Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
Proszę Was o pomoc w wybraniu mikrofonu konferencyjnego, ponieważ sam nie mam doświadczenia w zakupie takiego sprzętu.
Chciałbym kupić mikrofon który można postawić na biurku, potrzebuje go do korzystania z teamsów, zoom-a, discorda i podobnych komunikatorów. Miałem mikrofon pojemnościowy, jednak w moim przypadku się nie sprawdził ponieważ wychwytywał dźwięki otoczenia tj. hałas za oknem oraz rozmowy moich domowników. Dlatego zastanawiam się nad mikrofonami dynamicznymi budowy podobnej do mikrofonu ze zdjęcia...

1017405258_mikrofonkonferencyjny.jpg.3afdbd0384ec0269a0d258197f8bdc94.jpg

Moglibyście mi podpowiedzieć jakie modele są godne uwagi oraz dlaczego tak uważacie? Będę wdzięczny każdej osobie która zechce mi pomóc.

serdecznie pozdrawiam
Karol 

PS. przepraszam jeżeli dodałem posta w złej kategorii

Edytowano przez Karol Pitera
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2021 o 20:20, Karol Pitera napisał:

Witam,
Proszę Was o pomoc w wybraniu mikrofonu konferencyjnego, ponieważ sam nie mam doświadczenia w zakupie takiego sprzętu.
Chciałbym kupić mikrofon który można postawić na biurku, potrzebuje go do korzystania z teamsów, zoom-a, discorda i podobnych komunikatorów. Miałem mikrofon pojemnościowy, jednak w moim przypadku się nie sprawdził ponieważ wychwytywał dźwięki otoczenia tj. hałas za oknem oraz rozmowy moich domowników. Dlatego zastanawiam się nad mikrofonami dynamicznymi budowy podobnej do mikrofonu ze zdjęcia...

1017405258_mikrofonkonferencyjny.jpg.3afdbd0384ec0269a0d258197f8bdc94.jpg

Moglibyście mi podpowiedzieć jakie modele są godne uwagi oraz dlaczego tak uważacie? Będę wdzięczny każdej osobie która zechce mi pomóc.

serdecznie pozdrawiam
Karol 

PS. przepraszam jeżeli dodałem posta w złej kategorii

To zależy od warunków użytkowania. Jeśli masz zamiar go używać zawsze tylko sam w pojedynkę, to w grę wchodzi mikrofon kierunkowy, jeśli zaś chciałbyś żeby np. podczas rozmowy mogło być słyszalnych bez problemu kilka osób siedzących obok siebie to w grę w chodzi mikrofon o charakterystyce nerkowej. Druga sprawa to do czego ten mikrofon ma być podłączony. Jeśli do komputera do USB, to najwygodniejszy byłby mikrofon pojemnościowy USB. Mikrofon dynamiczny to kiepskie rozwiązanie, pojemnościowy jest wygodniejszy, a to co zbiera to tylko kwestia charakterystyki i ustawienia odpowiedniej czułości.

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Ze względu na charakterystykę mojej pracy z mikrofonem i potrzebę trzymania mikrofonu stosunkowo oddalonego od ust (na biurku często porozkładane są książki i muszę notować- jestem uczniem) wybrałem mikrofon krawatowy, będzie on dla mnie najwygodniejszy. Zdaję sobie sprawę że nie zapewni mi takiej jakości dźwięku jak mikrofony na USB, jednak postanowiłem zaryzykować.

Pozdrawiam Karol

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...