Skocz do zawartości

Yamaha R-S202D vs R-N303D


Michał Wiśniewski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

14 godzin temu, Michał Wiśniewski napisał:

Bo stawiam sobie pytanie czy 602 to 501 + bajery czy jednak od strony technicznej prezentuje sie inaczej? Lepiej lub gorzej?

Ja powiem, że lepszym wyborem jest wzmacniacz ponieważ czyściej brzmi i się nie starzeje a amplituner tak. Od strony technicznej korzystniej jest mieć wzmacniacz i odtwarzacz sieciowy w osobnych segmentach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lysyrafal napisał:

Możesz wyjaśnić co było nie tak i do czego były podłączone?

Yamaha nie robi dobrych kolumn tak uważam!!!

Magnaty przyszly ale Mediaexpert uwaza ze napis para wystarczy by byl jeden.

A ja chcialem stereo :) Nie polecam tego sklepu.

 

Dodatkowo niestety budzet sie skurczyl niespodziewanie - czy zagra Magnat 802 + A-S301?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
7 minut temu, pablo83gt napisał:

I jak wrażenia? Bo u mnie po przesiadce z r-n303D na r-n602 zdecydowanie na plus (co już opisywałem w moim, innym temacie).

U mnie też na plus, słyszalnie poprawił się bas oraz średnica. Nie miałem jeszcze okazji zrobić odsłuchu na większych poziomach głośności, ale przy cichym i spokojnym graniu jest progres :) Teraz muszę tylko sprzedać prawie nową 402D 😉 

Z innej beczki, jakie przewody używasz do podłączenia kolumn? Czy babany "wchodzą" w gniazda w 602? Z tego co widziałem na zdjęciach i na żywo, są chyba różne porty do podłączenia kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłe przewody, niby z czystej miedzi a nie "miedziowane" 2x2.5mm, kupione w sklepie audio-elekrtycznym 5zł za metr. Banany kupiłem na znanym portalu aukcyjnym. Kątowe bo dzięki temu mogę bliżej do ściany dosunąć ampli, izolowane aby się nie zetknęły przypadkiem. Są to typowe gniazda o średnicy 4mm więc nie ma problemu z doborem bananów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu, tzn. za pierwszym razem będzie opór bo wtyk jeszcze nowy i musi się poddać więc trzeba troszkę użyć siły ale potem ok. Wtyki bananowe kupiłem do gniazd 4mm - bo takie są w ampli. Tylko pamiętaj żeby najpierw wyjąć zaślepki te plastikowe z gniazd, na drugim zdjęciu które podałeś widać - górne terminale 4mm są bez zaślepek, dolne zaślepione (pewnie nieużywane).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Michał Wiśniewski napisał:

Z mojej strony tez polecam RN 602 - z magnatami 1002 naprawdę gra świetnie - w mojej ocenie oczywiście.

Ja mam bezpośrednio goły kabel wkręcony w gniazda - czy to jakoś gorzej? 

Nie słychać nic niepokojącego. 

Też mam ten zestaw i potwierdzam, gra fajnie. Ale kupiłem teraz polk s60e do rn602 i jest konkretny przeskok w dźwięku na plus. Magnaty 1002 poszły do sypialni i coś taniego do ich napędzenia trzeba będzie kupić aby nie stały tak samotnie.

Kabel wkręcony w gniazdo to wcale nic gorzej. Jedynie wygoda podłączania (nie trzeba kręcić), no i czasem trzeba zerknąć czy jest dokręcone bo lubi się poluzować. Przy częstym odkręcaniu i dokręcaniu końcówka kabla może się "zmęczyć" - wykruszać.

Edytowano przez pablo83gt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest buczenie raczej z kategorii tych cichych. Usłyszałem go dopiero wtedy jak wstawałem do pracy, 5.00 rano, reszta domowników jeszcze spała, w domu kompletna cisza. Ale jak to mówią, co się usłyszy to się nie dosłyszy, czy jakoś tak 😉 Spróbuję to nagrać telefonem i wrzucić tutaj poprzez YouTube

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...