Skocz do zawartości

Wymiana Amplitunera HK AVR350


simplus

Recommended Posts

Proszę Was o opinie w poniższym temacie. 
W planach nie mam remontu więc, układ pokoju zostaje bez zmian i układ 5.1. Jest ewentualnie szansa dołożenie dwóch głośników na suficie w miejscy "4"

Jednakże mogą to być głośniki do zabudowy w suficie podwieszanym. Na dzień dzisiejszy zestaw jaki posiadam to :

-Amplituner Harman/Kardon AVR 350
-DVD Harman/Kardon 
-DVD 29
-Kolumny front Klipsch RF82 II

-Kolumuna centralna Klipsch RP-504C

-Kolumny Surr. Klipsch  RP-502S

-Dojdzie Subwofer Klipsch w miejscu "5"

-Ps4 (z Blu-ray)

-TV 75 Cali  

Patrząc jaki rodzaj muzyki słucham (głównie disco, pop) to dźwięk jaki  teraz otrzymuje podoba mi się.
Ale niestety amplituner nie ma wbudowanego radia internetowego, dlatego z przymusu teraz radio jest odtwarzane w innym miejscu i jest kiepskiej jakości (wymiana amplitunera przesądzona i na pewno nie HK) Docelowo wykorzystanie byłby: Radio 40%, Filmy 30%, Muzyka(poza radiem) 20%, 10% PS4

Budżet niestety niewygórowany do 4tyś.

Ale do sedna ...
Podjąłem decyzję pójścia w kierunku używanego sprzętu (Denon, Onkyo lub ewentualnie Yamaha).

Widziałem używki Denon AVR-X4000 za około 2tyś poprzez AVR-X4100W do Denon AVR-x4500H za około 4tyś i także AVR-5200W także za około 4tyś.
Niestety Onkyo jest niewiele używanych jedynie co TX-R810 za 3,5-3,8tyś

Na razie skupiłem się na Denon-ie .

Czy uważacie, że jest sens dokładać na ten moment drugie tyle i zamiast przykładowo Denona X4000 kupić  np. Na Denona 4500 czy 5200
Czy przy tak "ubogim" wykorzystaniu  tego sprzętu jest sens dopłacać?

 

Wiem, że najlepiej było by odsłuchać ale to jest sprzęt używany którego zazwyczaj nie ma na miejscu, więc małe szanse.

Będę wdzięczny za poradę.

 


 
 

20210111_095433.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...