Skocz do zawartości

Pianocraft MCR-N670D - zmiana głośników


Przemo_X

Recommended Posts

Witam wszystkich,
Temat zmiany głośników z popularnym Pianocrafcie pojawiał się już kilkukrotnie na forum. W propozycjach pojawiają sie najczęściej Indiana 260/261, Aurora 300, B&W. Jakby trochę rzadziej Kef Q350, Elac Debiut... Nie spotkałem się natomiast z propozycjami takimi jak np. Triangle Borea, Polk Audio (przepraszam, jeżeli przeoczyłem)
Zastanawiam się czy droższe kolumny wymagają lepszego wzmacniacza, czy są zbyt mało popularne czy wręcz nie pasują "barwowo" do systemu Yamaha. Patrząc na parametry wszystkich w/w monitorów - wydaje mi się, że są zbliżone....
Osobiście skłaniałbym się do kupna Polk Audio Rti a3, Kef q350.

A może prawie dwukroknie droższe rozwiązanie z Tannoy Revolution XT miałoby sens? Widziałem i słuchałem u znajomego, ale z zupełnie innym wzmacniaczem.

Salon ok. 20 mkw. muzyka raczej spokojna (trochę pop, soul, lekki rock).
Preferowane brzmienie podobne do seryjnych pianocraftów. Zmieniając głośniki chciałbym uzyskać wiecej szczegółowości na górze, większą scenę i niższy bas.
Zdaję sobie sprawę, że bez odsłuchu najlepiej w warunkach domowych nie dokonam właściwego wyboru.

Będę Wam bardzo wdzięczny za pomoc i sugestie ponieważ jestem dopiero początkujący w świecie audio.



 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś do MCR-N 670 miałem podpięte Dali zensor 3 i było bardzo fajnie, względem Ori głośników poprawa w każdym pasmie na plus  , a w chwili obecnej mam na testach MCR_N 870 i mam Kef R 300 - wiadomo ze ten wzmacniacz jest za słaby do tych głośników , ale  do moich cichych odsłuchów i tak jest dobrze. Ale polecam sprawdzić te Dali :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przemo_X Niektóre propozycje kolumn nie padają ponieważ wyjdzie z tego bardzo ostre połączenie np. Polk Audio RTi A3 lub Polk Audio S20E.

7 godzin temu, Przemo_X napisał:

Salon ok. 20 mkw. muzyka raczej spokojna (trochę pop, soul, lekki rock).

Ma być spokojnie to kolumny: Mission QX-2 lub Elac Debut Reference B6

Możesz zastosować lepsze kolumny, ale z tym wzmacniaczem nie pokażą swojego całego potencjału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś uzyskać brzmienie przestrzenne, szczegółowe z niższym basem to Kef Q350 byłyby dobrą opcją pod Yamahę 670d. Półką wyżej byłyby Pylon Audio Diamond Monitor, które zagrają bardziej mięsistym basem, bliższą średnicą oraz łagodniejszą ale równie szczegółową górą jak w przypadku KEFów. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2021 o 11:07, Przemo_X napisał:

Jakby trochę rzadziej Kef Q350, Elac Debiut... 

Z Y670d kolumny elac też nie zagrają na miarę wszystkich swoich możliwości, ale przy lepszych nagraniach na pewno dadzą Ci poczuć dużą różnicę. Czy mają jakąś przewagę nad Kef Q350, to pewnie musisz sam już ocenić, ale jeśli masz mało miejsca, to budowa elaców bardzo dobrze się sprawdza (zwłaszcza jak trzeba ustawić je bliżej ściany, dodatkowo głośnik wysokotonowy jest wysunięty, więc nie musisz na siłę kolumn kierować na siebie - ogólnie one dużo wybaczają przy niedoskonałościach pomieszczenia). Kef fajnie grają na podstawkach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, petroff napisał:

budowa elaców bardzo dobrze się sprawdza (zwłaszcza jak trzeba ustawić je bliżej ściany),

Faktycznie jest to trochę przewaga nad kolumnami z konstrukcją br z tyłu obudowy. Który model Elac"a masz na myśli? Debut Reference?

A połączenie Yamahy z Polk A3 lub Triangle Borea 3? Ciekaw jestem czy ktoś słuchał takiego zestawu.
Yamaha z Tannoy Revolution XT to już przerost "formy nad treścią"?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę - nigdy nie słuchałem takiego zestawu :( Podchodząc od strony budżetu (nie mylić z podejściem budżetowym) możesz podpiąć wszystko do wszystkiego, bo to Twój budżet i w pewnym minimalnym przedziale cenowym zwykle znajdziesz to, co będzie zaspokajać 80% tego, czego szukasz, zwłaszcza jeśli będziesz się kierować odsłuchem, a nie opiniami na forum lub testami na whathifi. W pewnym sensie kierujący zestawem polo + przyczepa campingowa również zalicza się do tych zaspokojonych ;) i żwawo pomyka nad polskie morze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...