Skocz do zawartości

Zagadkowe dziwne zachowanie głośników


VTR777

Recommended Posts

Witam serdecznie. Kiedyś poruszałem już ten temat ale wciąż nie daje mi to spokoju i wrócę do tego raz jeszcze. Chodzi o dziwne zachowanie głośników w kolumnach. Występowało to wcześniej kiedy aplituner Yamahy RX-V630 RDS obsługiwał kino domowe 5 kanałów oraz później przy Stereo. Chodzi o dziwne "zawieszenie się" głośników. Nie wiem jak to rzeczowo opisać ale najbardziej prosto wygląda to tak. Włączam amplituner i uruchamiam test kanałów. W każdym po kolei słychać szum testowy. Czasem jednak któryś z głośników milczy i teraz najciekawsze. Wystarczy delikatnie puknąć w membranę głośnika by on zwyczajnie ożył i zaczął pracować normalnie. Ciekawostką jest to że zdarzało się to na różnych głośnikach. Czasem na którymś z frontów czasem na tylnym a raz nawet na centralnym. Teraz kiedy używam tylko pary kolumn w stereo też bardzo sporadycznie ten problem występuje. Zwyczajnie włączam amplituner i dźwięk płynie tylko z jednej kolumny. Puknięcie w membranę i wszystko gra normalnie. Obstawiam raczej winę amplitunera bo nie chce mi się wierzyć że wszystkie kolumny są jakieś felerne. A są to (lub były) altus 300, wharfedale Diamond 8.2  oraz centra Eltaxa. Wkrótce zmieniam leciwą już yamahe 630 na nowy wzmacniacz stereo i myślę że problem zniknie jednakże zagadka dalej nie będzie wyjaśniona. Liczę że ktoś z szanownego grona będzie miał jakiś pomysł co może być przyczyną tego dziwnego zachowania głośników w kolumnach. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...