Skocz do zawartości

Nowe amplitunery Pioneer i Onkyo


yahoo111

Recommended Posts

Dnia 12.03.2021 o 08:43, tadekk55 napisał:

RZ1100 był jest w D i mało kto go kupował bo seria RZ8 grała po prostu lepiej więc nie wiem skąd zachwyt na D to jedno.

JA jestem podobnego zdania. Bo bliżej mnie do dzwieku zasilania A niż D,

Dnia 12.03.2021 o 08:43, tadekk55 napisał:

Nie będzie żadnego odchudzenia te dane są ze stronty rms i są to jakieś skopiowane dane skądś, identyczne dane wklepali dla wszystkich nowych modeli onkyo.

Tak jak napisałem nie są to żadne oficjalne dane i wystarczy mieć trochę wyobraźni aby stwierdzić że są błędne obudowa rz50 jest identyczna jak RZ840 więc nie ma prawa być 17cm wysokości bo tyle to maja rz710 i 696 które są w tej samem obudowie...

Okej to wiele wyjaśnia. Puszczenie w sieć głupot.

Dnia 12.03.2021 o 12:17, yahoo111 napisał:

Z informacji francuskich (AV Cesar) wynika, że VSX-LX105 w USA i Kanadzie to VSX-935 w Europie i reszcie świata.

Chyba tak bo u nas Lx bym od 3xx

Dnia 12.03.2021 o 13:38, TomekN napisał:

Klasę A/B raczej czeka ten sam los co wzmacniacze lampowe.

Ożywienie, Przejście na wyższy level? :) No było by super.

 

33 minuty temu, Jasiek88 napisał:

No i to nie jest prawdą zadzwoń do cinematic.pl albo CinemaPRO i zapytaj, to ci powiedzą jakie są możliwości profesjonalnej kalibracji. W polskimi internecie o tym nie przeczytasz.

Podlinkuj inne językowo linki.

Poczytam chętnie

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adi777

W Polsce masz osobę która ma kalibrację denona zrobioną przez cinemapro, zaglądaj to się dowiesz jaka jest różnica po i przed na auto.

http://www.hdtv.com.pl/forum/nasze-zestawy/118569-moj-wielofunkcyjny-pokoj.html

Jeszcze tutaj możesz sobie poczytać

https://www.audiostereo.pl/topic/139778-profesjonalna-kalibracja-kina-domowego/

https://www.audiostereo.pl/topic/139778-profesjonalna-kalibracja-kina-domowego/?do=findComment&comment=4761824

I nie słuchaj takiego pier.. że nie da się nic zrobić.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jasiek88 napisał:

Adi777

W Polsce masz osobę która ma kalibrację denona zrobioną przez cinemapro, zaglądaj to się dowiesz jaka jest różnica po i przed na auto.

Widziałem ten temat, nawet ładnie to zrobił kolega Bipo, ale ja pójdę w salkę kinową, tylko i wyłącznie. No, ewentualnie w przyszłości również będzie tam sprzęt do stereo, ale do tego długa droga. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adi777 napisał:

Ten SINAD słychać? Pytam się serio, nie ironicznie. Czy słychać, różnicę pomiędzy, powiedzmy 90, a 120?

Pomiędzy 90 i 120 to raczej nie, ale pomiędzy 70 a 100 - bardzo prawdopodobne.
Poczytaj: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/audibility-thresholds-of-amp-and-dac-measurements.5734/ 

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ożywienie, Przejście na wyższy level? :) No było by super.

Nie, wzrost cen i sfocusowanie się na garstce pasjonatów, którzy zapłacą każdą cenę aby mieć inaczej / gorzej 😁

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

JA jestem podobnego zdania. Bo bliżej mnie do dzwieku zasilania A niż D

Klasa D jest najdynamiczniej się rozwijającą obecnie , po prostu nie ma już za wiele do poprawy w kl. A ; A/B . Klasa D kojarzona z zasilaczami do komputerów , miała najwięcej niedociągnięć, stąd ten progres i oczywiście marketing ,bo niski koszt wytworzenia. Kiedyś byłem zdania ,że zasilacze impulsowe  są fajne do drukarki , czy ładowarki do telefonu, jednak Gato przekonało mnie , że w audio też się sprawdzą.

@Jasiek88 byłem w kilku prywatnych salkach , budowanych na zasadzie pomieszczenia w pomieszczeniu , nigdzie nie spotkałem DSP , pod panele z głośnikami , na bazie pomiarów tworzona była akustyka pomieszczenia od "0". Wrażenia z odsłuchu niesamowite , ale poziomy SPL , raczej nie " blokowe " :)

Dirac Live nie wiem jak w kinie, w stereo robi dobrą robotę, ale z pewnością nie zastąpi dobrej adaptacji akustycznej. Po za tym z DL uzyskujemy dźwięk " uśredniony", który nie musi nam się podobać. Ja musiałem wprowadzić sporo korekt w filtrach DL oraz krzywej domowej , by brzmiało tak jak lubię. A potem zmieniłem kolumny i odstawiłem DL :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jasiek88 napisał:

Te procesorki minidsp to możecie używać sobie do stereo a nie kina, ewentualnie samego suba..

A wpinać ten syf między końcówkę mocy i operować na analogu to degradacja dziękuję.

Operowaniem na cyfrze wymagało by od nas zdekodowania sygnału co będzie wiązać się z brakiem atmosa, dtsx..bo sygnał do avr będzie trafiał w postaci mpcm.

Zgadzam się całkowicie, zresztą o tym pisałem. Do (pre)kalibracji suba minidsp jest świetnym rozwiązaniem, ale żeby chcieć tym skalibrować całe pasmo, to trochę szalony pomysł.

4 godziny temu, Jasiek88 napisał:

No i to nie jest prawdą zadzwoń do cinematic.pl albo CinemaPRO i zapytaj, to ci powiedzą jakie są możliwości profesjonalnej kalibracji. W polskimi internecie o tym nie przeczytasz.

Owszem: https://audyssey.zendesk.com/hc/en-us/articles/212347743-MultEQ-Pro-vs-MultEQ-XT-and-MultEQ-XT32

MultEQ Pro ma cztery zalety:

  1. Profesjonalny mikrofon z indywidualną kalibracją.
  2. Możliwość wykonania większej liczby pomiarów (do 32).
  3. Możliwość zapisu i ponownego odczytu pomiarów.
  4. Możliwość dostosowania docelowej krzywej używając interfejsu graficznego.

Jest tylko jeden problem: Dokładność korekcji jest zależna wyłącznie od możliwości amplitunera. Rozdzielczość w XT32 jest dość wysoka, choć niższa od Dirac Live.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yahoo111 napisał:
  • Profesjonalny mikrofon z indywidualną kalibracją.
  • Możliwość wykonania większej liczby pomiarów (do 32).
  • Możliwość zapisu i ponownego odczytu pomiarów.
  • Możliwość dostosowania docelowej krzywej używając interfejsu graficznego.

Umówmy się , że te mikrofony / łącznie z moim UMiK1/ z profesjonalizmem nie mają nic wspólnego. Co do kalibracji mikrofonu , to ta powinna być wykonywana przed każdym pomiarem za pomocą kalibratora ciśnieniowego. Oczywiście te mikrofony dołączane do amplitunrów w domowych warunkach spokojnie wystarczają.

Im więcej pomiarów tym lepiej , ja mam ograniczenie do ośmiu, ale widzę sporą różnicę jak wykonam jeden czy osiem.

Zapis , odczyt , możliwość dowolnej modyfikacji , kopiowanie pomiarów do niezależnego drugiego ustawienia konfiguracji i jej zmiany  mam w YPAO , czym to się różni od Audyssey ?

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie różni się wiele. Profesjonalne instalacje w dużym stopniu zmieniają sposób pomiaru akustyki, natomiast możliwości samych DSP w amplitunerach są dość zbliżone.

W moim Pioneerze (z MCACC Pro) mam raptem cztery pasma parametrycznego korektora dla subwooferów (16, 32, 63 i 125 Hz), ale jest dodatkowy filtr fal stojących, który działa przed PEQ, a który z dokładnością do 0,1 Hz może wprowadzić wąskopasmową korektę (+/–20 dB). Jest możliwość graficznego podejrzenia, jakie parametry zostały dla tego filtra naniesione, ale nie da się ich skorygować. Przypuszczam, że wyższy model z portem szeregowym pozwoliłby na wprowadzenie bardzo precyzyjnych parametrów, ale z poziomu menu i aplikacji nie ma takiej możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tadekk55 napisał:

W 99% procentach pozostawiony automatyczny wynik dirac live to kicha...

http://www.hdtv.com.pl/forum/1620368-post6.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/1621234-post10.html

Nawet na tym forum wiele osób po zakupieniu arcama z DL myślało że wszystko magicznie samo się zrobi...

Tylko problem jest po niewiadomo kto tam pisze i co?

Tam użytkownicy byli banowani. Tylko Ci zwiazani z przychylnością Locoloco były traktowani ok. Może oni nie mieli AMP z Dirac? Nie wiem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nie tylko oni. To nie była kwestia Onkyo. Każdy nowy amplituner niekiedy bez zmian jest znacznie droższy od poprzednika. Każdej firmy.

Kd i tak znacznie odzyło po wprowadzeniu Atmosa. Był to taki przełom i mocny impuls dla tego działu.

Do tego stopnia że teraz Atmos musimy mieć w Soundbarze, w głośnikach wbudowanych w laptop i słuchawkach. SICK!

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
To jedno, a drugie - wartość złotego leci w dół, to też może mieć znaczenie.
Już nawet to pomijam bo patrzę na zagraniczne sklepy z pominięciem przewalutowania. To, że złoty jest bardzo słaby to już inna sprawa. Ale z zapowiadanych cen na poziomie 900-1000 dolarów widzę, że już jest na cenie przestrzał około 300 dolarów...

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedzi były w styczniu.
Więc powiedział bym że to norma.
Być może oni juz mają i przyjęły się lepiej niż myśleli?
Ja bardziej od ceny obawiam się dostępności. My niestety jesteśmy na szarym końcu.
Piotr
Nie siedzę w temacie jakoś super długo. Mam rozumieć że to norma? Przy takiej zdrowej sytuacji kiedy na rynku nie brakuje towaru ile trwa okres takiej wyższej ceny?

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma to podnoszenie cen po około pół roku kiedy jest na niego zapotrzebowanie a go nie ma.

Obecnie tylko Denon jest czasem dostępny i jego cena tez podskoczyła znacząco.

Yamaha, Pioneer, Onkyo brak. A uwierz wiele osób czeka na Onkyo. Więc cena rośnie.

23 godziny temu, cross099 napisał:

Przy takiej zdrowej sytuacji kiedy na rynku nie brakuje towaru ile trwa okres takiej wyższej ceny?

To już będzie normalna cena. Przy obecnym rynku nie spodziewał bym się aby ona opadła.

Musielibyśmy się cofnąć 3 lata do tyłu, no może 2.5 kiedy amplitunerów jest aż nad to. Wtedy możemy mówić o obniżkach cen.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...