Skocz do zawartości

RME DAC ......... i nie tylko :)


tomek4446

Recommended Posts

Ale różnicy dużej nie powinno być ;) Spróbuj tak:

L:

Filter  1: ON  PK       Fc   46.15 Hz  Gain  -8.80 dB  Q  7.356
Filter  2: ON  PK       Fc   219.0 Hz  Gain  -1.40 dB  Q  6.000
Filter  3: ON  PK       Fc    1089 Hz  Gain  -0.80 dB  Q  4.926

R:

Filter  1: ON  PK       Fc   46.35 Hz  Gain  -9.30 dB  Q  7.126
Filter  2: ON  PK       Fc   218.4 Hz  Gain  -1.00 dB  Q  6.000

Po wklepaniu filtrów możesz zmierzyć i patrzysz czy równo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tomek4446 napisał:

Rozumiem , że tak jak podałeś wprowadzić oddzielnie dla kanału lewego i prawego do RME ?

Masz tak niewielkie różnice między L i R że możesz wprowadzić dla obu tak naprawdę (np to dla L) 

u mnie różnice są większe przez wejście do pokoju po prawej stronie 

Można by jeszcze łagodnymi filtrami przyciąć 800-1k i okolice 2-3, ale trzeba to zrobić ręcznie albo pobawić się wygładzaniem jeszcze, a dziś tego nie dam rady zrobić

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Marcin dzięki , wprowadziłem , ale rezultaty poznam dopiero jutro.

To jest tylko kosmetyka, czyli przyciecie największego moda z zostawieniem charakterystyki pokoju. Tak naprawdę możesz się pobawić jednym filtrem 46Hz z Q około 7 wspólnie dla obu kanałów w zakresie np  -5 do - 12dB i zobaczyc jaki poziom będzie ok. Może uznasz ze taka korekta Ci wystarczy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ ; @marcinmarcin doszedłem o co tu chodzi. Wina za dwa kanały na wyjściu była po stronie ustawień RME. Zrobiłem pomiar za pomocą karty Prodigy Cube  i grał tylko jeden zaznaczony w REW kanał. Upewniło mnie to , ze to z RME jest coś nie tak . Poklikałem we wszystko co się dało i powodem tak dziwnego zachowania Adi były włączone filtry słuchawkowe Crossfeed. Po wyłączeniu jest tak jak powinno .

To tak dla potomnych.

A tak wyglądają obecnie wyniki pomiarów / plik w załączniku/

 

pomiar 26.04.jpg

pomiary RME 26.04.21.mdat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tomek4446 napisał:

A tak wyglądają obecnie wyniki pomiarów / plik w załączniku/

Niezłe Tatry. Prawie jak moje Himalaje ;) Chętnie bym obejrzał pomiar jak już korektę PEQ w RME wprowadzisz. Tak się zastanawiam i gdzieś tam z tyłu głowy mi coś szepcze "zbieraj kasę, zbieraj kasę ..." 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2021 o 06:50, Fafniak napisał:

Ja mam na auto.

Już wcześniej rozmawiałem z @JohnDoe i podlinkował mi jakąś rozmowę na forum, dotycząca ustawienia poziomu na wyjściach. Ale wypaliło mi oczy jak to zobaczyłem ;)

(chciałem ustawić sobie na sztywno tak aby mieć standard 2V)

Z tego wątku wynikało że lepiej zostawić na auto jeżeli czasem korzysta się z korekcji

Gdyby jeszcze Cię to ciekawiło,

Możesz się przekonać, że Auto Ref Level automatycznie przełącza wzmocnienie w sekcji analogowej (-5/+1/+7/+13dBu) właśnie podczas korzystania z korekcji EQ/Bass/Treble. Ustaw głośność (Vol) w RME na granicy przełączania któregoś z poziomów (najlepiej -5/+1 bo cicho) i pokręć enkoderami Bass/Treble.  Zwróć wtedy uwagę, że nawet sama regulacja Bass/Treble powoduje przełączanie na odpowiedni poziom wzmocnienia w sekcji analogowej. Gdyby w tym momencie było "na sztywno" - w ekstremalnych przypadkach mogłyby być przestery lub zbyt słaby sygnał.

Ja tak to rozumiem. Mimo, że mam wzmacniacz zintegrowany to korzystam z ARL. Co kto woli :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JohnDoe napisał:

Gdyby jeszcze Cię to ciekawiło,

Możesz się przekonać, że Auto Ref Level automatycznie przełącza wzmocnienie w sekcji analogowej (-5/+1/+7/+13dBu) właśnie podczas korzystania z korekcji EQ/Bass/Treble. Ustaw głośność (Vol) w RME na granicy przełączania któregoś z poziomów (najlepiej -5/+1 bo cicho) i pokręć enkoderami Bass/Treble.  Zwróć wtedy uwagę, że nawet sama regulacja Bass/Treble powoduje przełączanie na odpowiedni poziom wzmocnienia w sekcji analogowej. Gdyby w tym momencie było "na sztywno" - w ekstremalnych przypadkach mogłyby być przestery lub zbyt słaby sygnał.

Ja tak to rozumiem. Mimo, że mam wzmacniacz zintegrowany to korzystam z ARL. Co kto woli :)

 

Kwestia wzmacniacza. Jak jest wzmacniacz zintegrowany, ktory przyjmuje maksymalny sygnał przykladowo 2v to jadąć na auto mozesz latwo te 2v przekroczyć a UV meter na uotput bedzie pokazywał ze jest wszystko ok.

Jedno i drugie rozwiazanie wymaga kontroli od strony uzytkownika. Wiele tez zależy tez od budowy zintegrowanego wzmacniacza

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja mówię poważnie - na serio nie wiem, jak to g. otworzyć. Jest tam jakiś dziwny plastikowy pstryczek, ale nigdzie nie ma żadnej informacji, jak go użyć. Mam duże dłonie i palce (nie jak akromegal, ale spore), stąd miewam problemy z zegarmistrzowskimi sprawami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzik napisał:

Mam pierwszy poważny problem: za cholerę nie wiem, jak otworzyć slot na baterie w pilocie. Nic nie ma na ten temat w instrukcji. Skandal.

Hehe, też się już z tym zetknąłem :) Wprawdzie w moim była przekładka z tworzywa, którą należało wyciągnąć (bez otwierania), aby bateria uzyskała styk, niemniej z ciekawości chwilę się z tym siłowałem. Dałem sobie jednak spokój. Ale skoro zapytałeś... Właśnie otworzyłem :) Trzeba zwolnić blokadę szufladki: paznokieć w nacięcie prostopadłe do powierzchni z przyciskami i pchasz w kierunku do osi symetrii pilota. Drugi w zagłębienie szufladki, aby móc ją wyciągnąć. 

IMG_20210507_233143.jpg

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Na forum i stronie RME można się dowiedzieć, ze w najnowszej wersji ADI-2 DAC będzie kość ESS's ES9028Q2M zamiast AKM. Czy zmiana dotyczy również wersji Pro - tego nie wiem.

https://www.rme-audio.de/adi-2-dac.html

 

The updated ADI-2 DAC uses ESS's ES9028Q2M in a special circuit variant developed by RME engineers that allows the chip to perform at its best. With noise levels of 123 dBA, distortion less than -120 dB, or THD+N of -116 dB, the device delivers outstanding measured values, and allows the IEM output to reach a sensational low noise level of -121 dBu. In addition, there is +2.5 dB of digital headroom, so that high intersample peaks do not produce any audible distortion. The reserve in volume setting results in a still undistorted analog output signal even at a volume setting of +2.5 dB.

There are no significant changes in operation, features and behavior compared to the predecessor, which is why neither appearance nor name have changed. All differences are explained in the detailed manual of the ADI-2 DAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...