Skocz do zawartości
VVojciech

Quadral five plus jaki wzmacniacz?

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Posiadam kolumny quadral five i poszukuje do nich wzmacniacza. Budżet tak do 5000 używki jak i nowe. Przesłuchane mam cyrus one oraz teac 301. Teac fajnie zagrał, zmiękczył bas tylko mocy mało i przester przy głośniejszym słuchaniu. Natomiast Cyrus troche ten bas utwardził i nie było już tak przyjemnie😉 Co byście polecili do tych kolumn? Wiem że kolumny mają duży potencjał jeżeli chodzi o niskie rejestry i nie chciałbym go zmarnować słabym wzmakiem. 

Jeśli szukasz ciepłego brzmienia z nieco wydłużonym basem to posłuchaj koniecznie Vincenta SV500. Jest to bardzo wydajny wzmacniacz o muzykalnym charakterze brzmienia z łagodną górą oraz bliską średnicą. Alternatywą dla Vincenta może być Musical Fidelity M3si, który zagra dynamiczniej i bardziej szczegółowo. 

Cześć,

kolumny, które posiadasz akcentują mocniej skraje pasma, stąd dobrze byłoby wybrać wzmacniacz, który uspokoi trochę górę i wypełni kolumnę mocniej środkiem. Z naszym doświadczeń z tą kolumną dobrym wyborem może być Unison Unico Primo. Dobrze to może również zagrać z NAD C375Bee. Wspomniany również przez kolegów Musical może być również ciekawą opcją. 

Pozdrawiam,

Michał

6 minut temu, VVojciech napisał:

A słuchałeś tego atolla jako sama koncowke?

Kiedyś wpiąłem z ciekawości Toppinga e30 jako pre, ale było tragicznie, a jako Dac z pre Atolla gra świetnie 

No to jesteś kolejna osoba która poleca atolla do quadrali😉 Ciągnie mnie bo jest duży wybór zarówno w używkach jak i starszych wersji SE w sklepach. 

Najlepiej dosadny w dole i łagodny na górze dociążony wzmacniacz.

Atoll IN 100 Signature, Magnat MA 1000, Musical Fidelity M3si czy NAD 375BEE

Zapraszam na odsłuch

Piotr

19 godzin temu, VVojciech napisał:

Unison wygląda ciekawie ale czy nada się do takich gatunków jak rock/metal? A co sądzicie o atollu do tych kolumn?

Generalnie wzmacniacz hybrydowy nie jest pierwszym wyborem do takiej muzyki ale wspominałeś o cieplejszej barwie wzmacniacza. Stąd uważam, że to niegłupi pomysł, gitary będą świetne. Jeśli chodzi natomiast o podręcznikowy przykład wzmacniacza do rocka to rzeczywiście również uważam, że Atoll czuje się w takich gatunkach doskonale. Zachęcam do przetestowania obu, jakby co pomogę :)

Pozdrawiam,

Michał

1 godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

Jeśli chodzi natomiast o podręcznikowy przykład wzmacniacza do rocka to rzeczywiście również uważam, że Atoll czuje się w takich gatunkach doskonale.

Dobrze napisane, pierwszy wzmacniacz który mi się sprawdził przy rocku/metalu

Jednym z najbardziej poszukiwanych przeze mnie aspektów w dzwieku jest stopa perkusji. Chciałbym aby była taka koncertowa, dosadna, "miażdżąca klatę" :) ale nie taka twarda jak z  cyrusem😁 Czy ten unison unico primo może się równać z atollem pod tym względem? 

15 godzin temu, VVojciech napisał:

Czy ten unison unico primo może się równać z atollem pod tym względem? 

Moim zdaniem Atoll ma większe tąpnięcie, więc to mój faworyt. Jednak Unison za sprawą dość miękkiego grania również może wypaść nieźle. Na pewno jest to inny charakter dźwięku.

Michał

Napisano (edytowany)

Ok czyli podsumowując kolejność nieprzypadkowa😉

1. Atoll in100se/signature

2. Nad375bee

3. Unison unico primo( może akurat :)

Nie wiem czy zawracać sobie głowę Musical Fidelity M3si/5si? Mam wzmacniacz słuchawkowy MF M1HPA i jeżeli ma to być firmowy dźwięk musicala to nie bardzo chyba przypadnie mi do gustu. MF gra mi bardzo dynamicznie, z bardzo dużą kontrola niskich tonów ( wręcz lekko je cofa), środek neutralny i góra lekko wyeksponowana.

Edytowano przez VVojciech

Dnia 12.01.2021 o 19:11, VVojciech napisał:

Natomiast Cyrus troche ten bas utwardził i nie było już tak przyjemnie😉

Wlasnie wpadł mi w ręce Cyrus One i mam wrażenie że u mnie gra ciut bardziej miękko od Atolla. Co prawda dużo jest opinii że Cyrus gra różnie w zależność od impedancji kolumn którą sobie mierzy, ale pierwsze wrażenie po wypięciu Atolla jest takie że Atoll twardo, konturowo i krystalicznie, One bardziej miękko i ciut cieplej 🙄 a z recenzji powinno być na odwrót, bałem się ze będzie sucho i ostro.. 

W opisie Twoich kolumn jest impedancja 4-8 więc może gdzieś tu coś ma wpływ na dzwiek. Ja mam porównanie tylko Cyrusa z Teac AI301Da i ten drugi wypadł dla mnie lepiej, ale i tak odpada, bo ma za mało mocy. No nic jest już paru kandydatów i muszę się wybrać do jakiegoś salonu i posłuchać. Chodził mi też po głowie jakiś Hegel ( że względu na duzy rynek wtórny) ale widzę że ewidentnie coś jest nie tak z tymi wzmacniaczami skoro ludzie się tego tak często pozbywają😁 Szczególnie H200...

Atolli też jest sporo po ogłoszeniach ;) natomiast fakt że Hegel to dość specyficzne granie. Jak się komuś podoba Hegel, to zazwyczaj nie podoba Atoll i na odwrót. Atoll raczej żywiołowo i dynamicznie, Hegel jest stonowany (dla mnie zbyt bardzo).

Dnia 14.01.2021 o 07:37, S4Home napisał:

Atoll IN 100 Signature, Magnat MA 1000, Musical Fidelity M3si czy NAD 375BEE

Piotrku, polecałes też tego magnata do quadrali. Mógłbyś proszę coś napisać o jego brzmieniu? Mało jest opinii na jego temat a jak już są to same pochlebne.