Skocz do zawartości

Nagłośnienie domu. Wysoki salon 40m


MrKeitch

Recommended Posts

Drodzy użytkownicy, temat pewnie znany i wałkowany co chwilę... 

Budujemy dom i wraz z tym marzę o zbudowaniu zestawu grającego. Kilka istotnych informacji:

1. Zależy mi na wzmacniaczu, kolumnach i odtwarzaczu CD. być może kiedyś na winylach. Niestety mimo pokaźnej kolekcji płyt i magii CD coraz więcej osób namawia mnie i rozumiem to, że warto kupując wzmacniacz myśleć o mozliwosci streaming'u. 

2. Myślę aby kupić nieco lepszy sprzęt , a używany. Chciałbym zamknąć się że wszystkiemu w ok 20 tys. 

3. Główni słuchamy muzyki rock, jazz, blues, rapu, jak również muzyki klasycznej. Właściwie co wszystko oprócz disco i muzyki elektrycznej. 

4. Chciałbym aby główny sprzęt stał w salonie ok. 40 metrów, wysoki na ok. 7 metrow. Jednak zależy mi (czy to dobry pomysł?!) Aby dodatkowe głośniki były na piętrze, może w łazience , sypialni. Może.to głupi pomysł i lepiej to rozwiązać inaczej ? 

Przeglądałem oferty NAD, Hegel, Naim, czytam, ale jest to trudny wybór i potrzebuje pomocy mądrzejszych. 

Będę wdzięczny za każdą radę i pomoc. 

Serdecznie pozdrawiam noworocznie.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz sprzęt w salonu tej klasy to nie patrz na inne głośniki. Czemu?

Musiał byś wybierać coś z amplitunerów AV albo coś co ma funkcje sieciowe. To znacznie ograniczy Ci wybór. Zupełnie nie potrzebnie

W innych pomieszczeniach po prostu zastosuj systemy multiroom osobne. A ewentualnie będzie można pomyśleć o jakiejś przystawce do głównego systemu by to spiąć ze sobą.

Ale nie wybierać pod tym kątem.

W tej cenie dostaniesz bardzo dobry sprzęt. Musisz iść spore kolumny od nich bym zaczął.

Heco Celan Revolution R9

Monitor audio Silver 500

KEF Q 950

Fyne F 502SP

Nie bedę Ci mówił jak grają poszczególne modele po prostu ich odsłuchaj. Powiedz mi poźniej które zagrały najlepiej.

A do tego elektornika

Roksan serii K3, Magnat MA 1000, Denon PMA 1600NE, Arcam SA30 czy Lyngdorf 1120.

Zapraszam do nas na odsłuch. Jeśli zdecydujesz się koniecznie na sprzęt używany to także moge pomóc w wyborze.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...