Skocz do zawartości

JAMO S-809 dwie kolumny do Teac A-1D


Sialal

Recommended Posts

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Żaden.

bo te Jamo to kolumny do 100% kina i to przeciętnej jakości.

Lepiej zrób sobie inną listę kolumn.

W tej cenie masz Melodika BL 40 MKIII, Magnat Tempus 77, Indiana Line Tesi 561, Heco Victa 702 nawet taniej, i dużo więcej.

Wszystko lepsze :)

Piotr

 

Używać ich będę do telewizora, w większości do filmów, seriali, grania. Do muzyki trochę rzadziej.

S-809 razem ze wzmacniaczem RA-960BX wyjdą mnie 2200zł.

Zależy mi w sumie na tym, aby były białe, ale nie jest to konieczność.

Złoże coś sensownego za te 2,2k?

Wzmacniacz chyba jednak wyjdzie dosyć dużo.

 

Edytowano przez Sialal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sialal napisał:

Mam do wyboru:

RA-960BX

Azur 350A

Teac A-1D

Azur 340A

ROTEL RA 930

Nie wiem który z nich będzie dla Ciebie najlepszy, a spróbuj wypożyczyć i posłuchać u siebie z tymi kolumnami.

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/wzmacniacze-i-pokrewne-wzmacniacze-257182?bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-1-1218&order=p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, lysyrafal napisał:

Pewnie, że znajdziesz a zapytam tak czy Ty ich słuchałeś czy nie?

Podaj wielkość pomieszczenia i napisz jakiego brzmienia oczekujesz?

Na żywo ich nie słyszałem, tylko tyle co na YouTube.

Pokój 25m², kolumny będą stać w ułożeniu stereo przy telewizorze, który jest w rogu pokoju.

Trudno określić, jakie brzmienie mnie dokładnie interesuje, kolumn będę zazwyczaj używać do oglądania filmów, seriali, gier. Muzykę będę puszczał z pewnością, ale trochę rzadziej.

Główny element jaki mnie interesuje to bas, ma być dosyć mocny i wyraźny, ale bez przesady.

Dziękuję z góry za pomoc i zainteresowanie.

 

Wyszukałem Magnat Supreme 2002, nada się?

Edytowano przez Sialal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu Cię mam odsłuch na You Tube, ale ok rozumiem od czegoś trzeba zacząć. Jeżeli chcesz dużo niskich tonów to w/w kolumny będą zdecydowanie lepsze od tych JAMO. Można kupić je za około 1500 PLN i do nich jakiś używany wzmacniacz. Zrób zdjęcie pokoju jak możesz ponieważ ustawienie sprzętu w rogu to nie jest zbyt dobre rozwiązanie? 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lysyrafal napisał:

I tu Cię mam odsłuch na You Tube, ale ok rozumiem od czegoś trzeba zacząć. Jeżeli chcesz dużo niskich tonów to w/w kolumny będą zdecydowanie lepsze od tych JAMO. Można kupić je za około 1500 PLN i do nich jakiś używany wzmacniacz. Zrób zdjęcie pokoju jak możesz ponieważ ustawienie sprzętu w rogu to nie jest zbyt dobre rozwiązanie? 

Zmuszony jestem mieć sprzęt bardziej w rogu, bo innego miejsca nie ma.

Jaki wzmacniacz się do nich nada do 800zł? Pasuje, aby był dosyć niski, max. 9,5cm, bo nie wejdzie mi na półkę :)

Jedyne co znalazłem to RA-960BX.

Edytowano przez Sialal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpowiadasz post po poście nie musisz cytować mojej wypowiedzi to tak na marginesie.

Nie można wzmacniacza umieszczać w tak niskiej półce, ponieważ będzie się grzał a musi mieć dobrą wentylację. Podaj wymiary wysokość, głębokość i szerokość, a czy nie masz możliwości postawić go na szafce?

Akurat w tych starszych sprzętach nie jestem zbyt obeznany, ale zawsze możesz wypożyczyć na odsłuch wzmacniacz tak jak wyżej pisałem.

 

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie tylko wysokość ponieważ reszta wymiarów można by rzec jest na styk. Zrobisz oczywiście jak chcesz to Twoja decyzja bo może wzmacniacz grać i nic się nie będzie działo, a może się popsuć. Tam wyżej wspominałeś o wzmacniaczu Cambridge Audio Azur 350 i on jest trochę niższy od pozostałych opcji.

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-cambridge-audio-azur-350a-pilot-9785283034

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak będę musiał wziąć jakiegoś grubasa i po prostu wsadzić go do szafki za drzwiczki, tam jest dużo miejsca.

Ktoś doradzi jakiś konkretny jeden model, maksymalnie dwa?

Wykukałem na razie:

Yamaha A-S201

Azur 640A

Onkyo A-9511

PIONEER A-602R

Edytowano przez Sialal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha A-S201 nie obsługuje kolumn o impedancji 4 Ω tylko od 8 Ω i będzie się grzała oraz wyłączała przy głośniejszym graniu także odpada.

Z w/w wzmacniaczy przynajmniej po opiniach i danych technicznych wybrałbym PIONEER A-602R

http://archiwumalle.pl/wzmacniacz+pioneer+a+602r-9_5261087237.html

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie testuj wzmacniacze, ale pamiętaj aby robić to z kolumnami które będą u Ciebie już na stałe ponieważ taki test będzie najbardziej miarodajny.

A-S501 dobry wzmacniacz i nowy, bo przy tych starszych może być potrzebny jakiś przegląd i jak masz możliwość go przetestowania to sprawdź jak gra a cena jest ok uważam.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te trzy, które zamówiłem jak dla mnie grają bardzo podobnie.

PIONEER A-602R niestety jest leciutko za duży i z niego rezygnuję.

Zostawię chyba Azur 640A, ale nie wiem czy nie kupić całkiem nowego Pioneer A-40AE, niby wyjdzie dwa razy więcej, ale plus jest taki, że jest nowy i będę mógł go obsłużyć pilotem, w sensie włączyć i zmienić głośność.

Czy Pioneer A-40AE będzie odpowiednim wyborem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2021 o 19:04, Sialal napisał:

Zastanawiam się w sumie jeszcze nad Yamaha A-S501, bo mam możliwość zakupu za 900zł. Sprawdzi się lepiej niż te wyżej?

A co z tym wzmacniaczem bo on jest wydajniejszy od Pioneer A-40AE?

Nie wiem czy te nowe wzmacniacze będą tak wydajne jak te starsze, ale faktem jest iż będzie wygodniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...