Skocz do zawartości

Spięcie stereo z konsolą i TV


Kuba Kosiba

Recommended Posts

W najbliższym czasie będę kupował zestaw stereo. Byłem już prawie zdecydowany na zakup RN602 ale pomyślałem o konfiguracji i wpadło mi do głowy jedno pytanie-problem:

Czy nie będzie żadnych problemów ze złożeniem w całość TV + amplituner + XboX Series X ? 
 

Wiem, że znajomy w PS4 ma połączenie z amplitunerem kablem optycznym z tym, że Series X nie ma wyjścia optycznego.

Moje pytanie brzmi - czy spięcie tego Konsola z TV po HDMI + optyczny między amplitunerem będzie bezproblemowe i bez strat na jakości ? Różne opinie były pod komentarzami o decyzji microsoftu w sprawie usunięcia złącza optycznego i nie chciałbym się zdziwić, że coś z XboXem nie chce śmigać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Oczywiście będzie działać takie połączenie i nie masz się czego obawiać. Z punktu widzenia jakości brzmienia najlepszym rozwiązaniem jest skrócenie toru czyli podłączenie Xbox bezpośrednio do wzmacniacza/amplitunera ale jak nie ma takiej możliwości to musimy iść na kompromis i podłączyć konsolę do TV a z TV kablem optycznym podłączyć do RN602. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DudasDudek napisał:

Podłączasz po HDMI konsole z TV. I optykiem z TV do wzmacniacza.

A jakość z TV, jak to z TV, jak zwykle dno.

Raczej zależy od TV. Wiele razy spotykałem sie z tym że optyk w TV grał źle - najczęściej cicho. Czasem wina TV a czasem doradzaczy forumowych piszących, kup najtańszy przetwornik tv i tak nie gra. Potem na takim g... z napięciem 0,9V faktycznie TV nie gra. U mnie Tcl jest wpięty do optyka w Toppingu E30 razem z Chromecast Audio i gra bardzo dobrze. Miałem niedawno przyzwoity zestaw kina domowego z onkyo tx-rz800 i go nie zostawiłem bo dobre stereo do kina też mi wystarcza. 

Konsole PS4 mam po hdmi, mimo że ma wyjscie optyczne, ale miałbym już 3 rzeczy do jednego gniazds. Dzwięk po hdmi i tak jest świetny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, DudasDudek napisał:

Marnujesz potencjał Toppinga, używając go do TV.

Absolutnie nie 🙂 używam go jeszcze do Chromecast Audio z którym TV dzieli wejście optyczne, a jak chce posłuchać muzyki z korekcja akustyki wpinam laptopa po Usb. Tcl ma wbudowany Netflix i do kina używam zestawu stereo z Atollem 100 i kolumnami podłogowymi. Miałem kilka zestawów kina domowego i za każdym razem się pozbywalem. Przyrost jakości dźwięku w filmach był spory, ale nie wart bałaganu w pokoju IMHO. Co do jakości dźwięku z TV. TCL ma wbudowany Chromecast. Jak puszczam Tidal czy z TV, czy z Chromecast Audio czy z laptopa, różnica jest, ale naprawde minimalna. Kolejność jest taka w jakosci: PC>Chromecast Audio >Chromecast w TV

57 minut temu, Kuba Kosiba napisał:

Stresujące to co piszesz bo jeśli tv nie ogarnie to będzie słabo

To się nie stresuj 😉 naprawdę większość opinii bierze się z dac za kilkadziesiąt złotych które grają fatalnie i przede wszystkim cicho... Bo napisali ze Tv jest złym źródłem i nie warto dobrego dac... Na pewno warto, moja żona często  słucha muzyki z YT z Tv - jakość sporo niższa niż Tidal z PC ale i tak jest bardzo przyzwoicie 🙂

A najlepiej sprawdź jakość dźwięku z Tv

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcinmarcin napisał:

Absolutnie nie 🙂 używam go jeszcze do Chromecast Audio z którym TV dzieli wejście optyczne, a jak chce posłuchać muzyki z korekcja akustyki wpinam laptopa po Usb. Tcl ma wbudowany Netflix i do kina używam zestawu stereo z Atollem 100 i kolumnami podłogowymi. Miałem kilka zestawów kina domowego i za każdym razem się pozbywalem. Przyrost jakości dźwięku w filmach był spory, ale nie wart bałaganu w pokoju IMHO. Co do jakości dźwięku z TV. TCL ma wbudowany Chromecast. Jak puszczam Tidal czy z TV, czy z Chromecast Audio czy z laptopa, różnica jest, ale naprawde minimalna. Kolejność jest taka w jakosci: PC>Chromecast Audio >Chromecast w TV

To się nie stresuj 😉 naprawdę większość opinii bierze się z dac za kilkadziesiąt złotych które grają fatalnie i przede wszystkim cicho... Bo napisali ze Tv jest złym źródłem i nie warto dobrego dac... Na pewno warto, moja żona często  słucha muzyki z YT z Tv - jakość sporo niższa niż Tidal z PC ale i tak jest bardzo przyzwoicie 🙂

A najlepiej sprawdź jakość dźwięku z Tv

Mi najbardziej zależy na filmach. Muzyka pół na pół spotify i YT z TV. Do tego gry, Biorąc pod uwagę, że obecnie jest soundbar to raczej gorzej nie będzie. Zwyczajnie wpadł mi kolejny kamyk do ogródka, a w temacie audio kompletnie się nie znam. Najpierw miało być KD, teraz jestem przekonany do Stereo, a dalej nie wiem co wyjdzie najbezpieczniej pod kątem cena/jakość :D To HDMI niepotrzebnie tylko głowe mi zawróciło

 

Edytowano przez Kuba Kosiba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni zestaw KD który miałem, był warty jako nowy prawie 20k 😉 fajny, tylko że ja głównie słucham muzyki i tu moje stereo się lepiej sprawdza. Z kolei przy filmach - nie potrzebuje subwoofera bo moje kolumny schodzą poniżej 30Hz i nie potrzebuje głośnika centralnego, bo mam dobra stereofonię i dialogi i tak mi lecą "ze środka". Tylnych głośników niczym nie zastąpisz, ale da się z tym żyć 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...