Skocz do zawartości

Wybór amplitunera


Michaiu_86

Recommended Posts

33 minuty temu, S4Home napisał:

Nie będzie róznicy. Jeśli patrzysz na pasmo przenoszenia ktore jest na broszurce reklamowej.

Ale jeżeli chodzi o dźwięk to co lepiej zagra?

Cytat

Nie prawda. My chętnie podchodzimy do wypożyczeń. Jeśli tylko mamy to jest taka opcja.

Dopytywałem, aktualnie na stanie jest marantz 5015. Kolumny MA o ktorych myślę sa na zamówienie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Nie za bardzo rozumie po co ten sarkazm :)

wszędzie się mówi o charakterystyce brzmieniowej różnych urządzeń. Po to jest forum  zeby pytać. Gdybym miał mozliwosc wypozyczac sprzet i go odsłuchiwać to nie było by tych pytań.

Teraz sprawa wygląda tak ze wszystko na zapisy,  nie wiadomo kiedy sprzęt się pojawi w salonie. A o zwrotach nikt nie chce słyszeć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, TomekN napisał:

A jak ją rozumiesz?
Jak rozumiesz "ciemne brzmienie"? Jak jasne?
Jak rozumiesz, jeśli jakiś kabel / DAC / wzmacniacz jest "bardziej melodyjny" albo "mniej melodyjny"?
 

Rozumie to tak że typ brzmienia to jest dla mnie jakas wskazówka która pomoże mi w wyborze :) zakładając że mam w tej chwili monitor audio z serii silver ktore graja dość wyraziście, to wiele osob zgodnie doradza ze nie koniecznie beda pasowały do amplitunera Yamahy ale do denona juz tak. Jezeli jest tyle zgodnych opini to znaczy ze pewne schematy są już osłuchane (co nie znaczy ze akurat takiego brzmienia szukam) ale jakiś zarys już jest co do czego pasuje. Dla tego pytanie jak brzmi np oknkyo w porównaniu do denona albo Yamahy uważam za uzasadnione ;)

Oczywiscie decyzje o tym czy to mi pasuje podejmę ostatecznie i tak w domu jak sprzęt bedzie podpiety ;)

Pozdr

32 minuty temu, Dedal75 napisał:

Ja to traktuje jako żart . Pzdr

Luzik :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czyli np Onkyo Rz 1100 brzmi w każdym pomieszczeniu  tak samo , z każdym zestawem kolumn też i źródlem ,przykładowo starym dvd Manta i Oppo 103 😏

No i  wszyscy ciemno ,jasno albo neutralnie postrzegają też identycznie . Pzdr 

Już nie raz słyszałem jak to coś nie gra ,biorę do domu i dupa blada.

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra tu za bardzo geralizujemy

Denon gra ciemno a Yamaha ostro to brzmi jakby to były dwa totalnie odmienne bieguny. A w przypadku japońskich amplitunerów nie jest az tak jak z opisów wynika. Owszem Denon gra ciemniej a Yamaha bardziej rozdzielczo. Ale to kwestia co kto lubi. Wikesze różnice są na wzmacniaczach.

Onkyo gra mniej rozdzielczo ale mocniej, ciekawiej. Miałem dwa lub 3 Onkyo w zyciu i jeśli nowy model będzie miał Dirac i będzie w tej cenie jak mówiato do nich pewnei wrócę osobiscie.

Ale na raazie nie ma co dywagować. Wyzsze modele Onkyo i Pioneera są oparte na klasie D i to słychać. Są mocne, ale grają bardzo cyfrowo, brakuje im nieco nasycenia. Chodź w kinie dobrze sobie radzą. Marantz jest z amplitunerow japońskich najbardziej nautralny. I powiem to co już powtarzałem i narażam się wiem. Ale dla mnie jest nudny. Polecam go podł,ącać do kolumn które już same w sobie prezentuja bardzo nasycone i może nawet skrajne brzmienie.

 

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dzisiaj odbieram denona x4700 a jutro powinny być glosniki :D

Zestaw wygląda tak:

Denon x4700

Fronty MA silver rx2

Centralny: MA Silver c150

Tyły: MA Silver FX

Subwofer: narazie zostaje rel t5.

I teraz kolejne pytanie. Na jakiej wysokości powiesić tyly? Jak szeroko je rozwiesić? (Kanapa prawie przy scianie)

Dużo słyszałem o jakiś odcieńciach pewnych pasm jeżeli chodzi o subwofer.

Jak to wszystko ustawic? Jakieś rady na co zwrócić uwagę?

Pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michaiu_86 napisał:

Witajcie, dzisiaj odbieram denona x4700 a jutro powinny być glosniki :D

Zestaw wygląda tak:

Denon x4700

Fronty MA silver rx2

Centralny: MA Silver c150

Tyły: MA Silver FX

Subwofer: narazie zostaje rel t5.

I teraz kolejne pytanie. Na jakiej wysokości powiesić tyly? Jak szeroko je rozwiesić? (Kanapa prawie przy scianie)

Dużo słyszałem o jakiś odcieńciach pewnych pasm jeżeli chodzi o subwofer.

Jak to wszystko ustawic? Jakieś rady na co zwrócić uwagę?

Pozdr

Fajny zestaw, gratuluję!

Tyły w Twoim systemie nie występują (dopiero w 7.1). Surroundy w 5.1 to są boki, więc powieś po obu stronach kanapy, mniej więcej na wysokości uszu podczas oglądania TV (ew. trochę wyżej). Jeśli nie masz jak powiesić, to postaw na standach, ale też po bokach kanapy. Optymalną lokalizację subwoofera powinno się znaleźć na ucho - poszukaj na YT procedurę "subwoofer crawl".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jestem po pierwszym odsłuchu, narazie tylko na w stereo ale wrażenia sa bardzo pozytywne. Martwiłem się o to ja to zagra w stereo ale jest bardzo przyjemnie. Mialem jakiś czas wypożyczony amplituner stereofoniczny yamaha nr803d i według mnie ten denon w niczym nie ustępuje :) dzięk nabrał mocy, wogole nie musze używać subwofera :D

Zobaczymy jak podepnę resztę zestawu... ale już teraz wiem że będzie pięknie ;)

Mam teraz kilka pytań co do subwofera. Do tej pory byl podpiety speakon-em pod wtyki do kolumn. Teraz użyłem innego kabla zeby podpiąć go pod wejście na suba. I teraz w momencie kiedy slucham muzyki wogole nie gra. To mi nie przeszkadza ale jak włączyłem film i chciałem poscic go przez ampli to tez nie gral. Uruchomił się dopiero jak włączyłem koncert z bluraya.

Poza tym jak podpiac kabel w subwoferze? Pod LFE czy low level input?

jeżeli włacze jakiś film/koncert w 5.1 to ampli sam się przestawi na ten tryb?

A jezeli wlącze zwykly film to jaki tryb ustawic zeby efekt był najlepszy? :)

20210312_121825.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada: zanim zapytasz o coś prozaicznego na forum (np. sposób podłączenia subwoofera) po prostu zajrzyj do jego instrukcji obsługi. Jestem przekonany, coś tak podstawowego jak sposób podłączenia - jest tam opisane.

W kwestii ustawień - ściągnij sobie na telefon apkę MultiEQ. Trzeba za nią zapłacić $20, ale totalnie warto.
Ustal optymalną pozycję subwoofera metodą subwoofer crawl.
Następnie podłącz mikrofon Audyssey i postępuj zgodnie z instrukcjami.
Aplikacja zmierzy poziom dźwięku z subwoofera i ew. powie Ci jak go skorygować.
Na YT są dobre poradniki jak ustawić tam pewne szczegóły.
Np. odcięcia kolumn frontowych warto ustawić ręcznie na 80Hz lub coś w tych okolicach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...