Skocz do zawartości

Wybór amplitunera


Michaiu_86

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 11.02.2021 o 08:27, S4Home napisał:

Ja natomiast oceniam sprzęt audio pod kątem tego jak gra i jak jest awaryjny :)

Nie uważam aby odbiór audio był subiektywny. Bo wówczas nie powinno być salonów pokazowych tylko sprzedaż online. Wszystko po testach lab

Tylko nie wiem co by wtedy zrobili producenci lampowych wzmacniaczy.

Uważam że na ucho NIE można popełnić błędu przy wyborze. Właśnie ufając LAB można to zrobić.

Ciesze się że mamy odmienne poglądy :)

Piotr

 

Nie do końca bo ta sprzedaż online właśnie jest i z tego powodu wypożyczacie sprzęt do odsłuchu w domu bo wiele razy była mowa o tym, że to co gra w salce demonstracyjnej niekoniecznie (a chyba i całkiem często) nie gra tak samo u klienta i wrażenia odsłuchowe mogą być inne.

Ja osobiście rozumiem zarówno Ciebie jak i TomkaN.
Osobiście jestem zwolennikiem zarówno testów jak i "kolorowania" dźwięku tak aby spełniał moje odsłuchowe preferencje.

Czy to kolorowanie jest już fabrycznie z powodu zastosowanej technologii i/lub komponentów czy może jest to EQ aplikowany na referencyjny sygnał to już każdy sobie sam wybiera na bazie swoich możliwości. Czy ta Yamaha albo Denon mają dobre parametry wg pomiarów czy nie to i tak w większości wypadków albo komuś podoba się muzyka przepuszczona przez taki klocek albo nie. Są przecież osoby dla których nowy amplituner za 999zł to mimo wszystko wydarzenie i cieszy ich to, że mogą posłuchać ulubionych kawałków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, a co do konfrontacji denon vs yamaha. W grze jest jeszcze marantz 6015.

Przypomnę że aktualniej jako fronty mam monitor audio silver rx2.

A w przyszłości zamienię je pewnie też na coś z rodziny MA silver tylko ze wieksze podłogowe. 

Pomijając który amplituner jest "lepszy" to pytanie który zagra lepiej z tymi kolumnami. Denon podobno gra mniej gora, Yamaha i marantz znowu mogą byc troche za ostre.

Najlepiej bylo by wszystkie wypożyczyć i wytestować ale teraz jest problem dostępnością a poza tym wolał bym Uniknąć kupowania na próbę takich drogich rzeczy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Michaiu_86 napisał:

Dobrze, a co do konfrontacji denon vs yamaha. W grze jest jeszcze marantz 6015.

Przypomnę że aktualniej jako fronty mam monitor audio silver rx2.

A w przyszłości zamienię je pewnie też na coś z rodziny MA silver tylko ze wieksze podłogowe. 

Pomijając który amplituner jest "lepszy" to pytanie który zagra lepiej z tymi kolumnami. Denon podobno gra mniej gora, Yamaha i marantz znowu mogą byc troche za ostre.

Najlepiej bylo by wszystkie wypożyczyć i wytestować ale teraz jest problem dostępnością a poza tym wolał bym Uniknąć kupowania na próbę takich drogich rzeczy ;)

Jeśli nie jesteś pewny to zdecydowanie polecam wypożyczyć oba klocki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaiu_86

Jak kupisz to też może się coś stać. Dogadaj szczegółowe kwestie z chłopakami z branży. Przesyłki są ubezpieczane, jeżeli nie masz psa-świra lub zbyt ciekawego dziecka to nie ma czego się bać. Od patrzenia i słuchania się nie zepsuje.

Zapłacić można kartą kredytową i w okresie bezodsetkowym spokojnie załatwisz temat.

 

Chyba, że chcesz być jak Tommy Lee Jones w "Ściganym" lub jak ja i kupić w ciemno 🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Michaiu_86 napisał:

Dobrze, a co do konfrontacji denon vs yamaha. W grze jest jeszcze marantz 6015.

Moim zdaniem jeśli masz X3700 vs x 4700 vs 1080 i Marantza 6015 to MArantz zagra najłagodniej. Będzie mocno neutralny i do niego trzeba mieć kolumny o agresywniejszym dzwieku. Na pewno w kinie.

4700 moim zdaniem to konkurent dźwiękowy dla 1080. Z tym że Denon gra łagodniej górą a Yamaha bardziej otwarcie. Oba sa bardzo ciekawe pod kątem dzwieku. Tu wybór raczej ze względu na kolumny.

19 godzin temu, Michaiu_86 napisał:

Pomijając który amplituner jest "lepszy" to pytanie który zagra lepiej z tymi kolumnami.

 

19 godzin temu, Michaiu_86 napisał:

A w przyszłości zamienię je pewnie też na coś z rodziny MA silver tylko ze wieksze podłogowe

Do Silverów od lat polecam Denona.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, bo robi mi się mętlik w głowie. Rozmawiałem z doradcą pracującym w jednym z popularnych sklepów z sprzętem audio i robiłem wstępne zamówienie na zestaw denon x4700 oraz kolumny centralna MA silver 150 i na tyły MA bronze fx.

I usłyszałem że jeżeli szukam oszczędności to lepiej kupić tańszy centralny czyli MA z seri bronze i droższe tyly czyli MA silver fx.

Czyli na odwrót od tego co planowałem.

Jak sądzicie, które rozwiązanie lepsze? 

Z jednej strony niby centralny musi być lepszy a tyly  są tylko dopelnienien a teraz ten Pan mowi że centralny moze być gorszy bo to tylko wokal a tyly robią tą przestrzeń więc lepiej dopłacić.

Proszę o pomoc bo boli mnie już glowa od analizowania 😛

dodam ze kolumny będą zamawiane wiec lepiej jak bym ich juz nie oddawał ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michaiu_86 napisał:

I usłyszałem że jeżeli szukam oszczędności to lepiej kupić tańszy centralny czyli MA z seri bronze i droższe tyly czyli MA silver fx.

Jak dla mnie bzdura bo centralny to nawet najważniejszy element kina (razem z subem). Nie wiem co to za sklep ale chyba bym tam nie chciał kupować po takich radach :>>>>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Michaiu_86 napisał:

Z jednej strony niby centralny musi być lepszy a tyly  są tylko dopelnienien a teraz ten Pan mowi że centralny moze być gorszy bo to tylko wokal a tyly robią tą przestrzeń więc lepiej dopłacić.

Co za bzdura, w kinie gra głównie centralny i jest zdecydowanie ważniejszy nawet od frontów, o tyłach nie wspominając. Facet albo jest głuchy, albo kino domowe oglądał tylko w internecie i nie wie co gada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon dobrze znany ;) ale zostawię sobie tą informację dla siebie ;)

Widocznie Pan ma swoją filozofię dźwięku. Ale nic nie szkodzi ogólnie jest miło, mam  wynegocjowane dobre ceny, jestem zadowolony.

Po to jest forum zeby dopytywać o takie rzeczy.

Coś w tej teorii jednak było w centralnym tylko wokal a tyly dają jednak ten efekt przestrzenności. Tylko nie pasowało mi to do tych opinii ktore mówią że głośnik centralny jest najważniejszy 😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michaiu_86 napisał:

Coś w tej teorii jednak było w centralnym tylko wokal

I to jest właśnie to błędne myślenie, które później prowadzi do tak kretyńskich teorii, jak u tego wspomnianego specjalisty. Poza samymi wokalami, z centralnego idą wszystkie "inne dźwięki", które dzieją się na ekranie. Zawsze możesz pójść na kompromis i.... kupić centrala i suroundy z serii Silver ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Markcox napisał:

 Zawsze możesz pójść na kompromis i.... kupić centrala i suroundy z serii Silver ;) 

Zastanawiam się nad tym ale i tak już mnie poniosło. Mial byc ampli do 4-5 tys a jest brany pod uwagę za 7 tyś, poza tym chce wymienić subwofer. Juz za dużo tych ustępstw ;) zostanie na tym ze na tyłach wylądują tańsze MA bronze RX a jako centralny będzie  MA silver 150 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się dziwnie czuć zadając tyle pytań ale nie było by tego tematu gdyby można było wszystko wypożyczyć i wytestowc. A teraz amplituner trzeba zamówić, glosniki z MA też specjalnie zamawiaja pod klienta i wszystkie salony nie chętnie podchodzą do zwrotów. 

Dla tego pytam dalej ;)

Co sądzicie o porównaniu centralnego dali oberon do tych MA silver center 150? 

Monitor audio to klasa wyżej ale jednak dali oberon proponuje mocniejsza kolumnę (47 - 26000 Hz) niż MA silver 150 i jest 1200zl tańszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...