekN napisał:

Tak. Ale właśnie o tym mówię, Cały czas odnosisz się do testu lab. Nie ma tam słowa o graniu. Jak mozna sprzet Audio ocniac po lab.

To nikt by nie kupował lamp po dziesiątki tysięcy złotych. No nie wariujmy już.

18 godzin temu, Piter_rr napisał:

Jeszcze wcześniej miałem Marantza SR6011 i parę innych klocków.

Nasz klient , dobry klient też zmienił 6014 na 1070. A przecież niby klasa ta sama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, S4Home napisał:

Tak. Ale właśnie o tym mówię, Cały czas odnosisz się do testu lab. Nie ma tam słowa o graniu. Jak mozna sprzet Audio ocniac po lab.

Jak [już] wiesz ja jestem zwolennikiem metodologii testów/pomiarów do porównywania produktów audio. Na subiektywne odczucia (tzw. "granie") wpływ ma tak dużo czynników, włącznie z psychologicznymi, że bardzo łatwo jest popełnić błąd w ocenie. A ja solipsystą nie jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast oceniam sprzęt audio pod kątem tego jak gra i jak jest awaryjny :)

Nie uważam aby odbiór audio był subiektywny. Bo wówczas nie powinno być salonów pokazowych tylko sprzedaż online. Wszystko po testach lab

Tylko nie wiem co by wtedy zrobili producenci lampowych wzmacniaczy.

Uważam że na ucho NIE można popełnić błędu przy wyborze. Właśnie ufając LAB można to zrobić.

Ciesze się że mamy odmienne poglądy :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 dolarów * 3,72 = 744 zł

Jest podaż jest popyt. Ale u nas aż tyle nie podrożeje.

Tak mi się wydaje przy najmniej.

13 godzin temu, TomekN napisał:

Kto wie czy świetne recenzje na ASR nie wpłynęły na popyt na te dwa urządzenia.

nie. Raczej ich brak.

23 godziny temu, TomekN napisał:

No chyba sobie robisz jaja :D :D :D 

A jaki jest? Odbiór grania uchem ludzkim jest "obiektywny"?

Dokładnie tak. Wybieram dzieki temu sprzęt dla siebie. Nie dla Ciebie czy dla Janka. Wybieram audio takie jakie chce żeby u mnie grało.

Dokładnie tak :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...