Skocz do zawartości

Problem BT w Roksan K3


Jerzyk_Kr

Recommended Posts

Jestem posiadaczem rocznego wzmacniacza Roksan Kandy K3 i w ostatnich dniach zauważyłem, że w przerwach między utworami, pojawia się lekki brum w głośnikach. Dzieje się tak, gdy źródłem dźwięku w K3 jest antena Bluetooth. Próby wykonałem w połączeniu z różnymi urządzeniami tj. smartphone z Androidem, IOS oraz laptopem, źródłem dźwięku był Tidal, Spotify.

Jeśli podłączyłem do K3 streamer Cambridge po wejściu analogowym przydźwięku nie ma. Wpinając słuchawki ATH do smartphone bezpośrednio kabelkiem lub po Bluetooth również jest cisza.

Wygląda na to, że albo jest uszkodzony tor BT we wzmacniaczu Roksan lub "te typy tak mają". Nie mam pojęcia, czy tak było od początku, czy też w trakcie użytkowania, bo zwyczajnie nie zauważyłem. Może ktoś miał doświadczenie w podobnej sprawie lub też może sprawdzić na swoim urządzeniu. Zanim zareklamuję gwarancyjnie Roksana prosiłbym o opinię lub test posiadaczy K3 lub Blak. Z góry dzięki  🙂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też będę musiał zrobić. Co prawda połączenie działa bez zarzutu i gdybym nie dłubał przy szafce, blisko głośników, to pewnie bym nawet tego nie usłyszał. Rozeszło by się po kościach. Ale skoro w innych egzemplarzach nie ma przydźwięków, to sprawa w miarę jasna. Dziękuję za radę.

Może sklep wypożyczy mi coś z wyższej półki na czas naprawy, do testowania, bo w między czasie apetyt wzrósł, i może podniósł bym poprzeczkę. Brakuje mi opcji podbicia sygnału przy cichym słuchaniu oraz jakiejkolwiek regulacji basu czy sopranu. I o ile przy transmisji z telefonu jest ok, to ze streamera jakby trochę basu brakowało 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...