Skocz do zawartości

Amplituner stereo zamiast ampli KD


meruzak

Recommended Posts

Zastanawiam się nad sensem wymiany amplitunera Denon x550bt na jakiś amplituner stereo.

Ampli spięty jest z TAGA 606 oraz TV. 

Mam wrażenie, może laickie i mylne, że te kolumny dużo lepiej zagrałyby z amplitunerem stereo. Brakuje mi średnich i niskich tonów. 

Docelowo chciałbym spiąć głośniki stereo z subwooferem, żeby wzmocnić dół szczególnie do filmów.

 

Mogę oddać amplituner, pytanie tylko co w budżecie 1500zl wybrać w zamian?

 

Dobrze żeby amplituner miał chociaż Bluetooth. O funkcjach sieciowych, SPDIF, z tego co widzę o oddzielnym wyjściu na suba mogę zapomnieć, ale to mniej istotne.

 

Ps. Pokój w którym stoi sprzęt ma 35m2 połączony z kuchnią i dużym korytarzem. W sumie wychodzi ok 50m2.

 

Edytowano przez meruzak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Problemem jest poniekąd zarówno amplituner jak i kolumny. W podobnej kwocie do Taga Harmony masz Polk Audio T50 czy nieco wyżej Pylon Audio Pearl 25 ale rozumiem, że kolumny muszą już zostać. Zważywszy na pomieszczenie tak na prawdę optymalnym rozwiązaniem byłby kolumny pokroju Heco Aurora 1000 czy Fyne Audio F502. 

Jeśli słuchasz głównie muzyki to warto byłoby skupić się na wzmacniaczu stereo.  Nieco ponad zakładany budżet masz Cambridge Audio AXR85, który wydobędzie więcej szczegółów z nagrań, poprawi kontrolę basu oraz poprawi zakres średnicy. 
Pomyśl koniecznie w przyszłości o wymianie kolumn, ponieważ Taga Harmony sprawdzają się wyłącznie w kinie domowym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Twoją opinię.

Tak na prawdę kolumny również mogę oddać.

Aczkolwiek to już większy gabaryt, więc logistycznie większy z tym zawrót głowy.

Pytanie czy jest sens i takie Polk znacząco lepiej zagrają, przy założeniu że będzie to układ stereo (wzbogacony co najwyżej o suba).

Czy doły będą lepsze, bo górą TAGA gra dobrze. Ciut brakuje dołu, co można rozwiązać subem (myślę nad Magnatem 302, choć do muzyki wg opinii nie jest najlepszym wyborem, ewentualnie Klipsch R-12SW).

Druga rzecz - w naszym przypadku amplituner będzie lepszym rozwiązaniem, a nie chce dokładać żadnych przystawek.

Dość sensownie wg opinii wychodzi ampli PIONEER SX-N30AE.

 

Załóżmy, że sprzęt zwracam w co wg Was warto zainwestować?

Wytyczne jak wyżej, chciałbym żeby zestaw grał bardziej żwawo, basowo, a przy tym budżet nie większy niż 3000zl na ampli plus dwie kolumny podłogowe. W perspektywie dokupilbym subwoofer.

 

Edit: w grę wchodzi jakiś sprzęt outletowy, ale z nim problem taki że nie zawsze się trafi. 

Edytowano przez meruzak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie masz ogromne i trzeba patrzeć jednak za większymi kolumnami. Warto rozważyć wzmacniacz, który da Ci lepsze brzmienie systemu plus odtwarzacz sieciowy. Ceny możesz negocjować z branżą na Forum, przy zestawie który podam niżej subwoofer może być zbędny.

MAGNAT MONITOR SUPREME 2002 + YAMAHA A-S501 + AUDIO PRO LINK 1

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Pomieszczenie masz ogromne i trzeba patrzeć jednak za większymi kolumnami. Warto rozważyć wzmacniacz, który da Ci lepsze brzmienie systemu plus odtwarzacz sieciowy. Ceny możesz negocjować z branżą na Forum, przy zestawie który podam niżej subwoofer może być zbędny.

MAGNAT MONITOR SUPREME 2002 + YAMAHA A-S501 + AUDIO PRO LINK 1

 

Pomieszczenie sumarycznie ma dużą kubaturę, jednak dodatkowo jest dość nietypowe. 

Kolumny,  które proponujesz mają 20cm głośniki. Napędzane mocniejszym ampli/wzmacniaczem faktycznie powinny lepiej sobie radzić. 

Nie do końca mam przekonanie do Magnata, ale być może niepotrzebnie?

Co do wzmacniacza, czy jego odpowiednikiem technicznym wśród amplitunerów nie jest RN602D? 

Wolałbym ampli zamiast wzmacniacza z przystawka. Dlatego być może lepiej iść w kierunku RN602D lub Pionka SX-N30AE?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, meruzak napisał:

Kolumny,  które proponujesz mają 20cm głośniki. Napędzane mocniejszym ampli/wzmacniaczem faktycznie powinny lepiej sobie radzić. 

Nie do końca mam przekonanie do Magnata, ale być może niepotrzebnie?

Co do wzmacniacza, czy jego odpowiednikiem technicznym wśród amplitunerów nie jest RN602D? 

Wolałbym ampli zamiast wzmacniacza z przystawka. Dlatego być może lepiej iść w kierunku RN602D lub Pionka SX-N30AE?

Myślę, iż te kolumny lepiej zagrają w tak dużym pomieszczeniu niż te które posiadasz.

Odpowiednikiem wzmacniacza jest ten amplituner, ale grają jednak trochę inaczej. A-S501 gra jaśniej i dynamicznej w porównaniu do R-N602.

Co wybrać Yamaha czy Pioneer to powiem tylko tyle, że ten pierwszy jest zdecydowanie mocniejszy.

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. W połączeniu optyk, koaksjal sterowanie głosem tylko na wzmacniaczu lub tylko na dekoderze. Np. ustawiasz sobie na wzmacniaczu  potencjometr na godzinę 9 i już potem sterujesz siłą głosu na pilocie z dekodera i przełączasz kanały. Warunkiem jest podłączenie dekodera pod HDMI. Siłę głosu na TV mam na 0. U mnie tak to działa. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Denona AVR-X520BT ( chyba coś podobnego do twojego) połączonego z Klipsch r-15m. Nie grało to w ogóle. Kiedy amplituner podmienilem na budżetowy wzmacniacz stereo Denon pma520ae (kupiony używany za 300zl) głośniki zagrały zupełnie inaczej. Pojawiły się niskie tony i w ogóle zaczęło to jakkolwiek brzmieć. Na twoim miejscu zrobił bym na początek podmianę w tym stylu. Może się okazać że subwoofer nie jest potrzebny.

Edytowano przez Wojtek Ko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podpiąłem stare ampli RA-5000... Przy neutralnym ustawieniu equalizera gra to dość płasko, coś jak na denonie.

Przy lekkim podbiciu basu muzyka staje się bardziej wyrazista, doły są mocne. 

Całkiem inny świat... Nawet przy TAGAch, więc tu w pierwszej kolejności problemem jest ampli.

Teraz albo go zmienić albo wspomóc subem. Coś muszę zdecydować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Miras23 napisał:

Jeżeli nawet chciałbyś podłączyć jakiś rozsądny subwoofer, to tak czy owak czeka się kolejny wydatek. Z nówek to co najmniej 1500 zł...

To fakt. Plusem zostawienia Denona będzie jego większą funkcjonalność, w tym obsługa wszystkiego jednym pilotem i bluetooth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienić i jedno i drugie. Na pewno sama wymiana kolumn nic tu nie da. Bo to jednak mierny podstawowy model amplitunera AV wogóle nie grający w stereo.

Przy wymianie na wzmacniacz juz te Tagi pokażą że potrafią grac lepiej. Wiec jeśli tylko jeden segment do wymiany to w tej kolejności. Ale kolumny tez by się przydały.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła, sprzęt idzie do zwrotu.

W między czasie złapałem w promocji Magnaty 2002. Jak ich specyficzne brzmienie będzie zbyt specyficzne oddam.

Jednak jest spora szansa że przy tak dużej kubaturze pomieszczeń będą po prostu lepsze od TAGA i może obędzie się bez suba.

Teraz kwestia amplitunera. Mam ofertę na używane 402D. Nie wiem czy go wziąć czy jednak Pionka SX-N30AE. Yama wg parametrów jest mocniejsza, ale czytam, że jakość dźwięku znacząco gorsza od 602D...

 

Btw. wszystkim dziękuję za sugestie i porady.

Temat nie jest zamknięty, więc chętnie zapoznam się z kolejnymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, 1Ender napisał:

Spróbowałbym końcówki mocy stereo, o ile ampli KD ma pre out. To tylko jeden element. Muzyki słuchasz w stereo, a TV z kina.

Kolejny etap wymiana kolumn frontowych.

Pozdrawiam

Sytuacja zmieniła się od pierwszego postu.

Teraz potrzebuje ampli do wysterowania kolumn Magnat 2002.

Na tapecie jest uzywana yama 402D, Pionek SX-N30AE, albo opcja budżetowa, ale nowy Onkyo 8220.

Kolumny wg danych mają wysoką efektywność, może takie Onkyo poradzi sobie z ich wysterowaniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować, więc dopisuję:

- Magnaty mam w domu. To są bardzo duże kolumny, więc jak ktoś je rozważa musi mieć na nie miejsce.

- na dychawicznym x550 gra to porównywalnie jak TAGA, tu trzeba mocy 🙂 ale i tak doły są ciut mocniejsze. Środek i góra moje słabe ucho ocenia porównywalnie.

- pod względem jakości wykonania TAGA górą: klejenia narożne, porty w TAGA wydają się ciut lepsze. W dodatku (niestety) Magnaty trafiły mi się z minimalnymi skazami, być może kwestia partii, w TAGA tego nie było

 Teraz muszę czymś sensownym je napędzić 🙂 a może sub okaże się zbędny!

Dlatego byłbym wdzięczny za podpowiedź w zakresie ampli:

a) używane (2-3 letnie)

Yamaha 402D @S4Home sugeruje go do 2002.

Pioneer SX30AE

b) nowe

Onkyo 8220

 

c) używane starsze

?

Warunek konieczny: wejście optyczne, nice-to-have wyjście na sub (gdybym jednak potrzebował go).

 

 

Edytowano przez meruzak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...