Skocz do zawartości

Yamaha R-S202D vs R-N303D


Michał Wiśniewski

Recommended Posts

Czesc,

Czy sprzety z tematu roznią się czymś oprócz tego ze R-N303D ma funkcje sieciowe i optical/coaxial? Brzmia inaczej?

R-N303D jest sprzedawana w zestawie z Pure Acoustics Nova 8. Czy nadadza sie tez do R-S202D (lub ew. jakies inne kolumny do 1000?)

Tylko nowe.

Dzięki

Edytowano przez Michał Wiśniewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

np sa w promce MAGNAT Monitor Supreme 1002 za 1099

Ograniczenia finansowe zmniejszaja wybor. Nie jestem audiofilem, do tej pory sluchalem muzyki na starym kinie domowym Philipsa gdzie odtwarzacz i ampli byl w jednej obudowie ale siadlo i czegos szukam.

Wiec ogolnie raczej przeskok na plus bedzie, chodzi o to zeby w miare mozliwosci kupic jak najlepiej - budzet ok 2000 - 2300 nie do przeskoczenie, nie mam czasu niestety na poszukiwania uzywek. Ani w sumie checi.

Mam nadzieje ze rozumiecie i licze na wsparcie.

Dzięki! 

Edytowano przez Michał Wiśniewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Odnośnie amplitunerów to pod względem brzmienia są bardzo zbliżone. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłyby Magnat Supreme 1002, które zagrają potężniej i pełniej przy niższych poziomach głośności. 

MOżesz jeszcze zwrócić uwagę na Topping MX3 + Heco Aurora 300 jeśli chciałbyś uzyskać muzykalne brzmienie lub Polk Audio S20e jeśli stawiasz na mocniejszy bas oraz bardziej szczegółową górę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, faktycznie, dzięki za zwrócenie uwagi!

Wszystkie te Yamahy maja 8-16 Ohm. Te modele wyzsze rownież. To słabo.

 

Pozostaje opcja osobno wzmacniacz Yamaha A-S301 (Yamaha A-S201 ma 8 ohm min) i Magnat 1002.

I osobno Tuner FM. Jakas uzywka.

 

Albo Amplituner i cenie Taga 506 albo Nova 8. Ewentualnie Heco 702 ale to juz znacznie drozsze.

 

Trzecia opcja to Yamaha A-S201 + Heco 702

 

Jakies porady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, lysyrafal napisał:

@Michał Wiśniewski Te amplitunery które sobie upatrzyłeś nie obsługują kolumn o impedancji 4 Ω tylko od 8 Ω i przy głośniejszym graniu będą się grzać i wyłączać. Kolumny w/w przez Ciebie mają właśnie niższą impedancję jak w większości na rynku.

OK.

Widze w specyfikacjach ze podawane sa w kolumnach specyfikacje 4-8 Ohm. Czyli zakladam ze celuja w ta nizsza?

Rozumiem ze w budzetowych rozwiazaniach nie ma 8 Ohm tak naprawde?

Dodatkowo dokopałem sie w specyfikacji ze dopiero wzmacniacz A-S301 moze byc od 4 Ohm, 201 nie.

Nachodzi mnie teraz pewnie pytanie - Czy Nova Acoustic 8 ma naprawde 8 Ohm skoro jest sprzedawana w zestawie w markecie z Amplitunerem R-N303D?

 

W sumie nie tylko marketowe zestawy - wszedlem z ciekawosci do q21 i jest zestaw

Yamaha R-N303D + Indiana Line Nota 550X

https://www.q21.pl/yamaha-r-n303d-indiana-line-nota-550x-19559.html

ktore w manualu tez maja 4-8 Ohm.

 

Jak to interpretowac?

Edytowano przez Michał Wiśniewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał Wiśniewski Tak należy przyjąć, że wartość impedancji będzie zawsze niższa jeśli podają od 4 Ω do 8 Ω na tabliczce z tyłu kolumny. Po prostu w niektórych sklepach nie zwracają na takie rzeczy uwagi choć według mnie powinni. Jeżeli nie będziesz przesadzał z głośnością to nic złego się nie wydarzy, tylko amplituner będzie cieplejszy. Absolutnie nie wolno go umieszczać w zabudowanej szafce ponieważ wtedy sytuacja diametralnie się pogorszy.

13 godzin temu, Michał Wiśniewski napisał:

Nachodzi mnie teraz pewnie pytanie - Czy Nova Acoustic 8 ma naprawde 8 Ohm skoro jest sprzedawana w zestawie w markecie z Amplitunerem R-N303D?

Proszę poczytaj poniższy temat to wtedy rozjaśni Ci trochę sytuację. Kolega w tym temacie kupił właśnie taki zestaw i zobacz co się działo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze z innej beczki -

Prosilbym o komentarz jak duza różnica jest dla laika pomiędzy wzmacniaczem YAMAHA A-S301 a A-S501? I do tego wtedy te Magnaty 1002 np albo heco 702 jak bedzie jakas promka.

Zalezy mi na basie - ktore kolumny maja lepszt?

 

To byłoby w  zamian tego 8 ohm ampitunera o ktorym pisałem wczesniej - prawie się już zdecydowałem. Oba te wzmacniacze pracują wedlug specyfikacji od 4 ohm.

Koledzy z forum pisza że narazie dostępność innego sprzetu się nie polepszy.

Dajcie znac - dzięki!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze mają ten sam charakter grania z tym, że wyższy model jest wydajniejszy. Wyślij zapytania do branży z Forum o wycenę wzmacniacza. Co kolumn moim zdaniem warto postawić na Magnat 2002 jeśli chodzi o bas. Jaka jest powierzchnia pokoju w którym ma to grać?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

Wzmacniacze mają ten sam charakter grania z tym, że wyższy model jest wydajniejszy. Wyślij zapytania do branży z Forum o wycenę wzmacniacza. Co kolumn moim zdaniem warto postawić na Magnat 2002 jeśli chodzi o bas. Jaka jest powierzchnia pokoju w którym ma to grać?

Przy magnatach 2002 warto wziąć pod uwagę czy będzie miejsce na ich ustawienie... To duże kolumny... Jestem pod wrażeniem i h wielkości.

Na slabowitym ampli KD grają fajnie, czuć w nich potencjał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

Wzmacniacze mają ten sam charakter grania z tym, że wyższy model jest wydajniejszy. Wyślij zapytania do branży z Forum o wycenę wzmacniacza. Co kolumn moim zdaniem warto postawić na Magnat 2002 jeśli chodzi o bas. Jaka jest powierzchnia pokoju w którym ma to grać?

Do naglosnienia ok 23-24 m2.

Wlasnie z ta wielkoscia to tak slabo. Magnaty 1002 maja 22 cm szerokosci i sie mieszcza tam gdzie chce je postawic, 2002 szerokosc  27 i tu mam mała kolizje. 

PS. Sluchalem YAMAHA RX-V485 + 2 kolumny NS-F51 bo stalo w markecie i nie wiem czy to z te kolumny czy sprzet ale naprawde mizernie wypadł. A bas tragedia.

Czy to o co pytam moze wypasc lepiej - zwlaszcza 1002 lub Heco 702? Chyba ze nie wyjscia i upychac 2002.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Michał Wiśniewski napisał:

Do naglosnienia ok 23-24 m2.

Wlasnie z ta wielkoscia to tak slabo. Magnaty 1002 maja 22 cm szerokosci i sie mieszcza tam gdzie chce je postawic, 2002 szerokosc  27 i tu mam mała kolizje. 

PS. Sluchalem YAMAHA RX-V485 + 2 kolumny NS-F51 bo stalo w markecie i nie wiem czy to z te kolumny czy sprzet ale naprawde mizernie wypadł. A bas tragedia.

Czy to o co pytam moze wypasc lepiej - zwlaszcza 1002 lub Heco 702? Chyba ze nie wyjscia i upychac 2002.

Powierzchnia pomieszczenia nie jest ogromna także kolumny Magnat 1002 powinny wystarczyć. Druga sprawa kolumn we wnękach itp. się nie umieszcza, ale zrobisz jak chcesz. Te połączenie, które słuchałeś w markecie to: raz amplituner KD (porażka), dwa kolumny Yamaha (porażka) oraz trzy ogromne pomieszczenie. Co do wyboru kolumn Magnat lub Heco stawiam na pierwszą markę.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - Dziękuje za zaangazowanie Rafał.

Będe celował w takim razie w zestaw Magnat 1002 + YAMAHA A-S301.

 

Chcialbym jeszcze zapytać - moze ktos z forumowiczów korzysta w ten sposób - czy ok będzie odtwarzanie z jakiegoś DVD muzyki do wzmacniacza?

Czy to się będzie gryzło? I w kwestii radia - czy korzystał ktoś z rozwiązania typu TUNER HAMA DIT2005M lub DIT2100MSBT? Jest ok? 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/hi-fi-audio/tunery/tuner-cyfrowy-hama-hi-fi-cyfrowy-dab-fm-int-dit2005m

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/hi-fi-audio/tunery/hifi-tuner-dit2100msbt-black

 

Czy moze wykorzystac kompleksowy kombajn jak w aukcji

https://allegro.pl/oferta/tuner-cyfrowy-dab-fm-internetowe-digitradio-143-cd-9203910920

 

Urządzenie od Yamahy jakie znalazłem to YAMAHA CD-NT670D ale prawie 2 tysiaki. "Troszkę" ponad budżet i tak naciagniety budzet.

CD-S300 1150 PLN + Tuner T-S500 1050 - daje razem 2200 - dosyc sporo.

Zamiast kupowac tuner za 1050 sensowniej chyba dolozyc i kupic od razu R-N602 za 2500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał Wiśniewski Zapytaj na Priv o wycenę zestawu, który podał Ci @S4Home ponieważ ten wzmacniacz lepiej wysteruje te kolumny. Jeżeli mam być to zestaw na lata to warto dołożyć albo trochę poczekać jak dozbierasz, a cenę możesz jeszcze negocjować.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, lysyrafal napisał:

 Jeżeli mam być to zestaw na lata to warto dołożyć albo trochę poczekać jak dozbierasz, a cenę możesz jeszcze negocjować.

@lysyrafal Naprawdę dziekuje! W sumie Twoje argumenty są bardzo sensowne - sprzet ma byc na lata i faktycznie warto dolozyc.

Pozostaje ostatnia zagwozdka - Yamaha AS 501 + cos z BT + Fifirifi jak Hama czy juz dolozyc kase na YAMAHA R-N602?

 

Bo stawiam sobie pytanie czy 602 to 501 + bajery czy jednak od strony technicznej prezentuje sie inaczej? Lepiej lub gorzej?

Edytowano przez Michał Wiśniewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...