Skocz do zawartości

Przedwzmacniacz do wkladki MC GLIDER BENZ


Maciej Filip

Recommended Posts

Witam, posiadam wkladke MC GLIDER BENZ zalozona do gramofonu Clearaudio Concept oraz przed wzmacniacz Cambridge Audio 651P. Wydaje mi sie ze nie gra to tak jak powinno i przed wzmacniacz nie daje sobie rady z ta wkladka i chcialem sie dowiedziec czy moze powinienem go wymienic,  jestem kompletnie poczatkujacy w temacie HIFI, zestaw ten kupilem uzywany jako moj pierwszy. Dodaje zdjecia papierow jakie byly do wkladki.

IMG_3393.JPG

IMG_3394.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciej Filip. Zadzwoń do gościa z polskiej manufaktury Cat Audio. Robi świetne preampy również lampowe. Powiedz jakie brzmienie chcesz uzyskać. Nie napisałeś nic o budżecie.

Wydobyłem telefon, aktualnie nie ma aktywnych ogłoszeń. Telefon podam na priv. Preamp kupowałem od niego.  Pisz do mnie jak chcesz.

@RoRo dziękujemy za przeniesienie tematu do właściwego działu. 😁🙋

Do wiadomości autora będzie to dział "Technika lampowa i analogowa"

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, 1Ender napisał:

@Maciej Filip. Zadzwoń do gościa z polskiej manufaktury Cat Audio. Robi świetne preampy również lampowe. Powiedz jakie brzmienie chcesz uzyskać. Nie napisałeś nic o budżecie.

Wydobyłem telefon, aktualnie nie ma aktywnych ogłoszeń. Telefon podam na priv. Preamp kupowałem od niego.  Pisz do mnie jak chcesz.

@RoRo dziękujemy za przeniesienie tematu do właściwego działu. 😁🙋

Do wiadomości autora będzie to dział "Technika lampowa i analogowa"

Pozdrawiam

Witaj, wolał bym raczej cos firmowego, sklepowego z gwarancja, budzet myslalem +- 3 tys. Troche poczytalem ale nie znam sie na tym za dobrze i znalazlem cos takiego jak Lehmann Audio Black cube 2 albo Clearaudio Smart Phono V2. mam jeszcze okazje kupic uzywke Electrocompaniet ECP 1 ale kompletnie sie na tym nie znam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Maciej Filip napisał:

Witaj, wolał bym raczej cos firmowego, sklepowego z gwarancja, budzet myslalem +- 3 tys. Troche poczytalem ale nie znam sie na tym za dobrze i znalazlem cos takiego jak Lehmann Audio Black cube 2 albo Clearaudio Smart Phono V2. mam jeszcze okazje kupic uzywke Electrocompaniet ECP 1 ale kompletnie sie na tym nie znam

Z tej dwójki Lehmann powinien lepiej sobie poradzić z tą wkładką. Ze swojej strony też mogę polecić przedwzmacniacz Mofi UltraPhono. Choć szczerze przyznam, że przedwzmacniacz może nie rozwiązać problemu. Wydaje mi się że ramię w Concepcie należy grupy ramion lekkich (??). A wkładka ma podatność jak do ramion ciężkich - sam producent sugeruje średnio ciężkie ramiona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Maciej Filip napisał:

Wydaje mi sie ze nie gra to tak jak powinno i przed wzmacniacz nie daje sobie rady z ta wkladka 

A jak według Ciebie powinno to brzmieć, czego Ci brakuje?

 

OK, znalazłem parametry tego wzmacniacza. Impedancja zalecana wkładki według tego co podałeś to od 1kOhm'a (dużo jak na wkładkę MC) a wzmacniacza to 100 Ohm. Brak dopasowania impedancyjnego może skutkować zawężeniem pasma przenoszenia, szczególnie od dołu, brak szczegółowości, itd... Do wymiany albo wkładka, albo wzmak. Wybór należy do Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarekBydzia napisał:

A jak według Ciebie powinno to brzmieć, czego Ci brakuje?

 

OK, znalazłem parametry tego wzmacniacza. Impedancja zalecana wkładki według tego co podałeś to od 1kOhm'a (dużo jak na wkładkę MC) a wzmacniacza to 100 Ohm. Brak dopasowania impedancyjnego może skutkować zawężeniem pasma przenoszenia, szczególnie od dołu, brak szczegółowości, itd... Do wymiany albo wkładka, albo wzmak. Wybór należy do Ciebie.

To jaki przed wzmacniacz mogl bys polecic z tymi parametrami co piszesz?

 

Edytowano przez Maciej Filip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Z tej dwójki Lehmann powinien lepiej sobie poradzić z tą wkładką. Ze swojej strony też mogę polecić przedwzmacniacz Mofi UltraPhono. Choć szczerze przyznam, że przedwzmacniacz może nie rozwiązać problemu. Wydaje mi się że ramię w Concepcie należy grupy ramion lekkich (??). A wkładka ma podatność jak do ramion ciężkich - sam producent sugeruje średnio ciężkie ramiona. 

A czy ten Mofi Riaa bedzie mial mozliwosc ustawienia impedencji w okolicy 1kOhm'a o ktorej kolega ponizej pisał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarekBydzia napisał:

Do wymiany albo wkładka, albo wzmak. Wybór należy do Ciebie.

Zależy co chcesz dalej z tym robić. 

Jeżeli ten tor to dla Ciebie priorytet i ma być wyznacznikiem dobrego brzmienia to: pre typowo pod MC i koniec kropka lub pod MM (również na wypadek zmiany wkładki) + step up (SUT) dopasowany do Twojej obecnej wkładki na trafach Bogen, Altec, RCA (lata 50-60) nie nowy np Ortofona gdzie 50% ceny to obudowa i marża salonu (mogę dać ci namiar na człowieka, który może pisać doktorat z tego tematu- robi takie step up). 

Tak czy siak w tym budżecie idzie się zmieścić. 

Wg. mnie jeśli ten tor to nie tylko słuchanie 1 płyty przy co drugiej niedzieli to taka "integra" w postaci pre MM/MC jest słabym rozwiązaniem. 

Szkoda, że rozważasz tylko nowy sprzęt - w tym budżecie możesz kupić spokojnie sprzęt min klasę wyższy, ale używany (tak się składa, że mam takie pre MM na sprzedaż 🤣 ale żart bo nie w tym budżecie 😉

 

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Maciej Filip napisał:

To jaki przed wzmacniacz mogl bys polecic z tymi parametrami co piszesz?

Nie polecam żadnego, bo to kwestia indywidualna. W przedziale budżetowym nie warto, a już taki masz, w kasie wyżej, cóż to naprawdę indywidualny wybór, a ceny bywają nierozsądne.

Mogę powiedzieć co ja bym zrobił: Wymienił wkładkę, bo:

1. Jeżeli nabyłeś wkładkę używaną, to nie wiadomo ile ma nalatane i ile ma lat,  nie wiadomo jak długo pociągnie, (poza tym nie wiem o jakim modelu wkładki mówimy)

2. Kupił bym inną wkładkę MM, dobrej jakości i wypróbował czy mi to pasuje. Nie powiem Ci jaką bo to też preferencje, jedni wolą ciepłe brzmienie, inni klar jak po szkle.

3. Wkładka MC jest bardzo wymagająca co do jakości gramka, Naprawdę trudno jest się wstrzelić w swoje brzmienie, dużo wymagań mechanicznych i elektrycznych. No i ta cena, zaporowa do eksperymentów. :) Ale warto.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kamill00 napisał:

Zależy co chcesz dalej z tym robić. 

Jeżeli ten tor to dla Ciebie priorytet i ma być wyznacznikiem dobrego brzmienia to: pre typowo pod MC i koniec kropka lub pod MM (również na wypadek zmiany wkładki) + step up (SUT) dopasowany do Twojej obecnej wkładki na trafach Bogen, Altec, RCA (lata 50-60) nie nowy np Ortofona gdzie 50% ceny to obudowa i marża salonu (mogę dać ci namiar na człowieka, który może pisać doktorat z tego tematu- robi takie step up). 

Tak czy siak w tym budżecie idzie się zmieścić. 

Wg. mnie jeśli ten tor to nie tylko słuchanie 1 płyty przy co drugiej niedzieli to taka "integra" w postaci pre MM/MC jest słabym rozwiązaniem. 

Szkoda, że rozważasz tylko nowy sprzęt - w tym budżecie możesz kupić spokojnie sprzęt min klasę wyższy, ale używany (tak się składa, że mam takie pre MM na sprzedaż 🤣 ale żart bo nie w tym budżecie 😉

 

Szukam pod wkladke MC i raczej nie zamierzam zmieniac na MM .

Budzet + - 3 tys nie musi byc koniecznie nowy ale zeby byl dobry. 

I co to jest ten SUT :) ?

17 minut temu, MarekBydzia napisał:

Nie polecam żadnego, bo to kwestia indywidualna. W przedziale budżetowym nie warto, a już taki masz, w kasie wyżej, cóż to naprawdę indywidualny wybór, a ceny bywają nierozsądne.

Mogę powiedzieć co ja bym zrobił: Wymienił wkładkę, bo:

1. Jeżeli nabyłeś wkładkę używaną, to nie wiadomo ile ma nalatane i ile ma lat,  nie wiadomo jak długo pociągnie, (poza tym nie wiem o jakim modelu wkładki mówimy)

2. Kupił bym inną wkładkę MM, dobrej jakości i wypróbował czy mi to pasuje. Nie powiem Ci jaką bo to też preferencje, jedni wolą ciepłe brzmienie, inni klar jak po szkle.

3. Wkładka MC jest bardzo wymagająca co do jakości gramka, Naprawdę trudno jest się wstrzelić w swoje brzmienie, dużo wymagań mechanicznych i elektrycznych. No i ta cena, zaporowa do eksperymentów. :) Ale warto.

 

Kupilem zestaw od znajomego.

Wkladka MC GLIDER BENZ byla uzywana okolo 500 godzin.

Koszt nowej w dniu zakupu w okolicy 5 tys zł. A gramofon Clearaudio Concept

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kamill00 napisał:

@Maciej Filip

"SUT to nic innego jak transformator zamknięty w obudowie z wejściami i wyjściami RCA/XLR.
Z jego pomocą podłączymy/dopasujemy wkładkę MC do przedwzmacniacza gramofonowego MM.
Nie jest to substytut przedwzmacniacza, dlatego nie stosujemy go zamiast preampu a razem z nim"

czyli Sut podlanczamy pomiedzy gramofonem a przedwzmacniaczem?

Masz jakas propozycje godna polecenia? Czy jezeli mam wkladke MC i chce kupic przed wzmacniacz MC to tego nie potrzebuje?

Edytowano przez Maciej Filip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz 😊

On jest potrzebny przy pre MM w momencie jak chcesz grać z wkładki MC. 

Po co taki manewr? Dlatego, że na 100 pre dostępnych na rynku w Twoim budżecie może 3 będą tylko typowo pod MC..... po prostu pre MM jest dużooooo więcej, dlatego pytałem czy rozważasz pre MM + taki SUT (większy wybór) 

Zapewne skonczysz na zakupie pre MM+MC ale tak jak pisałem moim zdaniem to nie jest optymalny wybór choć najprostszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kamill00 napisał:

Nie potrzebujesz 😊

On jest potrzebny przy pre MM w momencie jak chcesz grać z wkładki MC. 

Po co taki manewr? Dlatego, że na 100 pre dostępnych na rynku w Twoim budżecie może 3 będą tylko typowo pod MC..... po prostu pre MM jest dużooooo więcej, dlatego pytałem czy rozważasz pre MM + taki SUT (większy wybór) 

To co mozesz polecic typowo pod MC i pod moja wkladke z ta impedencja moze byc troche drozsze ale zeby bylo warte swojej ceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ci nie polecę - poczekaj na innych, ponieważ sam używam MM. 

Typowo pod MC w tym momencie na portalach aukcyjnych jest może (strzelam) 5 pre MC. 

Słuchaj:

1. Idziesz na kompromis i kupujesz "od ręki" pre MM/MC (do wyboru do koloru) , ale to wybór pt. coś kosztem czegoś (tak jak z integrą) płacisz za 2 opcje, choć jedna z nich jak piszesz nie będzie Ci potrzebna. 

2. Kupujesz samo pre MM (wybór jak cholera) i dokupujesz za ok 1000zł SUT zrobiony pod Twoja wkładkę i pod Twoje upodobania. 

3. Kupujesz pre MC, ale mówimy o zakupie zza granicy (podejrzewam, że to Cię najmniej interesuje) lub uzbrajasz się w cierpliwość i czekasz, aż coś pojawi się w Polsce. 

Nie namawiam, ale wg mnie opcja nr 2 jest najlepsza bo: w pre MM masz duży wybór (np Haiku Sol MM- ok 2400zł NOWY) i w razie "W" masz opcję posłuchać MM (nigdy nie odrzucaj takiej możliwości) + 1000zł za SUT używany przez ludzi do sprzętu za ciężkie pieniądze więc max 3500zł i masz naprawdę fajny sprzęt. 

Jak chcesz coś kupić już, teraz, natychmiast..... musi być na najbliższa sobotę to nikt ci nic nie wymyśli jak pre MM + MC

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kamill00 napisał:

Nic ci nie polecę - poczekaj na innych, ponieważ sam używam MM. 

Typowo pod MC w tym momencie na portalach aukcyjnych jest może (strzelam) 5 pre MC. 

Słuchaj:

1. Idziesz na kompromis i kupujesz "od ręki" pre MM/MC (do wyboru do koloru) , ale to wybór pt. coś kosztem czegoś (tak jak z integrą) płacisz za 2 opcje, choć jedna z nich jak piszesz nie będzie Ci potrzebna. 

2. Kupujesz samo pre MM (wybór jak cholera) i dokupujesz za ok 1000zł SUT zrobiony pod Twoja wkładkę i pod Twoje upodobania. 

3. Kupujesz pre MC, ale mówimy o zakupie zza granicy (podejrzewam, że to Cię najmniej interesuje) lub uzbrajasz się w cierpliwość i czekasz, aż coś pojawi się w Polsce. 

Nie namawiam, ale wg mnie opcja nr 2 jest najlepsza bo: w pre MM masz duży wybór (np Haiku Sol MM- ok 2400zł NOWY) i w razie "W" masz opcję posłuchać MM (nigdy nie odrzucaj takiej możliwości) + 1000zł za SUT używany przez ludzi do sprzętu za ciężkie pieniądze więc max 3500zł i masz naprawdę fajny sprzęt. 

 

a co myslisz o tym MM MC ? https://electrocompaniet.com/products/ecp-1-riaa-phono

moge go miiec w dobrych pieniadzach a nowy kosztowal okolo 8-9 tys zl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieju, choć firma znana i z tradycjami to czegoś nie słuchając ja się wypisuję z doradzania. 

Skoro jesteś za pre MM+MC wysyłam Ci na PW link do aukcji - kwota sporo wyższa jak Twój budżet, ale masz tam 60km, możesz pożyczyć do domu i posłuchać u siebie. 

A nóż mają powystawowy np 25% taniej?? 

Zastanów się..... może warto poczekać i dołożyć? Może za niedługo pojawi się używka w dobrych pieniądzach? 

Pogadaj z nimi...... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej nie czytasz ze zrozumieniem, a to błąd. Masz drogą, trudną wkładkę, którą próbujesz uruchomić przez podpowiedzi by być na 100 pewien sukcesu. Proces jest dość złożony (u mnie to 2 lata poszukiwań), napisz do producenta wkładki co poleca do odsłuchu, ja się nie podejmuje rozstrzygnięcia, zrób jak proponuje Kamil, albo przewal tonę sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bylem dzisiaj u jednego z przedstawicieli clearaudio i innych firm, gosc widzial parametry wkladki i polecil mi przetestowac pre-amp Clearaudio Smart Phono V2, ktory mozna ustawic pod wymagania tej wkladki wzgledem impedencji. Dzisiaj go odebralem ale przetestuje jutro, bo zona jeszcze nie widziala ;). Mam w razie w 30 dni na zwrot.

Przy okazji przesylam zdjecie z showroomu tego przedstawiciela

 

Kontaktowalem sie z przedstawicielem BENZ z Szwajcari to polecili dedykowany do ich wkladek Benz Micro Lukaschek PP1 T9  ktory kosztuje ponad moj budzet 

a takze nie wiele tanszy Cary PH 302 MK I albo MK II

 

 

IMG_3453.jpeg

IMG_3456.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...