Skocz do zawartości

Głośniki do DENON AVR-X2700H


Tom Bombardil

Recommended Posts

Dzień Dobry

To mój pierwszy temat więc wypadłoby się przedstawić - jestem Tomek, miło mi tu zagościć na tym forum.

Chciałbym prosić was o pomoc w doborze głóśników do amplitunera.
Mój aktualny zestaw to Harman/Kardon AVR 161S + Harman/Kardon HKTS 9. Moim celem jest wymiana amplitunera na DENON AVR-X2700H oraz dokupienie dwóch głośników do nich które będą współgrały z tymi co już są aktualnie. 

Budżet: Rozważę każda opcje, lecz celowałbym w coś relatywnie tańszego w stosunku do jakości, nie zależy mi na drogim sprzęcie - jakość HKTS 9 mi odpowiada.

Miałbym jeszcze pytanie odnośnie umiejscowenia dwóch dodatkowych głośników. Załączam obrazek poglądowy z dwoma propozycjami - co wy o tym uważacie?
Zdaję sobie sprawę że propozycja nr 2 jest "standardem" ale moje pytanie czy propozycja nr 1 na umiejscowenie głośników byłaby bardzo krzywdząca? Zależy mi na numer 1 z podowdu "mniejszej plątaniny kabli". Dodatkowo propozycja nr1 zakłada że głośniki będą wyżej, prawie pod sufitem (na wysokości 2-2.5m).

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź! 

 

Podglad.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja 1 to "dalsze fronty" + umiejscowione wyżej - interesuje mnie czy takie rozwiązanie w ogóle ma sens.

Z głośnikami to zdecydowałem dokupić H/K HKTS 9 używane bo znalazłem - jak zdecyduje się zmienić zestaw - to zdecydowanie tu zajrzę :). 
A tak z ciekawości - jaki polecalibyście zestaw głośników 5.1 / 7.1 jakościowo lepszy od Harman Kardon do wspomnianego wyżej amplitunera? Budżet do 3000-5000 zł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak dalsze fronty.

18 godzin temu, Tom Bombardil napisał:

A tak z ciekawości - jaki polecalibyście zestaw głośników 5.1 / 7.1 jakościowo lepszy od Harman Kardon do wspomnianego wyżej amplitunera? Budżet do 3000-5000 zł. 

No nie będzie to trudne. Zwłaszcza przy kolumnach "drewnianych" większych paczkach.

Zaryzykuje. Wszystkie w tej cenie :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...