Skocz do zawartości

Wzmacniacz z funkcjami sieciowymi


Ptaschnnik

Recommended Posts

Witam Użytkowników

Kolega szuka jakiegoś wzmaka z funkcjami sieciowymi (radio internetowe, spotify, tidal itp.) plus jakieś kolumny. Brak możliwości przesłuchania. Co byście polecili? Kolumny mogą ale nie muszą być podłogowe. Muzyka to rock, blues, metal oraz powiedzmy teraźniejsze kawałki dla żony 🙂

Generalnie lubi neutralny dźwięk ale jakby była przestrzeń koncertowa to też jest na tak.

Co byście mogli polecić?

Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Nie napisałeś jak duże jest pomieszczenie do nagłośnienia? Jeśli jest to około 20-25m2 to polecam zwrócić uwagę na Audiolab 6000a Play + Heco Aurora 700 lub Q Acoustic 3050i jeśli chciałbyś wydobyć więcej smaczków z nagrań. Heco zagrają bardziej zrównoważonym, muzykalnym brzmieniem z mocnym ale dobrze kontrolowanym basem. 
Alternatywą dla Audiolaba może być Marantz PM7000n w połączeniu z Pylon Audio Sapphire 25 lub Fyne Audio F501. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Naszym zdaniem, nie tylko motocykle czy kije golfowe :) ale przede wszystkim robi dobry sprzęt audio, który jak widać na każdym forum cieszy się dużą popularnością :)

Jeżeli kolega chce kupić sprzęt w ciemno to dlaczego mu tego zabronić? Zaproponuję najczęściej sprzedawany przez nas zestaw "wyjściowy" który mieści się w przedziale 5000-6000 zł - Yamaha RN803+Indiana Line TESI561, z którego wielu klientów jest zadowolonych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RN803d to chyba najlepszy kombajn/amplituner na rynku. Ja proponuje coś innego. Używany wzmacniacz Cambridge cxa60, którego można dostać w fajnej cenie plus kolumny Pylon Sapphire 31 lub Qacoustics 3050i + streamer Google Chrome Audio (tylko trzeba zmienić kabelek na optyczny) Cambridge ma wbudowanego daca, myśle, ze chromecast spełni oczekiwania co do tych funkcji sieciowych.

Oczywiście ważny jest budżet. Przy tym rozwiązaniu powinienes się zmiesić do 5k

Edytowano przez Łukasz Słomka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Jeżeli kolega chce kupić sprzęt w ciemno to dlaczego mu tego zabronić?

Dlaczego ponieważ takie zasady tu obowiązują i tyle w temacie!!! Po prostu sami się podkładacie, a na drugi raz zastanówcie się co piszecie!!!

Dnia 12.01.2021 o 00:52, Ptaschnnik napisał:

Witam Użytkowników

Kolega szuka jakiegoś wzmaka z funkcjami sieciowymi (radio internetowe, spotify, tidal itp.) plus jakieś kolumny. Brak możliwości przesłuchania. Co byście polecili? Kolumny mogą ale nie muszą być podłogowe. Muzyka to rock, blues, metal oraz powiedzmy teraźniejsze kawałki dla żony 🙂

Generalnie lubi neutralny dźwięk ale jakby była przestrzeń koncertowa to też jest na tak.

Co byście mogli polecić?

Dzięki

Dobrze, że szuka wzmacniacza ponieważ da lepsze brzmienie systemu niż z amplitunerem nawet takim jak R-N803D. Jeżeli nie musi być wszystko w jednym klocku to warto posłuchać wzmacniacza plus odtwarzacz sieciowy:

Arcam SA10 + Focal Aria 906 lub Monitor Audio Silver 100 + Audio Pro Link 1

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jack Frost Szanowny kolego to, że kupiłeś w ciemno i trafiłeś z brzmieniem to gratuluję ale w większości przypadków tak nie jest jakbyś czytał uważnie Forum. Czytałem uważnie opinię o Twoim systemie w dziale "WASZE SYSTEMY" i widzę, iż jesteś zadowolony. Zastanawia mnie jedna rzecz czy byłbyś zadowolony z brzmienia systemu jakbyś nie skorzystał z tematu, który utworzyłem bo śmiem wątpić. Pierwotnie chciałeś do kolumn B&W 606 wybrać amplituner R-N803D (pewnie nie wiesz jak takie połączenie brzmi), a wybrałeś wzmacniacz LYNGDORF TDAI-1120 (gwarantuję, że to brzmi kilka klas wyżej) jesteś mi to w stanie wytłumaczyć?

Pozdrawiam,

lysyrafal!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Jack Frost napisał:

@lysyrafal

Ja też świadomie kupiłem sobie w ciemno, czy to znaczy że złamałem jakiś regulamin? Możesz zalinkować do tych konkretnych paragrafów, że czegoś nie wolno? Myślałem, że mamy rok 2020 a nie 1980.

Nie bądź cyniczny z tym regulaminem.... 

Poza tym,jeśli ktoś faktycznie chce "kupić w ciemno" , to nie zagląda na tego typu fora, tylko idzie i kupuje co mu w oko wpadnie.

A jeśli ktoś przed zakupem podpytuje i prosi o wskazówki , znaczy to ,że chce rozjaśnić swoje "kupowani w ciemno" i nawet jeśli nie zastosuje się dokładnie do wskazówek to jednak zakupu dokonuje z rozjasnionym umyslem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysyrafal

Byłbym zadowolony z Denona DRA800H jak i z Yamahy. Z prostego powodu - świadomie nie chciałem tracić czasu na testowanie i porównywanie i jestem o tyle szczęśliwy, że nie mam szerokiego punktu odniesienia. Autor wątku również nie przejawia żadnego doświadczenia więc mogę uznać, że jest w podobnej sytuacji jak ja. Nie chce mu się jeździć, chce coś kupić i słuchać.

Można kupić, przesłuchać a jak się nie podoba to oddać i wymienić na coś innego. Nie widzę żadnego problemu w zakupie w ciemno. Nie wierzę również w jedno właściwe połączenie mimo ewentualnych poleceń. Uważam, że jeśli ktoś mógłby kupić coś w budżecie tej Yamahy i podstawek to kupi po prostu przyzwoity sprzęt i w 99% i tak będzie lepszy niż jak pojedzie do media marktu i za "2,5 klocka" kupi cokolwiek. Co pewnie też by mu się podobało.

Ja już raz zostałem zniechęcony tutaj za pierwszym razem, Zaczęła się niekończąca spirala w stylu "tego nie, kup tamto, a najlepiej to dołóż xxx PLN to będzie niebo a ziemia, jeżeli możesz pożyczyć od rodziny to już w ogóle kup to i tamto, a w ogóle, gdybyś kiedyś przesiadł się na rower i sprzedał samochód, to już możesz kupić to i tamto i witaj w klubie XXX". Skończyło się tym, że odechciało mi się czegokolwiek związanego z zakupem audio. Na jesień z nudów postanowiłem rozłożyć rower i wszystko w nim wymienić, projekt skończony to wrócił temat audio i wybrałem Yamahębo spełniała wszystko moje teoretyczne wymagania. Szarpnąłem się na Lyngdorfa tylko dlatego, że jestem jednak gadżeciarzem i technologicznie pod względem funkcji sieciowych na których bardzo mi zależało, yamaha okazała się trochę prymitywna. Lyngdorf był nowocześniejszy i bardziej przemyślany. To że pewnie gra lepiej to dostałem w bonusie. W tych pieniądzach był to po prostu przyzwoity wybór. Podobnie jak Yamaha jako wygodne urządzenie all-in-one.

Ja uznałem, że szkoda czasu na testy - kupiłem co kupiłem, jestem zadowolony. Za pół roku może wypożyczę z S4 Elaci DBR62 bo ten model też jest ciekawy i wg testów to są na prawdę przyzwoite i uniwersalne podstawki więc chętnie ich odsłucham. Może się spodobają to zostawię. Na pewno jest dużo więcej systemów, które są lepsze od tego co mam. Może nawet są tańsze bo cena sama w sobie nie decyduje w 100% o wrażeniach i ewentualnej jakości. Wcześniej kupie gramofon Technicsa 1500C i też w ciemno, również na przekór i też będę się cieszył bo będzie grało bo w tych pieniądzach po prostu gra. I ma grać a nie stać na stole w laboratorium gdzie się sprawdza czy na nagraniach z pierwszego tłoczenia słychać trzeciego, który strzelał do Kennedy'go.

I tak, jestem również zadowolony ze słuchawek Jabra 75T. Nie dlatego, że to jest jakiś referencyjny cud w swojej cenie. Pewnie mógłbym kupić naprawdę porządne słuchawki na kablu do słuchania w domu. No ale właśnie - jestem z nich zadowolony, bo mogę się cieszyć muzyką w lesie na rowerze. Tak samo jak Lyngdorfem. Z prostego powodu, bo już je mam i po prostu słucham a nie gonię w nieskończoność pierwszego królika. To zawsze mogę zrobić później.

 

@terracan1929

To właśnie ma miejsce. Dostał kilka popularnych/optymalnych propozycji połączeń i na tym już może sobie coś w ciemno kupić. Nie widzę powodu aby zakup sprzętu audio tak demonizować i robić z tego operację przeszczepu nerki. Ja rozumiem, że dla niektórych to jest pasja, hobby, miłość i mają jakiś swój mocno indywidualny kodeks postepowania no ale... nie wszyscy tacy są. Są też tacy, którzy całą tą "bespoke" otoczkę mają raczej w poważaniu. Nie kupują kabli zasilajacych za 5k USD, nie wpinają się zaraz za licznik, nie piszą wniosku do Tauronu o taryfę dla audiofila. Kupują i słuchają. Potem może szukają czegoś lepszego lub po prostu innego. To nie jest zamknięty i hermetyczny klub tylko publicznie otwarte forum dla każdego, nawet takiego, który idzie kupić "Harmana" do marketu i potem ma efekt wow. Bo na nim to urządzenie akurat robi wow.

 

Edytowano przez Jack Frost
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jack Frost napisał:

Byłbym zadowolony z Denona DRA800H jak i z Yamahy. Z prostego powodu - świadomie nie chciałem tracić czasu na testowanie i porównywanie i jestem o tyle szczęśliwy, że nie mam szerokiego punktu odniesienia. Autor wątku również nie przejawia żadnego doświadczenia więc mogę uznać, że jest w podobnej sytuacji jak ja. Nie chce mu się jeździć, chce coś kupić i słuchać.

Czyli można powiedzieć, że co byś nie kupił to będziesz zadowolony ale jednak chyba nie skoro zmieniłeś sprzęt.

Uwierz mi, że nawet laik potrafi wychwycić różnicę w brzmieniu poszczególnych systemów i połączeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysyrafal

Byłbym zadowolony bo Denon, Yamaha i Lyngdorf jako każde urządzenie i tak były dużo wyżej od mojego dotychczasowego punktu odniesienia.

Lyngdorf miał phono stage, panel webowy, aplikację ios/android, dlna, Roon ready, bardzo dokładne sterowanie głośnością, zwiększenie czułości każdego z wejścia i przede wszystkim Room perfect. To były gadżety które przemawiały o tym, że może to być mądrzejsze i lepsze urządzenie all-in-one. Dla jednego ta różnica może być spora, dla innego wcale nie aż taka wielka i szokująca aby wydawać znacznie więcej bo on i tak zamierza słuchać mp3 przez BT.

Ja nie twierdzę w żadnym wypadku, że tych różnic nie ma. Twierdzę tylko, że można podejść do tematu alternatywnie. Jeżeli ktoś ma czas i mu się chce to proszę bardzo, niech przez najbliższe 6 miesięcy sobie słucha różnych zestawów i wybierze co mu się najbardziej podoba. Ja po prostu nie jestem zwolennikiem zabraniania komukolwiek możliwości postępowania w inny niż jedyny "poprawny politycznie" sposób.

Gdybym dzięki Wam w marcu kupił Yamahę 803D (zamiast zakładanego Denona) to wiem że szybciej bym zmienił kolumny niż pudło na inne bo podstawkami taniej i wygodniej byłoby mi zmienić wrażenia odsłuchowe. Mam świadomość, że pewnie są sprzęty które otwierają oczy dla kogoś kto miał do tej pory TDA1120. I pewnie tak jest w większości przedziałów cenowych i te różnice być może (teoretyzuje) wyraźnie się zacierają przy pudłach za 50k i kolumnach też za tyle. A może jeszcze bardziej droższych. A może tańszych.

Edytowano przez Jack Frost
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jack Frost Popatrz co napisałeś w poście nr 2073 tematu poniżej cytuję: ''MÓJ PIERWSZY PORZĄDNY SYSTEM AUDIO" i to tłumaczy wszystko czy chcesz czy nie. Zgadzam się, że niektórym osobom wystarczy amplituner i jest zadowolony. Ja po prostu piszę, iż można zdecydowanie lepiej w danym budżecie. Zakończmy już tą dyskusję, aby nie robić większego bałaganu autorowi tematu.

Pozdrawiam,

lysyrafal!

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co masz na myśli pisząc "czy chcesz czy nie". Nie napisałem niczego innego oprócz rozwinięcia tego co właśnie w tamtym wątku zostało przeze mnie napisane krótko po zakupie.

Celowo udzielam się w tym wątku aby dać autorowi do wiadomości inny punkt widzenia i przy okazji zaczepiając Ciebie bo trochę mnie zdziwiło i jednocześnie zaciekawiło to co napisałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...