Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 do 10tys


Marcin KNW

Recommended Posts

20210110_093153.thumb.jpg.1f12d039ec0c2bfe2e00ef66f6f705b8.jpgWitam wszystkich chciałbym stworzyć swój pierwszy zestaw kina interesuja mnie takie propozycje:

1. Heco Aurora 700 set.5.1

2. Pylon Sapphire 25 set 5.0+ sub (rel ht1013, svs sb-2000)

3. Monitor Audio Bronze 200 set 5.1 (jako surround fx zamiast 50tek)

Głównie bedzie grał tv+filmy powiedzmy 60%, gry 20%, muzyka20% metraż pokoju to około 19m2

Moje wątpliwości dotyczą głośników surround i suba czy zamiast tych w zestawie heco, pylon mógłbym zastosować bronze fx i gdzie je umieścić z tyłu a co do suba to czy w zestawie monitor bronze lepiej by było zastosować sub svs sb2000 od tego z zestawu ? 

20210110_093504.jpg

20210110_093848.jpg

A co do amplitunera to do heco i pylona myślałem o yamaha v6a do monitorów nie mam pojęcia...

Edytowano przez Marcin KNW
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rogówka musi zostać dosunięta do ściany jeżeli ma ktoś ciekawsze propozycje to będę wdzięczny jestem zielony w temacie w nie dalekiej przyszłości będę obniżał sufit z myślą montażu dwóch głośników sufitowych do atmosu i tu też potrzebował bym rady jakie w tych zestawach będą się dobrze sprawować ale nie wchodzą w/w budżet i ich umiejscowienie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem szczerze słabo

Masz olbrzymią odegłośc do siebie, małe rozstaw na przodzie. Będzie to grało jak w tubie. Do tego brak tam miejsca na podłogówki.

Nie zbudujesz tu na pewno systemu grającego stereo. Kino z dobrym amplitunerem będzie ok. Ale na monitorach.

Nie patrząc na cenę to polecam Yamahe 6A +Aurora 300 w secie 5.1

Ewentualnie Denon X3700 bo ma lepsza kalibrację od modelu 2700 + Monitor audio z serii Silver czy to 50 czy 100 na przody

Zapraszam

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałbym tam wsadzić podłogówki nie ma super dużo miejsca i rozstaw to tak około 160cm ale biorąc pod uwagę że mogę do przodu wyciągnąć suba i wtedy mam po 40cm na fronty i przy rozstawieniu pod kątem wychodzi około 420cm od miejsca odsłuchu tak jak pisałem stereo nie jest zbyt istotne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gier i filmów polecam Yamahę gra bardziej dynamicznie i szczegółowo, układ pomieszczenia faktycznie nie jest zbyt dobra, ale kino sobie poradzi. Z kolumn proponuje zwrócić uwagę na Dali Oberony 5/1/vokal lub System Audio Saxo 40/Saxo 1/Saxo 10. Subwoofer SVS jest moim zdaniem bezkonkurencyjny wiec tutaj bym nie szukał innych rozwiązań.  W kwestii przygotowania instalacji pod atmos proszę o kontakt chętnie doradzę, a w miarę możliwości również na odsłuch oraz indywidualne wyceny.

Pozdrawiam

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...