Skocz do zawartości

RME DAC ......... i nie tylko :)


tomek4446

Recommended Posts

5 godzin temu, tomek4446 napisał:

jest też nowa aktualizacja RME

Chyba tylko dla wersji Pro? Bo ja tam nic nie widzę dla wersji DAC.

 

Dnia 7.05.2021 o 21:07, Dzik napisał:

No i niestety przepłaciłem za tego DACa, dołączając do klubu RME.

Gdzieś mi umknął ten Twój wpis, dopiero doczytałem, że też masz RME.  Po co tak przepłaciłeś? Nie spełnia Twoich oczekiwań? Trzeba było inny kupić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
6 godzin temu, nowy78 napisał:

Może kilka zdań porównania do Toppinga D90 ? :D 

Trochę "ostrzej" i czyściej, ma DSP więc wpisuje mi się w pomysł z usbridge jako źródło 😁D90 gra trochę łagodniejszym i bardziej dociążonym brzmieniem.

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

D90 gra trochę łagodniejszym i bardziej dociążonym brzmieniem.

O, ciekawe. Także zauważyłem kapkę większe dociążenie Toppinga, jednak łagodniejszy wydał mi się RME. Albo może inaczej, bardziej wyrównany. Topping natomiast dawał wrażenie minimalnie większej zwiewności, przestrzenności (zapewne przez to delikatne wyostrzenie właśnie). Różnica pogłębiała się przy dodaniu kilku, lub więcej niż kilku :)  watów. Wyolbrzymiając, Topping szedł raczej w stronę kłucia/szelestu, a RME jazgotliwości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Asia napisał:

A jak oceniasz korekcję w RME?

Bez cytatu, więc rozumiem, że pytanie do przedmówcy, czyli do mnie :) Jakoś nie udało mi się do tej pory przetestować korekcji w RME :D  Jestem tak zadowolony z dźwięku, że póki co nie czuję potrzeby dodatkowej ingerencji w sygnał, choć zapewne z ciekawości kiedyś sprawdzę i to. APO także nie używałem, jako że nie użytkuję komputera w roli sprzętu audio. Ja z tych bardziej konserwatywnych/zacofanych ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Asia napisał:

w ogóle sądziłam, że używasz Toppinga, że RME Cię niezupełnie przekonało

Gdybym brał pod uwagę tylko dźwięk, chyba pozostałbym przy Toppingu, którego już miałem, gdy na testy wjechało RME. Różnice są dla mnie na tyle mało znaczące, że nie zawracałbym sobie głowy kolejnymi transakcjami. Nie mogłem natomiast przejść obojętnie obok funkcjonalności RME. Nie dość, że załatwia mi sprawę pre i sam jest w stanie w pełni wysterować moją niezbyt czułą końcówkę mocy, to ma jeszcze kupę bajerów związanych z DSP. Nie żebym zaraz ze wszystkich korzystał, ale dobrze mieć w zanadrzu - jakby co ;) . Ponadto służy mi jako sprzęt pomiarowy (mam wersję pro z ADC), a może również jako pełnoprawny interfejs audio do komputera, gdybym np chciał poszerzyć paletę brzmień gitary elektrycznej. Reasumując , bardzo lubię to niepozorne urządzonko :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu i tu (Apo i Adi) działa ok 👍🤗

Ale jak ustawiłem np tą samą korekte w moode to otrzymałem dziwny dźwięk bez basu ze spora strata jakości, więc nie dziwię się ze ludziom korekta kojarzy się z pogorszeniem dźwięku 🙄

Trudno wpiąć DSP do systemu bez zepsucia czegoś...

Ja sprzedaje D90 - u mnie jednak dźwięk z Adi bardziej mi się podoba plus to DSP. W tym momencie koryguje zarówno malinę, PC, TV i Chromecast Audio tak samo.... Oczywiście nie wpięte to wszystko razem 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

 

witam serdecznie mam tylko pytanie techniczne, czy tego przetwornika można =użyć jako przedwzmacniacza do końcówki mocy, bo nigdzie na ten temat nic nie pisze? dzięki za info

Dnia 12.01.2021 o 21:59, tomek4446 napisał:

Witam wszystkich obecnych posiadaczy sprzętu firmy RME jak i przyszłych szczęśliwców. Jestem po kilkudniowych testach RME Adi2 Pro FS R Black Edition / już sama nazwa robi wrażenie , nawet nie trzeba odpalać :) / Chciałbym by ten wątek był poświęcony szczerym opisom plusów i minusów sprzętu RME. Wiem , że z obiektywizmem mogą być kłopoty, ale apeluję o stanięcie na wysokości zadania.

Samo urządzenie wzbudza zaufanie metalową obudową , ciężarem , jakością wykonania pokręteł , niesamowicie czytelnym wyświetlaczem / a ma co wyświetlać , bo funkcji jest " milion " :) /. Ilość wejść i wyjść  naprawdę imponuje . wspomnę o wyjściach , szczególnie dla tych osób których nie interesują XLR -y , w moim modelu RME nie ma tradycyjnych RCA , mamy za to gniazda zbalansowane TRS. Czyli po ludzku musimy kupić lub zrobić kabel  1 na kanał/ ,gdzie na jednym końcu będzie wtyk Jack  6,3 TRS /stereo/ , a na przeciwnym wtyk RCA . 

A teraz o dźwięku i to na podstawowych niemal fabrycznych ustawieniach . Ograniczę się do jednego źródła , bo tyle zdążyłem przetestować , czyli Pioneera N-70A podłączonego po coaxialu do RME w trybie DAC . Trafiłem w punkt. Mam dokładnie taki dźwięk o jakim marzyłem , a nawet więcej. Najpierw o tym dźwięku z marzeń :) Mam lampy i kocham ich dźwięk jednak przy ciężkich bitach ciepło lampy i rozmycie krawędzi nieco przeszkadzało. Brakowało mi w niektórych utworach takiej delikatnej "szpilki " w detalach , jak już jakiś dźwięk autor postanowił wyeksponować , to niech kurde poczuje :)  Moje lampy grają muzykalnie i zawsze było zaokrąglenie. Śmiało mogę napisać było , bo już nie jest . Detaliczność jest niebywała , ale dzięki lampom krew nie płynie z uszu. Ten układ lampa + RME jest jak dla mnie idealny . @Fafniak  , @JohnDoe wiem już, o czym pisaliście :) A teraz o " tym więcej" . Bas. Bas jest niesamowity , nie poznaje Alteców / ustawienia bass . treble - "0" / , punktowy do bólu i o wiele bardziej eksponowany, niż przy poprzednich podłączonych DAC-ach. Druga sprawa to głębia przekazu , scena jest dobre pół metra bardziej z tyłu , niż przed podłączeniem RME. Powoduje to genialną stereofonię / osie kolumn u mnie krzyżują się za punktem odsłuchu/. Jeszcze raz napiszę , nic prawie nie przestawiałem z ustawień fabrycznych. Nie korzystam z EQ , bo jeszcze nie doczytałem o co chodzi :) Kolejna genialna sprawa to Loudness automatycznie dopasowujący się do głośności / z możliwością wyłączenia/. Słuchałem wczoraj do pierwszej w nocy , cichutko i było pięknie , wyraziście bez  "koca" , który nieraz towarzyszy cichym odsłuchom. Nie wiem czy mnie nie posądzicie o lobbowanie na rzecz RME , ale muszę wspomnieć jeszcze o jednym. Tryb "Dark"  , gdzie po paru sekundach gasną wszystkie światełka , włącznie z podświetleniem włącznika jest GENIALNY , urządzenie po prostu znika. Ta funkcja powinna być obligatoryjna dla wszystkich producentów sprzętu audio !!! Dla tych co lubią światełka , to mogą się one świecić , dla pozostałych można ' wygasić całe urządzenie.

Obecnie jestem w 14 pkt. instrukcji więc jeszcze sporo przede mną :) 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc w rozgryzieniu tego ustrojstwa . Wiem Witek / @audiowit / , że pracowałeś na nim , liczę na wsparcie.

To na razie tyle :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcinmarcin napisał:

Bardzo dobrze się spisuje jako pre moim zdaniem 👍

używam aktualnie SMSL M400, tez jest nieźle ale chce właśnie zobaczyć jak zagra z RME, nie mam jakiegoś wyszukanego sytemu ale warto poexperymentować. dzięki za odp

mój system

wzm. Abrahamsen v2.0/uprgaded version/jako końcówka mocy

kol Acoustic Energy Radiance 3

cd Soul Note SC 300

DAC Questyle CMA 400i oraz SMSL M400

gramofon Pro Ject RPM 1.3 Genie

Blu ray Oppo 103eu /do koncertów i czasem SACD/

okablowanie Mogami,  listwa zasilająca Tomanek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2021 o 11:38, wolf242 napisał:

używam aktualnie SMSL M400, tez jest nieźle ale chce właśnie zobaczyć jak zagra z RME, nie mam jakiegoś wyszukanego sytemu ale warto poexperymentować. dzięki za odp

mój system

wzm. Abrahamsen v2.0/uprgaded version/jako końcówka mocy

kol Acoustic Energy Radiance 3

cd Soul Note SC 300

DAC Questyle CMA 400i oraz SMSL M400

gramofon Pro Ject RPM 1.3 Genie

Blu ray Oppo 103eu /do koncertów i czasem SACD/

okablowanie Mogami,  listwa zasilająca Tomanek

Dnia 10.11.2021 o 11:38, wolf242 napisał:

używam aktualnie SMSL M400, tez jest nieźle ale chce właśnie zobaczyć jak zagra z RME, nie mam jakiegoś wyszukanego sytemu ale warto poexperymentować. dzięki za odp

mój system

wzm. Abrahamsen v2.0/uprgaded version/jako końcówka mocy

kol Acoustic Energy Radiance 3

cd Soul Note SC 300

DAC Questyle CMA 400i oraz SMSL M400

gramofon Pro Ject RPM 1.3 Genie

Blu ray Oppo 103eu /do koncertów i czasem SACD/

okablowanie Mogami,  listwa zasilająca Tomanek

witam ponownie, czy możecie mi napisać gdzie w menu znaleźć funkcję pre, nie chciałbym podpinać do końcówki mocy i dać przez przypadek duży sygnał na kolumny, po złączu XLR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wolf242 napisał:

witam ponownie, czy możecie mi napisać gdzie w menu znaleźć funkcję pre, nie chciałbym podpinać do końcówki mocy i dać przez przypadek duży sygnał na kolumny, po złączu XLR

W Rme Adi? Po prostu sciszasz do oporu w lewo np na - 111dB i powoli zglasniasz 

Adi jako takie nie ma trybów dac/pre

Chyba ze pytasz o smsl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...